Televizijos kanalai TV6 „Viasat Sport Baltic“, priklausantys tarptautiniam žiniasklaidos koncernui „Modern Times Group“ (MTG), dar trejus metus transliuos populiariausio pasaulyje futbolo klubinio turnyro UEFA Čempionų lygos varžybas. MTG pratęsė Čempionų lygos ir antro pagal svarbą senojo žemyno turnyro Europos lygos transliacijų teises Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje iki 2017/2018 m. sezono pabaigos. Ši naujiena pradžiugino ne vieną futbolo aistruolį, tarp jų – ir žinomus žmones.

 

TV6_UEFA_Marijus_Mikutavicius TV6_UEFA_Martynas_Starkus

„Čempionų lygos vakarai – vienas gražesnių vaizdų, kuriuos gali pamatyti per televiziją. Tokia idilė, kai šeima sumigus, o tu tyliai, stengdamasis jų neprižadinti, mėgaujiesi aukščiausio lygio futbolu. Mūsų klubų ten nebūna, todėl sveikatai, dėl nervinio išsekimo, jokios grėsmės nėra. Tiesiog nuoširdžiai džiaugiesi futbolo švente. Ir net užmiegu bežiūrėdamas itin retai“, – pasakoja TV3 kelionių dienoraščių „Banzai“ bendraautorius Martynas Starkus.

 

Paklaustas, kuo jam ypatingas futbolas, žinomas vyras šypteli: „Kalbėdamas apie aistrą, grožį, atletizmą ir rinkdamas panašius poetinius epitetus tiesiog bereikalingai tuščiažodžiausiu. Tai – tiesiog priklausomybė.“ Paklaustas, ką palaikys artėjančiose Čempionų lygos turnyro kovose, Martynas lieka ištikimas savo mylimai komandai: „Aš, kaip visada. Pradžioje už anglus. O paskui žiūrėsim.“

 

UEFA transliacijų laukia ir projekto „X Faktorius“ teisėjas Marijus Mikutavičius: „Tai didžiausias, elitinis įvykis futbole.“ Paklaustas ar futbolas jam įdomesnis už lietuvių dievinamą krepšinį, Marijonas atviras: „Man įdomus ir krepšinis – tada, kai žaidžia rinktinė. Bet kaip žaidimas man įdomesnis futbolas. Jį galiu žiūrėti labai įvairų.“ M. Mikutavičius, kartu su savo draugu Gidonu Šapiro-Bilu palaiko Londono „Arsenalą“: „Jie žaidžia šiemet, kaip ir kone kasmet. Kuo toliau „nuropos“ – tuo mes būsim laimingesni.“

 

TV6 ir „Viasat Sport Baltic“ Čempionų lygos turnyrą Lietuvoje rodo nuo 2002 m., o Europos lygą – nuo 2009 m. TV6 jau spėjo parodyti 317 varžybų. Iš viso jas pasižiūrėjo kone du milijonai televizijos žiūrovų (1 918 tūkst.) Pastarojo UEFA finalo dvikovą pasižiūrėjo 208 000 žiūrovų – šios rungtynės buvo žiūrimiausia laida tarp vyrų auditorijos. Negana to, finalo transliavimo metu TV6 televizija tapo trečia žiūrimiausia televizija šalyje.

 

Naujame sezone UEFA nugalėtojo vardą gins „Barcelona“, o Europos taurės – kitas Ispanijos klubas „Sevilla“. Pirmosios Čempionų lygos turnyro kovos bus pradėtos rodyti nuo atkrintamųjų varžybų etapo, kuris prasidės rugpjūčio 18 d. Šį etapą laimėjusios komandos pateks į grupių turnyrą, kurio rungtynės bus žaidžiamos nuo rugsėjo 15 d. Šio sezono Čempionų lygos laimėtojai paaiškės 2016 m. gegužės 28 d. Milane.

 

Europos lygos grupių etapas prasidės rugsėjo 17 d. Stipriausias turnyro klubas paaiškės gegužės 18 d. Bazelyje.