Ketvirtąjį iššūkį karščiausioje rudens laidoje „Išgyvenk, jei gali” per BTV ekonomistė Aušra Maldeikienė meta žinomai Lietuvos teatro bei serialų aktorei Larisai Kalpokaitei. Visada ekrane besišypsanti aktorė šį kartą paklius tiesiai į šeimos tragedijos epicentrą ir namus, kur nėra elektros. L. Kalpokaitė jau pirmomis pažinties su vieniša devynis vaikus turinčia mama akimirkomis pripažino, kad gailisi sutikusi dalyvauti projekte.

 

Larisa Kalpokaitė

 

Profesionalei aktorei visą savaitę teatro repeticijas teks iškeisti į daugiavaikės šeimos priežiūrą. Vilniaus Naujininkų rajone gyvenanti vieniša mama Jolanta turi net devyni vaikus, penki jau suaugę, o šiuo keturi mokyklinukai dar gyvena su mama. Šios šeimos situacija tragiška – tai mažiausias pajamas turintys laidos „Išgyvenk, jei gali” dalyviai.

 

Larisa Kalpokaitė

 

Butas pusrūsyje, už skolas atjungta elektra, trupa sienos ir visur smelkiasi pelėsis – tai tik dalis daugiavaikės šeimos bėdų. Kaip tokioje klaikioje aplinkoje gali augti mažamečiai vaikai? Laidos herojė Jolanta neslepia, kad jos vienintelis pragyvenimo šaltinis yra valstybės skiriama pašalpa, bet ir jo neužtenka, nes šeima turi krūvą skolų. Savaitei penkiems asmenims atskaičiavus būtiniausius mokesčius ir skolas lieka nesuvokiama pinigų suma – vos 10 eurų.

 

Larisa Kalpokaitė

 

Dar nepamačiusi baisių daugiavaikės šeimos gyvenimo sąlygų, aktorė L. Kalpokaitė mestą iššūkį vertina kaip puikią gyvenimišką patirtį. Juk ir pati žymi moteris praeityje gyvenusi vargingai. „Teatras algų nemokėdavo, tai skolindavomės vieni iš kitų net cigaretes. Sakydavom, kad grąžinsime, kai gausime algą. Buvo sunkūs laikai. Mano vyras po spektaklio lėkdavo dirbti sargu bare, o aš jam naktį nešdavau kavos ir arbatos”, – pasakojo aktorė.

 

Larisa Kalpokaitė

 

Šį iššūkį neįveikiamu laiko ir ekonomistė A. Maldeikienė. Anot specialistės, išgyventi už 10 eurų savaitę yra tiesiog neįmanoma. Vos pamačiusi, kur visą savaitę teks gyventi, taip ima manyti ir garsi charizma spinduliuojanti aktorė L. Kalpokaitė. Apžiūrėjusi daugiavaikės šeimos butą jautrios sielos moteris iš karto pravirksta.

 

Larisa Kalpokaitė

 

Ar pavyks L. Kalpokaitei susitvardyti ir paminti trykštantį gailestį? Kaip sugebės garsi teatre ir įvairiuose lietuviškuose serialuose pasirodanti moteris pasirūpinti visu pulku vaikų? Ar sugebės L. Kalpokaitė įgyvendinti neįmanomą misiją – išmaitinti penkių asmenų šeimą už 10 eurų?

 

Larisa Kalpokaitė

 

Visi atsakymai jau šį antradienį ir trečiadienį 20.30 val., per BTV.