Žurnalistė ir rašytoja Laima Lavaste galėtų pasigirti per savo karjerą pakalbinusi garsiausius ir įtakingiausius Lietuvos žmones bei užsienio įžymybes. Tačiau girtis ji nemėgsta, o apie savo darbo užkulisius kalba retai. Vis dėlto laidos „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“ vedėjui ji padarė išimtį.

 

LR_TV_Kitoks pokalbis_L. Lavaste su E. Zickumi

Jos straipsnius aptarinėja visa Lietuva, o knygos – akimirksniu tampa bestseleriais. L. Lavastės gyvenimas taip pat galėtų tapti intriguojančiu romanu, tačiau apie biografinę knygą nė nemąsto. „Juk turiu vyrą, vaikus, anūkus, todėl savo gyvenimo į knygos puslapius tikrai neguldysiu“, – tvirtai nukerta ne vieną apdovanojimą pelniusi žurnalistė.

 

Ji iki šiol visus savo tekstus rašo ranka, prieš tai pasirašo įžangą ir pabaigą, o tada atsiduoda kūrybai. „Savo naująjį romaną rašiau net trejus metus. Tiek laiko ir mano šeima dalyvavo kūrybos procese“, – juokiasi Laima Lavaste ir neslepia to, kad į savo darbą jau tris dešimtmečius pasineria visa galva, kartais net užmiršdama artimuosius.

 

Ji neslepia niekada nesigailėjusi dėl pasirinkto žurnalistės kelio, nors dėl to ne kartą kentėjo šeima. Vis dėlto, jos karjerą lydi ne tik pripažinimas ir liaupsės, bet ir daugybė nematomų akimirkų. Gąsdinimai ir perspėjimai – taip pat. „Buvau stabdoma miške, bauginama, po vienos iš mano knygų komentatoriai rašė, kad mane su visa knyga reikia sudeginti Katedros aikštėje“, – atvirauja kūrėja. Po vieno iš savo straipsnių Laima sulaukė skambučio iš Prezidentūros, po kito – pažeminimo iš paties profesoriaus Vytauto Landsbergio. „Pažeminęs mane kaip moterį, mūsų patriarchas parodė savo ne visai paradinį veidą“, – žodžių į vatą laidoje nevynios žurnalistė. Ji drąsiai atskleis ir tai, dėl ko ant jos užpyko garsus ir įtakingas politikas.

 

„Dažniau sėdžiu kitoje pusėje, esu kalbintoja, o ne pasakotoja, todėl šis interviu nėra lengvas man“, – žurnalistui Edvardui Žičkui dar filmavimo pradžioje prisipažino Laima Lavaste. Išskirtinė jos išpažintis televizijos eteryje pasirodys jau šį penktadienį 21.00 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“.
 

„Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“ – penktadieniais 21.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.
 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.