Užuodę gardų kvapą, iškart sužadiname uoslę. Tai – tik maža dalis aromatų galios. Sakoma, kad visi išgyvenimai – ir malonūs, ir skaudūs, sąmonėje palieka ryšį su tuo metu jaustu kvapu. Aliejai, augalai ir kvepalai turi magiškų galių, kurios ne tik veikia mūsų nuotaiką, saugo miegą, kartais tiesiog užburia, bet ir išduoda daug paslapčių apie mus pačius.

 

Eteriniai aliejai

 

Senų senovėje eteriniai aliejai laikyti prabangos preke, prieinama ne kiekvienam mirtingajam. Šiandien gausi eterinių aliejų pasiūla gali patenkinti net ir pačius reikliausius. Juos galima naudoti maudantis, atliekant inhaliacijas ar pilti į kvapų lempas. Visgi svarbiausia – išsirinkti tinkamą aliejaus kvapą.

 

Apelsinas. Iš šio citrusinio vaisiaus žievelės išgaunamas eterinis aliejus savo kvapu nuskaidrina subjurusią nuotaiką, maloniai jaudina. Svarbu žinoti, kad šis aliejus gali dirginti odą, tad lašinant jo į vonią, pakanka vos poros lašelių.

 

Citrina. Citrinų eterinis aliejus apsaugo ne tik nuo peršalimo ligų, bet ir nuo piktųjų dvasių, padeda atsikratyti neigiamų minčių, didina darbingumą.

 

Eukaliptas. Eukalipto aliejus saugo ligonius, skatina žaizdų gijimą, pagreitina pasveikimą. Jei trūksta iniciatyvos ar būna sunku susikaupti, tereikia kelis lašus šio aliejaus įlašinti į kvapų lempą ir pabūti eukalipto aromato prisotintame kambaryje.

 

Gvazdikas. Gvazdikų aliejus naikina infekcijas, mažina dantų skausmą, gerina atmintį, puikiai tinka apsivalymo ritualuose. Beje, gvazdikas naudojamas juodosios magijos keruose.

 

Kvapnusis šalavijas. Šio augalo aliejus menininkams ir su kūryba susijusiems žmonėms suteikia įkvėpimo ir minčių laisvės. Kvapniojo šalavijo aliejus yra priskiriamas prie afrodiziakų – jis uždega aistrą, suteikia energijos ir žaismingumo.

 

Melisa. Šis aliejus padeda išsivaduoti nuo tamsiausių minčių ir susigrąžinti darbe prarastas jėgas. Geriausia jį naudoti, pilant į kvapų lempą, mat jis labai dirgina odą.

   

Augalai

 

Kaip ir eteriniai aliejai, džiovinti augalai skleidžia ne tik nuostabų kvapą, bet ir magiją. Kartais užtenka įkvėpti vieno sudžiūvusio lapelio aromato, kad visai dienai užtektų energijos ir geros nuotaikos.

 

Mėta. Mėtos aromatas padeda atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, leidžia greičiau pamiršti rūpesčius ir suteikia ramybę. Be to, tai puikus vaistas nuo nemigos – tereikia maišelį su džiovintais mėtų lapeliais padėti greta pagalvės. Netrukus pajusite palengvėjimą, kuris nuneš jus į saldų miegą.

 

Vanilė. Sakoma, jog vanile kvepiančiai moteriai neatsispirs nė vienas vyras. Ši tiesa žinoma dar nuo senų senovės. Tuomet prieš pasimatymą moterys vanilės lazdele patrindavo paausius, o vyrai tiesiog svaigdavo nuo šio kvapo. Be to, vanilės kvapas praskaidrina niūrią nuotaiką ir nuveja šalin neigiamas mintis.

 

Cinamonas. Dievų dovana vadinamas cinamonas mažina irzlumą, didina apetitą. Svarbiausia jo magiškoji savybė – pasitikėjimo jausmo stiprinimas tiems, kam jo trūksta. Be to, jis žadina vyrų seksualumą.

 

Jazminas. Svaigus šių žiedlapių aromatas sužadina romantiškus jausmus ir skatina simpatiją, žmogus pasijaučia seksualiu ir patraukliu. Jazminų aromatas skatina kūrybiškumą, slopina nuovargį, suteikia energijos, o kartu ir nuramina.

   

Kvepalai

 

Sakoma, jog pagal tai, kokius kvepalus mėgsta žmogus, galima pasakyti, koks jis yra, ką mėgsta ir ko ne, kokios jo gerosios ir blogosios savybės.

 

Lelija, jazminas, rožė. Šių gėlių aromatu dvelkiantis žmogus yra lengvai bendraujantis, mėgstantis ir mėgstamas kompanijų. Tai yra geras ir patikimas draugas, kūrybingos sielos žmogus. Visgi vietoje triukšmingų vakarėlių jis mieliau renkasi savo namus, kuriuose jaučiasi it tvirtovėje.

 

Sandalmedis. Stilingas, elegantiškas, klasiką mėgstantis žmogus renkasi sandalmedžio aromatą. Jis puikus pašnekovas bet kokia tema ir šaunus virtuozas, jei tenka ieškoti išeities iš sudėtingiausios situacijos. Šį kvapą dievina meilės nuotykių ieškotojai, kuriems patinka naujovės, rizika, vienadieniai romanai.

 

Gaivūs, bundančios gamtos aromatai. Tokiu aromatu dvelkia gamtos ir to, kas natūralu, mylėtojai. Dažnai jie labai tyros sielos ir širdies, ramūs, taikūs, kupini teigiamos energijos žmonės, kuriems labai svarbu išlaikyti geras emocijas.

 

Rytietiški kvapai. Šiuos kvapus itin mėgsta žmonės, trokštantys būti kitokie, nei visi aplinkiniai. Jie siekia išsiskirti ne tik apranga ir aksesuarais, bet ir savo originaliomis mintimis ir bendravimo būdu. Tokie žmonės būna artimi menui, mėgsta vienatvę ir vertina privatumą.

 

Citrusiniai aromatai. Tokius aromatus dievina žmonės, kuriems svarbu dominuoti meilėje, būti dėmesio centre ir visiems patikti. Šie asmenys mėgsta laiką susiplanuoti iki menkiausios smulkmenos, o bet koks „nukrypimas“ nuo plano juos gali išvesti iš pusiausvyros.

 

Jūros kvapai. Šių kvapų mėgėjams yra būtinas saugumas, ramybė ir užuovėja. Meilėje tokie žmonės pasineria į amžinus ieškojimus, tad su vienu partneriu ilgam retai tepasilieka. Jie nemėgsta jokių nereikalingų daiktų – namuose ir drabužinėje laiko tik tai, ko tikrai gali prireikti.

 

Saldžių vaisių aromatai. Tokių aromatų mėgėjai dažnai yra linksmi, komunikabilūs, dideles kompanijas ir vakarėlius dievinantys žmonės. Jais galima pasitikėti, klausti patarimo, dalytis verslo idėjomis. Ir nors iš šalies saldžių aromatų mėgėjai gali atrodyti tikri nuotykių ieškotojai, dažniausiai jie būna ištikimi ir atsidavę savo partneriui.

 

Šalta gaiva dvelkiantis aromatas. Žmonės, kurie žavisi prabanga, gražiais daiktas, naujovėmis, dievina komfortą ir gerą maistą, dažniausiai renkasi gaivius, šaltus kvapus. Sėdėti namuose – jiems nuobodžiausias dalykas, o štai didelės ir linksmos kompanijos yra tai, ko reikia. Rinkdamiesi gyvenimo partnerį, jie tai daro itin atidžiai, patikrindami potencialų sutuoktinį ir jo aplinką „iki panagių“.

   

Įdomybės

 
 • Kai kurie aliejai gali dirginti odą, tad lašinant ant odos, juos būtina skiesti.
 • Kardamono aliejus sukelia aistrą.
 • Citrinžolės aliejus padeda lengviau susidoroti su sunkiomis užduotimis.
 • Mandarinų aliejus mažina susierzinimą.
 • Pankolių aliejus apsaugo nuo blogos akies.
 • Mirtų aliejus tinkamiausias medituojant.
 • Sudžiovinta jazmino šakelė veikia kaip afrodiziakas – užtenka keliskart įkvėpti jos aromato.
 • Rožių aromatas ramina ir balansuoja nervų sistemą, padeda atsikratyti depresijos, streso.
 • Čikagos psichiatras Alanas Hirschas tvirtina, kad, užlašinusi kelis greipfruto lašus už ausų, moteris atjaunėja keleriais metais!
 • Mokslininkai įrodė, kad malonūs kvapai miegamajame dovanoja saldžius ir gražius sapnus, o nemalonūs aromatai gali sukelti košmarus.
 • Senovės egiptiečiai mumijas tepdavo kvapniaisiais aliejais.
 • Ankstyvaisiais Krikščionybės laikais vyriški kvepalai buvo uždrausti.
 • Moters nosis gali atskirti daugiau kaip 10 tūkst. skirtingų kvapų.
 • Mokslininkai teigia, kad smegenų centrai, atsakingi už mūsų uoslę, yra vieni iš seniausių. Šis pojūtis seniai gyvenusius mūsų protėvius įspėdavo apie pavojus.
 • Žmogus kasdien įkvepia daugiau nei 23 tūkst. kartų.
 • Apie 80 % maisto skonio sudaro kvapas.
 • Mokslininkai įrodė, kad kvapas gali padėti išsirinkti partnerį.
 • Žmogaus kūno kvapas gali kisti priklausomai nuo jo emocinės būsenos.