Amžėjant krūtinė natūraliai praranda elastingumą ir stangrumą, ima smukti. Problema tampa dar aktualesnė po gimdymų, žindymo. Kaip pakelti krūtinę? Ar tai įmanoma padaryti be operacijų? Susipažinkime su įvairiomis alternatyvomis!

 

Perfect,Body,Of,Young,And,Beautiful,Woman,In,Swimsuit.„Aptos“ siūlai

 

„Aptos“ – specialūs tvirti siūlai, skirti veido ar kūno dalims patempti, kontūruoti bei atjauninti. Tai puiki plastinės chirurgijos alternatyva. Dažniausiai „Aptos“ siūlai naudojami veido srityje, tačiau tinka ir krūtinei koreguoti. Siūlai įvedami specialia adata ir prisitvirtina prie po oda esančių audinių, nesukeldami jokios papildomos traumos. Tuomet atitinkamai įtempiami ir gaunamas iškart matomas pakėlimo efektas. Be to, inovatyvūs „Aptos“ siūlai audiniuose išskiria hialurono rūgštį, kuri turi intensyvų drėkinamąjį ir jauninantį poveikį. Oda pradeda gaminti daugiau kolageno ir elastino, todėl tampa stangresnė, jaunatviškesnė. „Aptos“ siūlų įvedimas – minimaliai invazinė procedūra, duodanti rezultatus iš karto. Dauguma pacientų gali tęsti įprastą veiklą tą pačią dieną po procedūros. Rezultatai išlieka iki dvejų metų, paskui siūlai ištirpsta. Ši krūtinės koregavimo procedūra veiksmingiausia nesant didelių deformacijų, rekomenduojama 35–55 m. moterims. Beje, galima derinti su kitomis estetinėmis procedūromis.

 

CACI procedūra

 

CACI procedūra buvo sukurta gydyti raumenų pažeidimus, bet šiandien naudojama ir krūtinės korekcijai. Rekomenduojama toms moterims, kurios nori ne tik stangresnės, bet ir šiek tiek didesnės krūtinės. Procedūros metu naudojamas specialus elektrostimuliacijos prietaisas. Taip stiprinami ir tonizuojami krūtinės raumenys. Dėl to krūtinė pakyla, tampa stangresnė, išraiškingesnė ir pilnesnė, oda lygesnė. Norint pasiekti optimalų rezultatą, rekomenduojama daryti 10–15 procedūrų kursą du kartus per savaitę, o vėliau kas 4–6 savaites atlikti papildomą gydymą. Dažnumas būna ir kitoks, jį individualiai parinks specialistas.

 

Lazerinė terapija

 

Šiais laikais lazerinės procedūros taikomos pačiais įvairiausiais tikslais – pradedant nepageidaujamų plaukų šalinimu, odos stangrinimu ir baigiant operacijomis, pvz., regos korekcija. Visame pasaulyje ištobulėjus lazerių technologijoms, chirurginių operacijų apimtis sumažėjo apie 70 %. Lazeris naudingas ir tobulinant krūtinę. Tai saugi, inovatyvi, neinvazinė procedūra, kurios metu krūtų audiniai veikiami galingais lazerio spinduliais. Jie stimuliuoja kolageno gamybą, todėl audiniai tampa stangresni, tvirtesni, oda lygesnė. Tokios lazerinės procedūros rekomenduojamos ir toms dailiosios lyties atstovėms, kurios nepatenkintos nevienodo dydžio krūtimis. Po procedūros jaučiamas minimalus diskomfortas netrukdo tęsti įprastą kasdienę veiklą. Tiesa, norint apčiuopiamų rezultatų, būtinas visas procedūrų kursas. Tokių ryškių pokyčių, kaip atliekant chirurginę plastiką, tikrai nebus, bet nesant rimtų estetinių problemų krūtinė atrodys stangriau ir jaunatviškiau.

 

Termoliftingas

 

Tai dar viena inovatyvi procedūra, stimuliuojanti kolageno gamybą audiniuose. Procedūros metu naudojamas specialus aparatas, skleidžiantis aukšto radijo dažnio energiją. Dėl tokio poveikio dermoje pakyla temperatūra, suintensyvėja ląstelių regeneracija ir kolageno sintezė. Rezultatai pastebimi iškart po procedūros, palaipsniui intensyvėja dar maždaug 6 mėnesius. Poveikis išlieka 3–5 metus, atsižvelgiant į individualias fiziologines savybes. Krūtinės oda tampa stangresnė, lygesnė, nelieka smulkių raukšlelių. Pati krūtų forma pagražėja, krūtinė šiek tiek pakyla ir sutvirtėja. Vis dėlto ši procedūra tinkamiausia toms, kurių krūtys pasmukusios nežymiai. Pacientai po procedūros išsyk gali grįžti prie įprastos veiklos. Diskomforto nejaučiama nei per procedūrą, nei po jos. Nėra gijimo laikotarpio, išskyrus lengvą paraudimą nuo šilumos.

 

Nechirurginis krūtų pakėlimas

 

Tai vadinamasis vampyriškas krūtų pakėlimas (VBL). Nors skamba gąsdinančiai, iš tiesų tai visiškai saugi šiuolaikinė procedūra, padedanti susigrąžinti krūtų stangrumą bei jaunystę. Nechirurginė, minimaliai invazinė – į krūtis suleidžiama trombocitais papildytos plazmos (PRP). Plazma išgaunama iš pačios pacientės kraujo, taigi tai visiškai natūralu. Ši procedūra nepašalins akivaizdaus krūtų nukarimo, tačiau padeda sustangrinti krūtų odą, skatina audinių regeneraciją bei tvirtėjimą, gerina gydomos zonos kraujotaką. Todėl krūtinė atrodo truputį stangriau, jaunatviškiau, akivaizdžiai pagerėja odos būklė. Rezultatai po procedūros ryškėja pamažu ir galutinį tašką pasiekia per kelis mėnesius. Poveikis išlieka porą metų. Pati procedūra greita, kelia minimalų diskomfortą, nėra gijimo laikotarpio – gali atsirasti kraujosruvų, patinimų, bet jie išnyksta per kelias dienas ir netrukdo užsiimti įprasta kasdiene veikla.

 

Įvairūs kremai ir tepalai

 

Kosmetikos parduotuvėse galima rasti įvairiausių priemonių, kurios stangrina krūtis. Tokie kremai ir tepalai nepakenks, iš tiesų gali pagerinti odos būklę. Mat intensyviai drėkina, maitina, todėl krūtų oda gali tapti lygesnė, stangresnė, švelnesnė ir atrodyti jaunatviškiau. Vis dėlto joks kremas ar tepalas tikrai neturi galios pakelti nukarusių krūtų. Taigi tokias priemones geriausia naudoti nebent kaip papildomas prie kitų estetinių procedūrų.

 

Plastinės operacijos

 

Jeigu neinvazinės arba minimaliai invazinės procedūros neduoda lauktų rezultatų, moterys ryžtasi plastinei krūtų chirurgijai. Atliekant chirurginį krūtų pakėlimą pašalinamas odos perteklius, sutvirtinami likę audiniai ir taip krūtinė pakeliama, o speneliai grąžinami į natūralią poziciją. Operuojant galima atlikti ne tik krūtų pakėlimą, bet ir formos, dydžio korekciją. Operacija trunka iki kelių valandų, taikoma bendroji nejautra. Daromas pjūvis, tad lieka nežymūs randai, o po operacijos laukia gijimo laikotarpis. Klinikoje dažniausiai pasiliekama 1–2 paras. Paskui dar savaitę reikėtų likti namuose, o apie mėnesį vengti didesnio fizinio krūvio. Taip pat tenka dėvėti specialią liemenėlę. Nors sveikimas ne itin malonus, krūtų chirurginį pakėlimą išbandžiusios moterys dažniausiai džiaugiasi tokiu sprendimu. Rezultatai pastebimi netrukus po operacijos, bet galutinis akivaizdus rezultatas išryškėja po kelių mėnesių. Plastinė chirurgija gali būti vienintelė išeitis, kai krūtys stipriai nukarusios, praradusios formą.

 

Įdomu

 
  • 65 % moterų sako, kad jų dešinė krūtis šiek tiek mažesnė už kairę.
  • 80 % moterų segi netinkamo dydžio liemenėlę.
  • JAV statistikos duomenimis, krūtų pakėlimo operacijų paklausa nuo šio amžiaus pradžios išaugo net 70 %.
  • Skirtingomis menstruacinio ciklo dienomis krūtys būna skirtingo dydžio – jis gali pakisti net per visą liemenėlės kaušelio dydį! Simetriškiausios krūtys 14–16 ciklo dieną.
 

 Autorius Jūratė Survilė