Tikrojo pavasario užuominas vis dažniau išgirstame melodingose paukštelių giesmėse, pajaučiame šildančiuose saulės spinduliuose ir pamatome vienur ar kitur besiformuojančiuose medžių pumpuruose. Pavasarį atgimsta didelė dalis augmenijos, o besiskleidžiantys žiedai dovanoja ypatingų ir per žiemą pasiilgtų aromatų puokštes. Natūralu, kad tokiu metu norisi ne tik uostyti atbundančius kvapus, bet ir jais dalintis. Kvepalai gali tapti ne tik puikia puošmena ar jūsų vizitine kortele, bet ir suteikti pakilią nuotaiką. Taigi, kokius kvapus derėtų rinktis moterims, norinčioms sužydėti, kaip pats pavasaris?

 

Gėlių aromataiBe pavadinimo

 

Vieni populiariausių aromatų yra gėlių kategorijos, tiesą sakant, rinkoje net pusė kvapų yra priskiriami būtent šiai kategorijai. Taip yra todėl, kad gėlių kvapai yra ypač įvairūs ir skirtingi, tad gali skleisti tiek saldų, tiek kartų ar net aitrų kvapą. Dažniausiai gėlės dominuoja moteriškuose aromatuose, nes atsiduoda švelnumu, moteriškumu ir elegancija. Pavyzdžiui, aromate moterims „Chloé Nomade Jasmin Naturel Intense“ puikiai jaučiasi arabiškas jazminas ir kinrožės, tad puikiai tiks ryškaus gėlių aromato ieškančioms moterims. Kvepalai moterims paprastai atsiduoda gėlių ir vaisių deriniais, mat kartu jie kuria ryškius, salsvus ir gaivius aromatus, primenančius vasaros atostogas ir žaismingas akimirkas. Aromate „Escada Flor del Sol“ puikiai dera jurginai, pasiflorai ir vaisių kokteilis. Toks kvapas jus gali lydėti tiek pavasarį, tiek vasarą į miestą su draugėmis ar į gamtą.

 

Medienos aromatai

 

Medienos aromatai dažnai sudaro bazines natas, kurios apjungia natų visumą ir priduoda gilumo, šilumos ir žemiškumo. Intensyvesnės medienos natos įprastai juntamos vyriškuose kvepaluose ir neretai atsiskleidžia kiek sunkesniu aromatu. Populiariausios medienos natos yra muskusas, muskatas, santalas, pačiulis, kedras ir pan. Štai vyriškame aromate „Armani My Way Parfum“ esti ne tik baltojo muskuso ir kedro bazinės natos, bet ir viršutinės bergamotės ir apelsinmedžio žiedų natos, kurios kvapui priduoda išskirtinumo ir balanso. Priklausomai nuo kvapo intensyvumo, medienos aromatai tiks visais metų laikais, tačiau ypatingai apgaubs šiluma šaltuoju periodu.

 

Citrusinių vaisių aromatai

 

Citrusiniai vaisiai kaip mat nuneša mus į egzotinę salą ir tarsi leidžia pajausti saldžiai rūgštaus spalvingo kokteilio skonį. Ši kategorija ypač siejasi su vasaros sezonu, kai lengvėja ne tik rūbų sluoksniai, bet ir kvepalų pasirinkimai. Natūralu, jog karštą dieną, kai tenka daugiau prakaituoti ir būti saulėje, sunkūs ir intensyvūs aromatai gali erzinti ir apsunkinti. Citrusinių aromatų kategorija išsiskiria lengvumu, gaivumu ir malonia vėsa, o tokiuose aromatuose dažniausiai justi apelsinai, (žaliosios) citrinos, greipfrutai, mandarinai. „Good Girl Blush“ – vienas tokių aromatų, kuris ypač tiks vasaros ir vėlyvo pavasario metu, suteiks trūkstamos energijos ir užlies pozityvia nuotaika.

 

Rytietiški aromatai

 

Rytietiškos kategorijos aromatai pasižymi bene ryškiausiu ir gurmaniškiausiu kvapu, nes jame maišosi saldūs, aitrūs ir kartūs aromatai. Tokius kvapus renkasi charakteringi ir drąsūs žmonės, gurmanai, nebijantys intensyvių kvapų ir jų išskirtinių derinių. Verta paminėti, jog tokie kvapai ypač tiks žiemą, rudenį ir pavasarį, tačiau karštą vasaros dieną gali apsunkinti. Dažniausiai į šių natų kompozicijas įeina smilkalai, cinamonas, gintaras, gvazdikėlis, vanilė, prieskoniai, pipirai. Puikus tokio kvapo pavyzdys yra „Black Opium Le Parfum“, kurio sudėtyje žaidžia rožiniai pipirai, kava, vanilė ir mediena.

 

Šių kategorijų aromatai labiausiai bus tinkami pavasario sezonu, tačiau jų naudojimas priklauso ne tik nuo sezono, bet ir nuo progos. Tegul sunkesni aromatai lydi į vakarienę restorane ar vakarėlį, o lengvesni – į išvykas gamtoje ar pasivaikščiojimus mieste. Kvapas turėtų neužgožti jūsų vidinės energijos, o atvirkščiai – ją maloniai pakurstyti.