Kokią žalą gali užtraukti magija, kuria siekiama sąmoningai pakenkti konkrečiam žmogui? Ji primena žaidimus su ugnimi. Žala kitam žmogui yra neatitaisoma: šeimos griūna, asmeniniai santykiai pasmerkti žlugti. Kaip stipriai bus pakenkta priklauso nuo prakeiksmą užtraukusio žmogaus asmenybės (kuo ji stipresnė, tuo žala didesnė) ir nuo to, kurią gyvenimo sritį nori sužlugdyti.

 

Suvaldyti paskleistą juodąją magija labai sunku. Tokie kerai gali ne tik išskirti du vienas kitą mylinčius asmenis, bet ir pakenkti pašaliniams žmonėms.

 

Prakeiksmą kerėtojai užtraukia iš pavydo, keršto, troškimo gauti ką nors, kas priklauso kitam. Net žmogus, neturintis magiškų galių, gali užtraukti prakeiksmą su raganiaus pagalba. Piktas žmogus taip pat gali nueiti į bažnyčią ir palinkėti gyvam žmogui ilsėtis ramybėje, kaip velioniui. Rezultatas, žinoma, bus silpnesnis, tačiau vis tiek išliks.

 

Kilus įtarimui, kad kažkas galėjo prakeikti, prisiminkite visus žmones iš savo aplinkos, kurie galėjo tai padaryti. Nepamirškite nei tų žmonių, kurie, jūsų manymu, negali turėti magiškų galių, nei tų, kuriais būtų sunku patikėti. Kartais tai vienintelis būdas panaikinti padarytą žalą.

 

Prakeiksmas užtraukiamas per maistą, gėrimą, nuotraukas, plaukus, nagus, asmeninius daiktus, prie kurių buvo liečiamasi (drabužiai, kepurės, batai, plaukų segtukai, papuošalai). Kita vertus, labai stiprus kerėtojas prakeikimą gali užtraukti net per didelį atstumą, vien žinodamas vardą, gimimo datą ir gyvenamąją vietą. Jei kyla tokių įtarimų, būkite atidūs. Galbūt kažkas pavaišino, pasiskolino knygą, bandė ką nors apšmeižti. Galbūt prie durų paberta žemių, juodų pupų, papilta skysčio arba durų staktoje prismaigstyta adatėlių. Vos pastebėjus šiuos daiktus surinkti ir išmesti arba sudeginti. Tada persižegnoti ir žengti per slenkstį be baimės.

 

Prakeiksmą galima įtarti, jei labai suprastėjo sveikata (atsirado naujų ligų arba sustiprėjo lėtinės); jei pradėjo kamuoti nepaaiškinama baimė ir nerimas, košmarai, nemiga; staiga atsirado potraukis alkoholiui; dažnai kyla konfliktų, nesusipratimų su artimaisiais dėl smulkmenų; pradeda nesisekti darbe; niekada nepavyksta įgyvendinti planų; atrodo, kad viskas krenta iš rankų; atsiranda nuojauta, kad kažkas nori pakenkti.

 

Įtarus juodąją magiją, atlikti testą: uždegti degtuką, palaukti, kol jis sudegs ir įmesti į indą su vandeniu. Jei degtukas nuskęs – kažkas jus prakeikė. Jeigu abejonių nekyla prakeiksmą gali panaikinti tik patikimas kerėtojas.