Mokslininkai nustatė, kad dauguma moterų mėgsta aukštesnę kambario temperatūrą nei vyrai. Be abejo, viskas priklauso ir nuo asmeninių pasirinkimų, ne tik nuo lyties. Verta palaikyti kiekviename kambaryje idealią temperatūrą, atsižvelgiant į tai, ką toje patalpoje veiksite jūs ir jūsų šeima. Šios 7 skirtingos situacijos namie padės geriau suprasti, kiek šilumos turėtų būti vienur ar kitur.

 

temperatura

7 situacijos. Kokia kambario temperatūra namuose yra ideali:

 
  • Ideali temperatūra miegui. Miegas yra būtinas, kad organizmas normaliai funkcionuotų. Ar pavyks išsimiegoti gerai, labai priklauso ir nuo miegamojo temperatūros. Mūsų kūno temperatūra miegant natūraliai sumažėja, todėl ideali temperatūra miegoti yra 15 – 19 ℃.
 
  • Ideali temperatūra sportuoti. Smegenims patinka, kai mes sportuojame. Mankšta padeda mums tapti budresniais, žvalesniais, geriau sukoncentruoti dėmesį. Temperatūra sportavimui yra geriausia yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas, bet specialistai sako, kad daugumai žmonių geriausių rezultatų pasiekia ir jaučiasi, jei kambaryje yra vidutinė temperatūra (20 – 22 ℃).
 
  • Ideali temperatūra mokytis. Svarbu būti produktyviems. Geri mokymosi įgūdžiai gali padėti padidinti pasitikėjimą savimi, kompetencijos lygį, savigarbą. Per šiltame kambaryje besimokantis žmogus jausis pavargęs ir mieguistas, todėl mokantis ir norint išlikti produktyviems rekomenduojama palaikyti kambaryje temperatūrą nuo 21 iki 25  ℃.
 
  • Ideali temperatūra kūdikiams. Kūdikiai dar negali mums pasakyti, kaip jie jaučiasi, todėl gyvybiškai svarbu užtikrinti jiems maksimaliai komfortišką kambario temperatūrą. Svarbu, kad kambaryje nebūtų per šilta arba per šalta. Mažyliai geriausiai jaučiasi būdama patalpoje, kurioje palaikoma temperatūra nuo 20 iki 22 ℃.
  • Ideali temperatūra naminiams gyvūnams. Ideali temperatūra gyvūnams priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant veislę, dydį ir sveikatos būklę. Mažesni gyvūnai linkę greičiau sušalti, o didesni gali ilgiau išlaikyti šilumą. Prieš išeinant iš namų rekomenduojama įsitikinti, kad temperatūra namuose yra komfortiška naminiams gyvūnams. Vasarą temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 26 – 27 ℃, o žiemą – 20 – 22 ℃.
 
  • Ideali temperatūra darbui. Vidutiniškai žmogus per visą gyvenimą dirbdamas praleidžia 90000 valandų. 2015 metų apklausa parodė, kad 42 % biurų darbuotojų mano, kad darbe vasarą temperatūra buvo per aukšta, o 56 % sakė, kad dirbti biure žiemą jiems buvo per  šalta. Atrodo, kad biurų darbuotojams (tiek vyrams, tiek moterims) optimali darbo temperatūra yra 24 ℃, todėl norint geriausių rezultatų rekomenduojama sureguliuoti termostatą.
 
  • Ideali temperatūra senjorams. Pagyvenusiems žmonėms ekstremalios temperatūros gali būti kelti daug sveikatos problemų. Vyresnio amžiaus žmonių organizmas sunkiau kontroliuoja kūno šilumą, todėl ilgas buvimas per šiltoje ar šaltoje aplinkoje, gali neigiamai atsiliepti jų savijautai. Geriausia, kad termostatas būtų nustatytas palaikyti saugią temperatūrą. T. y. 20 – 23 ℃.
 

O kokia temperatūra yra jūsų namuose? Ar jums labiau patinka būti šiltesniame ar vėsesniame kambaryje?