Artėjant vestuvių sezonui floristė ir dekoratorė, vestuvių organizatorė Inesa Borkovska būsimiems jauniesiems nori priminti, kad nuotakos puokštė tai – jaunikio dovana mylimajai. Jai pritaria ir žinomi Lietuvos vyrai, įsiamžinę meninėje fotosesijoje su originaliomis, Inesos kurtomis puokštėmis.

 

vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 182

 

Skirtingų profesijų atstovai: garsus Lietuvos dizaineris Seržas Gandžumianas, daugkartinis Lietuvos šuolių į vandenį čempionas Ignas Barkauskas, populiariausias šalies iliuzionistas Mantas Wizard bei žavūs perspektyvios muzikinės grupės „E.G.O.“ atlikėjai Karolis Šliažas, Mantas Sakalauskas, Mažvydas Raudonis ir Povilas Žilionis, išsirinkę labiausiai patikusias gėles, smagiai fotografuodamiesi viename garsiameVilniaus viešbutyje, karštai diskutavo, kokios puokštės labiausiai pradžiugintų dailiosios lyties atstoves.

 

vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 267

vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 076

 

Pasak floristės I. Barkovskos, ne kiekviena nuotaka žino, kad vestuvių puokštė – tai ne tik idealiai prie suknelės ir aplinkos derantis aksesuaras, bet ir būsimo vyro dovana jai. „Dabar merginos tokios veiklios ir stiprios, kad visus rūpesčius ir net vyrų pareigas prisiima ant savo pečių. Suprantu, vestuvių nepakartosi, norisi, kad kiekviena detalė idealiai tarpusavyje derėtų, tačiau nuotakos puokšte reikėtų leisti pasirūpinti jaunikiui. Pasitaręs su profesionaliu floristu, jis tikrai neprašaus pro šalį ir išrinks tokias gėles, kurios jo moterį neabejotinai padarys laimingą“, – sakė Inesa.

 

 

 

vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 065 vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 036

 

Pripažintas dizaineris, dėstytojas, tarptautiniuose mados konkursuose bei festivaliuose aktyviai dalyvaujantis Seržas Gandžumianas fotosesijos metu atskleidė, kad vyras ne tik privalo moteriai dovanoti gėlių, bet ir būti elegantiškas bei pasitempęs. Naujausiu, savo paties kurtu kostiumu pasipuošęs dizaineris primena vyrams, kad damos visada įvertins išskirtinį mylimojo dėmesį bei džentelmenišką elgesį. „Gėlės tai – estetinė vyro dėmesio išraiška mylimajai. Todėl ir nuotakos puokštę turi išrinkti jaunikis. Suprantu, moterys nori, kad viskas aplinkui derėtų, būtų tobula ir pagal taisykles. Bet net jei puokštė nederės prie aplinkos, svarbu, kad atspindėtų jaunosios nuotaiką, paryškintų jos emocijas ir būtų tarsi slapta jos komunikacijos priemonė su mylimuoju. Kita vertus, man kartais nuobodu, kai viskas idealiai suderinta ir nelieka vietos improvizacijai,“ – žarstė patarimus žinomas dizaineris.

 

vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 230 vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 154 vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 087vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 115

 

 

 

Visada linksmas ir originalus iliuzionistas, pramogų pasaulio atstovas Mantas Wizard sako, kad būtų gražu, jei per vestuves jaunikis nuotakai dovanotų ne tik paties išrinktą, bet ir su floristės pagalba sukurtą puokštę. „Jei anksčiau vyrai rašydavo meilės laiškus, tai kodėl dabar negalėtų dovanoti bent savo kurtų puokščių? Jos būtų tarsi ypatingas, mažytis meno kūrinys, mylimojo kūrybiškumo ir jausmų išraiška. Žinau, jog nuotakos dažniausiai būna labai preciziškos ir nori, kad viskas idealiai derėtų, tačiau net ir paties geriausio ar brangiausio dizainerio kurta puokštė niekada nebus tokia ypatinga ir miela, kaip iš širdies sukurta mylimo vyro. Vis dėlto, kad ir kokį gerą skonį jis turėtų, reikėtų pasitarti su profesionalu, turinčiu patirties ir žinių. Bet lemiamas žodis, kuriant nuotakos puokštę, turi būti jaunikio,“ – sakė gėles mėgstantis ir po pasirodymų dažnai jų gaunantis M. Wizard.

 

vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 173 vilnius grand resort diana zak ego serzas mantas wizard inesa geles ignas 192

Profesionalus šuolininkas į vandenį, savo mylimajai dažnai be progos gėlių dovanojantis Ignas Barkauskas taip pat pritaria Inesos idėjai ir per savo vestuves mylimajai puokštę norėtų išrinkti pats. Tačiau sportininkas pripažįsta, kad be profesionalios floristės pagalbos, to nesiryžtų daryti. „Sutinku, kad tai – vyro pareiga, tik prieš kurdamas puokštę kiekvienas turi žinoti moters skonį. Todėl prieš žengdamas šį žingsnį pasitarčiau su drauge bei savo darbą išmanančia floriste. Negali žinoti, ar išrinktos gėlės patiks ir nuotaka jomis nenusivils… Juk moterys dažnai nuliūsta, kai joms kažkas nepatinka.“, –šypsojosi sportininkas.

 

 

Inesa prasitarė, kad ši fotosesija jai buvo tarsi psichologijos pamoka. „Kurdama puokštes galvojau apie konkretų žmogų ir numačiau, kam ji labiausiai tiktų. Tačiau mano lūkesčiai nepasitvirtino. Griežtas ir konkretus S.Gandžumianas išsirinko romantišką baltų rožių puokštę, o visada linksmas ir šmaikštus Mantas – griežtą, sodrių spalvų kalijų puokštę, kurią iš tiesų kūriau Seržui. Sportiškas ir griežtu treniruočių režimu gyvenantis Ignas – romantišką, baltų bijūnų pumpurų puokštelę. Gėlės gali atskleisti tikrąjį žmogaus vidų, apnuoginti sielą, o kartais – apie žmogų ir jo jausmus pasakyti daugiau nei žodžiai“, – paslaptingai šypsojosi šimtus nuotakų puokščių sukūrusi floristė.

 

Puokštes kūrė floristė–dekoratorė, vestuvių planuotoja Inesa Borkovska

Fotografuota: „Vilnius Grand Resort“

Nuotraukos: „Diana Zak photography“