Vieni žmonės visą gyvenimą vos galą su galu suduria, o kitiems dėl pinigų niekada nereikia sukti galvos. Kuo galima tai paaiškinti? Ugdomojo vadovavimo treneriai teigia, kad pinigų kiekis priklauso nuo to, kaip save vertiname bei koks mūsų požiūris į pinigus. Tad kaip juos pritraukti?

 

Nepasitikintys savimi uždirba mažiau?Businessman,Holding,Coins,Putting,In,Glass.,Concept,Saving,Money,For

 

Pasirodo, gebėjimas pritraukti pinigus tiesiogiai priklauso nuo to, kaip save vertiname. Kuo mažesnė savivertė, tuo didesnė tikimybė, kad mažiau uždirbsime. Įdomu tai, kad jeigu iš savimi pasitikinčio milijonieriaus atimsi visus pinigus, ilgai netrukus jis vėl uždirbs milijonus. Net subankrutavęs, praradęs visus pinigus, vis tiek jaučiasi milijonieriumi, žino savo vertę. O štai elgeta, laimėjęs milijoną loterijoje, greitai viską iššvaisto bei praranda. Taigi gausos pritraukimas ir išlaikymas glaudžiai susijęs su saviverte.

 

Atsigręžti į vaikystę

   

Tai, kiek pinigų turime, priklauso nuo įsitikinimų. Tiesa, galime manyti, jog puikiai save vertiname, tačiau giliau patyrinėję vaikystę, aplinką, kurioje augome, kaip (ne)matėme gausą, atsiveria tikroji tiesa. Labai svarbu, kokių baimių įgavome vaikystėje, nes pasąmonėje visos programos kuriamos būtent tada, kai būname vaikai. Ir jei šeimoje buvo krizinė situacija, gal net stigo valgio, atsiranda trauminės patirtys. Dažnai kalbame apie seksualines ar kitas traumas, bet kažkodėl niekas nekalba apie pinigų traumas. Jos irgi egzistuoja. Ir būtent lietuviams būdingos, nes vaikystėje daugelis turėjo įvairių iššūkių. Ir nuo to, kaip tėvai reaguodavo į nepriteklių, susiformavo tam tikros nuostatos. Juk vaikai – tikri sugertukai, kurie užaugę visiškai nesąmoningai, priklausomai nuo susiformavusių įsitikinimų, arba pritraukia, arba atstumia pinigus. Galima galvoti, kad esame verti turtų, tačiau pasąmonėje gali glūdėti visiškai kitokia programa.

 

Kodėl pinigų nedaugėja

 

Dirbdami su įsitikinimais galime atrasti daug klaidingų stereotipų, kurie mus stipriai veikia, pavyzdžiui, kai kurios moterys pasąmonėje įsitikinusios, kad negali uždirbti daugiau nei vyrai. Tokį dažnai neįsisąmonintą įsitikinimą, kad, jei uždirbs daugiau nei vyras, santykiai sugrius ar pablogės, turi daugelis moterų, todėl ir stringa jų finansiniai srautai. Tokias istorijas kažkur išgirdome ir jos nusėdo pasąmonėje. Įsitikinimai yra mūsų filtrai. Kokias vidines programas turime, taip patiriame pasaulį. Kai konkrečią programą aptinkame ir suprantame, kad ji absoliučiai nepadeda, kartais vien to užtenka, kad programa pasikeistų ir pinigų srautas pradėtų laisvai tekėti. Aišku, būna ir taip, kad programos taip giliai įsėda į pasąmonę ir taip jomis įtikime, jog sunku jas pakeisti. Tokiais atvejais gali padėti bendravimas su kitais žmonėmis, kurie galbūt turėjo panašių programų. Tinkama kryptimi nukreipti gali specialistas, kuris taiko specialias technikas, padedančias atsikratyti neteisingų nuostatų.

 

Patys save užprogramuojame

 

Dažnas mėgsta kartoti su pinigais susijusias skambias frazes: „pinigai ant medžių neauga“, „pinigai sunkiai uždirbami“. Bet patys nė nežino, kad taip kalbėdami užprogramuoja savo kalbą. Žodžiai irgi yra energija. Niekada nereikėtų sakyti, kad kažką įsigyti per brangu. Iš tikrųjų nėra nieko, kas per brangu, yra tik prioritetai. Gal pastebėjote, kad tam, ko labai norime, dažniausiai stebuklingai atsiranda pinigų. Ypač kai norime išpildyti didžiulę svajonę, kuriai reikia tam tikros pinigų sumos. Todėl reikėtų sekti kiekvieną žodį apie pinigus. Ne tik žodį, bet ir mintis, nes jos – labai galingos. Kai keičiame savo kalbą ir mintis, kinta energija ir požiūris į pinigus.

 

Pinigai – energija

 

Tai tikrų tikriausias faktas. Labai svarbu pastebėti, kaip jaučiatės, kai nestokojate pinigų, kam juos leidžiate. Dažnas turi klaidingą įsitikinimą, kad pinigai – nešvarūs. Jei iki šiol taip galvojote, kuo greičiau meskite šią mintį iš galvos. O kai gaunate šlamančiųjų, džiūgaukite, dėkokite visatai už gausą. Tačiau neliūdėkite ir tada, kai leidžiate pinigus: sumokate mokesčius, įsigyjate ką nors gražaus, nusiperkate skanaus maisto ar pan. Leisdami pinigus padėkokite – tuomet visa, kas susiję su finansais, taps didžiuliu malonumu. Gaubiami tokios malonaus žaidimo energijos, visada gerai jaučiamės – tiek taupydami, tiek išleisdami ar gaudami pinigų. Patiriant malonumą, gausos energija teka laisvai, niekur nekliūva. O jeigu galvojame, kad yra sunkūs laikai, kad verta taupyti, nes gali būti striuka su pinigais, iškart susikuria įtampa. Ji juntama ir kūne. Kuo labiau nerimaujame, tuo daugiau turime baimių. Dėl pinigų – irgi.

 

Su pinigais elgtis pagarbiai

 

Žinovai teigia, kad apie pinigus, jeigu norite jų turėti daugiau, turite kalbėti pagarbiai ir su meile. Nevadinkite pinigų netinkamais žodžiais. Ir laikykite švarioje vietoje, nešiokitės gražioje piniginėje, o ne išmėtytus po kišenes ar išbarstytus rankinėje. Banknotų geriau nelankstykite. Be to, pinigai mėgsta būti leidžiami kilniems tikslams, taigi nepamirškite ir aukoti. Tik darykite tai protingai – aukokite doriems žmonėms, kilniems tikslams. Aukojimas naikina kliūtis, esančias kelyje į turtą ir klestėjimą.

 

Netaupykite pinigų juodai dienai. Tačiau būtinai kas mėnesį atsidėkite šlamančiųjų pramogoms, kelionėms, maloniems pomėgiams arba pasidomėkite investavimo būdais. Finansininkai pataria kas mėnesį santaupoms atsidėti apie 10 % pajamų.

 

Darbas – pagal atlyginimą?

   

Vieni darbą renkasi pagal tai, kiek jame moka, kiti – pagal pašaukimą. Žinoma, geriausia, kai pavyksta pasirinkti darbą, kuris atitinka pašaukimą ir už jį dar gerai mokama. Tuomet būname patys laimingiausi. Visgi, jeigu iš pašaukimo sunku pragyventi, dirbkite ten, kur daugiau moka, tik jokiu būdu neapleiskite prigimtinio polinkio. Tegul tai būna hobis. Laimingiausi gyvenime tampame tada, kai realizuojame savo paskirtį. Be to, anksčiau ar vėliau tampa svarbu žinoti, kad mūsų veikla yra naudinga, prasminga, reikalinga kitiems. Dažnai dirbdami gerai mokamą darbą, kuriame stinga prasmės, pamažu laidojame savo talentus ir tampame vis nelaimingesni.

 

5 patarimai gausai pritraukti

 
  •  Gausa – ne tik pinigai, bet ir sveikata, meilė, geri bičiuliai… Jei norite, kad gausa užpildytų jūsų gyvenimą, kiekvieną dieną, vos pramerkę akis, padėkokite už visa, ką turite. Kai įvardijame, kad jau turime daug, gyvenimas atsiunčia dar daugiau.
  •  Pinigai mėgsta būti skaičiuojami. Visada žinokite, kiek jų turite su savimi.
  •  Jei norite nestokoti šlamančiųjų, turite išsivaduoti iš baimės ir godumo. Gyvenimas – linksmas žaidimas, tad nieko nesureikšminkite ir nuolat sau priminkite, kad svarbu gyventi lengvai, nebūti godiems ir nebijoti prarasti pinigų. Baimė sukausto ir padaro priklausomus.
  •  Vertinkite ne tik popierinius banknotus, bet ir monetas – ir vienas centas yra pinigas.
  •  Jeigu norite ką nors įsigyti, negalvokite, kad negalite sau to leisti, bet pagalvokite, ką galite padaryti, jog tai turėtumėte. Niekada nesuabejokite, kad esate verti didžiausių turtų.