Ar jums yra kas nors sakęs, kad esate dramų karalienė? Tikriausiai taip. Daugeliui moterų tą tenka išgirsti iš savo vyrų, o kartais net ir iš nepažįstamų. Vyrai to tikrai niekada nesupras, bet moterims reikia dramų, nes jos nori patirti nežinomybės ir netikrumo džiaugsmą. Gyvenimiškos dramos padeda atsiskleisti jų prigimtiniam kūrybiškumui, padedančiam rasti išeitį iš kebliausių situacijų. Tada, regis, jos galėtų viską: net laukinį žvėrį galėtų paversti prie kojų besiglaustančiu kačiuku… Senas kaip pasaulis klausimas: kodėl moterims taip reikia dramų? Pabandykime rasti atsakymą.

 

"dramos"

Ar kada nors kilo klausimas, kodėl moterims reikia dramų ir krizių? Atsakymas yra gana paprastas: moterys sukuria dramas, kad išbandytų vyrus. Dailiosios lyties atstovėms reikia nuolatinio dėmesio ir patvirtinimo, kad kažkas jomis rūpinasi ir jie nori jas apsaugoti. Įdomu, kad nuo to gali priklausyti net santykių sėkmė.

 

Vienas mokslinis tyrimas patvirtino lyčių stereotipus ir įvertino santykių galimybes. Tyrimas parodė, kad moterys jaučiasi laimingos, kai jų vyrai arba partneriai yra nusiminę. Žmonos ir merginos buvo labiausiai patenkintos, kai jų partneriai pademonstruodavo emocijas, nes tai esą sveikų santykių ženklas.

 

Harvardo medicinos mokyklos apklausa taip pat nustatė, kad kai vyrai suprasdavo, jog jų žmonos ar sugyventinės pyksta, moterys tapdavo laimingesnės, nors vyrai taip nesijausdavo. Paaiškėjo, kad moterims patikdavo pastebėti savo partnerių nusiminimą, nes tai rodo didelį įsipareigojimą ir norą investuoti savo laiką santykiams kurti ir tobulinti.

 

Trumpai tariant, moterys mėgsta dramas, nes jos padeda iš naujo įžiebti aistros ir romantikos ugnį. Stoiškas, savimi patenkintas, sąžiningas, pareigingas beta vyras, šeimos maitintojas, atrodo nuobodus, nes nesukelia jokių širdį virpinančių emocijų ir nesukuria ryšio, kuris skatintų moteris alpti iš meilės. Tai paaiškina faktą, kad daugelis žavių moterų įsimyli blogiukus ir, regis, yra pasiryžusios jiems viską atleisti, ir net ne vieną kartą.

 

Moterys nesąmoningai vyrų sumažėjusį emocingumą interpretuoja, kaip rimtą įspėjimą, kad miršta jų meilė ir reikia kažką daryti. Tos dailiosios lyties atstovės, kurios mano, kad žmonės apskritai vertina įsipareigojimą demonstruojančius ženklus, paprastai pamiršta pagalvoti apie lyčių skirtumus ir kitokią elgseną daugeliu atžvilgiu. Pasirodo, kad tik moterys yra laimingesnės, kai dramos padeda patvirtinti antrosios pusės meilę joms. Vyrams nereikia dramų, kad jie jaustųsi mylimi. Iš tikrųjų vyrai jaučiasi blogiau, kai jų santykiai tampa itin įtempti ir dramatiški.

 

Daug santykių žaidimų ir taktikų (atšalimas, negatyvumas, katės ir pelės žaidimai, baimės sukėlimas ir kt.) patenkina moterų dramų troškimą ir ypač traukia vyrus, kurie gali pasiduoti tokioms manipuliacijoms. Moterims gali reikėtų dramų, kaip sveikų santykių ir empatiško bendravimo ženklo. Jos gali sustiprinti moterų seksualinę aistrą.

 

Priklausomai nuo to, kokie yra poros santykiai, santykiuose gali atsirasti tokių dramų:

 

  • Susierzinimas. Ši drama kyla paprastai santykių pradžioje, prieš intymų suartėjimą pirmą kartą. Kartais taip gali nutikti, kai moteris nežino, ar tikrai nori būti su tuo vyru arba dar nėra pasiruošusios rimtiems santykiams, arba vyras nepatinka ir sukelia nemalonius jausmus.

 

  • Baimė. Antroji santykių drama kyla po intymių santykių, bet prieš rimtus įsipareigojimus. Moterys pradeda jausti baimę, kai nori išsaugoti santykius, bet nėra tikros dėl vyro ketinimų ir bijo, kad jos vyrams pakankamai nerūpės, jie jų nevertins ir nenorės kartu pasilikti.

 

  • Nusivylimas. Po to, kai pora rimtai įsipareigoja, prasideda kita fazė, tačiau ji skiriasi nuo anksčiau minėtų. Rimtuose santykiuose moteris jaučiasi saugi ir jaučiasi prisirišusi prie vyro, pasitiki juo ir laukia, kol vyras nurodys gyvenimo kryptį, suteiks finansinį, fizinį ir psichologinį palaikymą. Moteris pradeda manyti, kad nuo dabar už viską yra atsakingas vyras.

 

Tikriausiais daugelis moterų sutiks, kad kai gyvenime nebelieka dramos santykiuose su vyrais, jos pasineria į muilo operų, realybės šou pasaulį bei paskalas apie įžymybes. Jos nori, kad gyvenime vyktų kažkas nepaprasto, kažkas kas jas nustebintų, priverstų iš netikėtumo sušukti: „Negali būti!“, „Negaliu patikėti“ ar kitą jausmingą frazę. Kažkas ypatingo turi būti kiekvieną dieną, mano daugelis moterų, nes nieko nevykimas atbukina jausmus ir paverčia jas ir jų gyvenimą nuobodžia kankyne.