Seksualumas – vienas stipriausių moters ginklų, padedantis pelnyti ne tik priešingos lyties palankumą, bet ir suteikiantis pasitikėjimo savimi. Nors dažnai teigiama, kad seksualumas sklinda iš paties žmogaus, jo vidinių savybių, sunku nuginčyti, kad tam daug įtakos turi susikurtas įvaizdis bei apranga. Kaip tinkamai ją pasirinkti, kad atrodytumėte seksualiai, o ne vulgariai? Reikia išlikti budriems, nes vos keli centimetrai (arba milimetrai) priverčia peržengti šią trapią liniją.

 

aukštoji mada

Mini sijonai: kaip nepersistengti?

 

Ilgos, saulės nubučiuotos, apnuogintos kojos daugumai siejasi su seksualumu. Verta įsidėmėti – tik tuomet, kai neperžengiama riba! Kokio ilgio sijonas ar suknelė atrodo viliojančiai, o ne vulgariai? Nurodyti tikslų ilgį centimetrais sunku, nes daug ką lemia žmogaus ūgis, figūra ir tai, kur drabužis bus vilkimas. Visuomet gelbsti taisyklė – mažiau yra daugiau. Ypač oficialioje aplinkoje. Tai reiškia, kad trumpas sijonas ar suknelė turėtų palikti pakankamai paslapties. Apranga neturėtų kelti nerimo, kad papūtus vėjui ar pasilenkus pasimatys tai, kas neturėtų. Sijonai ar suknelės, besibaigiantys vos žemiau sėdmenų, retai atrodo nevulgariai. Norėdami įvertinti, ar neperžengėte ribos, galite atlikti tokį bandymą: pasilenkti prieš veidrodį ir pažiūrėti į save iš nugaros – jeigu tik per plauką nešviečia apatinis trikotažas arba jums neramu, kad taip gali nutikti, verčiau persirengti. Jeigu vilkite itin trumpą sijoną, geriau prie jo neavėti aukštakulnių – įvaizdis taps pernelyg įžūlus. Geriau jau rinktis stilingus lygiapadžius arba batelius su platformomis.

 

Iškirpčių pinklėse

 

Daili iškirptė neatsiejama seksualaus įvaizdžio dalis. Tačiau net ji tinka ne visais atvejais. Itin atsargios turėtų būti moterys, besipuikuojančios įspūdingo dydžio biustu. Gili, V formos iškirptė gali atrodyti vulgariai. Jeigu atrodo, kad krūtinė tuoj tuoj „išlips“ pasigrožėti aplinkiniu pasauliu, seksualumu čia nė nekvepia. Mažos krūtinės savininkės sau gali leisti šiek tiek daugiau, bet ne tiek, kad aplinkiniai negalėtų atitraukti žvilgsnio nuo jos. Per iškirptę neturėtų matytis liemenėlės kraštai – šį variantą verčiau pasilikti karštam vakarui su mylimuoju. Dėvint palaidinę su gilia iškirpte, svarbu įsidėmėti, kad prie jos netinka itin trumpi sijonai – taip kūnas bus pernelyg apnuogintas. Verčiau rinktis subtilesnę apatinę aprangos dalį – kelnes arba ilgesnį sijoną.

 

Slidu: aptempti drabužiai

 

Vieni „pavojingiausių“ yra aptempti drabužiai. Jeigu galite pasigirti idealia sportiška figūra, jie jums tiks. Tačiau, jeigu esate putli arba itin liesa, prieš tokius rengiantis verta gerai pagalvoti. Pirmuoju atveju rizikuojate pabrėžti papildomus kilogramus, kurie užuot kūrę seksualų įvaizdį, atrodys neestetiškai. Itin lieknoms moterims aptempti rūbai gali netikti, nes pabrėš jų liesumą, kūnas atrodys kaulėtas ir beformis. Renkantis aptemptus drabužius, labai svarbu pagalvoti apie apatinius. Jeigu jie bus itin siauri ir įsirėš į kūną, išryškės per drabužius ir atrodysite ne tik negražiai, bet ir vulgariai.  Ypač budrumo reikalauja liemenėlės pasirinkimas. Specialistų teigimu, net 80 % moterų pasirenka netinkamo dydžio. Jeigu ji bus per maža, krūtys „virs“ per kraštus, jeigu per didelė – praras formą, kaušeliai bus subliuškę. Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į liemenėlės dydį, bet ir jos petnešėlių plotį. Jeigu jūsų krūtinė didelė, patogesnės bus plačios petnešos, bet, jeigu ketinate vilkėti atvirą palaidinę ar suknelę, tokių rinktis nerekomenduojama – atrodys nesubtiliai. Jeigu viršutinė aprangos dalis be rankovių, apskritai derėtų rinktis liemenėlę su permatomomis petnešėlėmis arba be jų.

 

Šortai: seksualu ar vulgaru?

 

Sunkiausia užduotis išsirinkti šortų ilgį. Norėdamos pabrėžti kojų ilgį, moterys renkasi kuo trumpesnius šortukus, bet tokie gali atskleisti daugiau nei būtų padoru, todėl tinka toli gražu ne visomis progomis ir ne visoms. Jeigu keliaujate į paplūdimį, nieko apnuogintais sėdmenimis nešokiruosite, bet, jeigu einate miesto gatve, garantuotai sulauksite dviprasmiškų žvilgsnių. Auksinė taisyklė – šortai neturi apnuoginti nieko daugiau kaip kojas. Stilistai rekomenduoja taikyti šią taisyklę, siekiant nustatyti jums tinkantį minimaliausią šortų ilgį: atsistoti prieš veidrodį ir nuleisti rankas. Ten, kur baigiasi jūsų pirštai, turėtų prasidėti šortai. Jeigu negalite pasigirti dailiomis, liesomis ar raumeningomis kojomis, verčiau itin trumpų šortų nesirinkti. Niekuomet neprašausite užsivilkusios šortus, siekiančius kelius. Derėtų atkreipti dėmesį ne tik į šortų ilgį, bet ir jų liemenį. Jeigu turite didelę krūtinę, gali netikti šortai paaukštintu liemeniu. Tokie sutrumpina taliją ir krūtinė atrodo dar didesnė, o tai jau dvelkia vulgarumu. Daugumai figūros tipų puikiai atrodo šortai, kurių liemuo prasideda ties klubų kaulų viršumi.

 

Kokį diržą juostis?

 

Diržas – puiki priemonė liemeniui išryškinti. Svarbu išsirinkti tinkamą. Plonas dirželis retai kada atrodo vulgariai, bet netinka apkūnioms moterims, nes tiesiog „prasmenga“ jų kūne ir kuria ryškų kontrastą. Daugumai puikiai tinka vidutinio pločio (apie 3 cm) diržas. Platūs diržai tinkami tiek lieknoms, tiek papildomų kilogramų turinčioms moterims. Tačiau apkūnioms netinka blizgiomis, akį traukiančiomis detalėmis, didelėmis sagtimis perkrautas diržas.

 

Tinkamas nagų ilgis: koks jis?

 

Mados kinta, kinta ir madingas nagų ilgis. Niekuomet neapsiriksite, pasirinkę natūralaus ilgio nagus. Stilingai sutvarkyti jie visada atrodo skoningai. Jeigu trokštate ilgų nagų, teks būti kur kas atsargesnėms. Pasirinkus pernelyg ilgus, nesvarbu, tikrus ar dirbtinius nagus, atrodysite vulgariai. Apklausos duomenimis, 36,7 % žmonių vulgariais įvardina 1 cm ir ilgesnius nagus. 16,9 % apklaustųjų šią ribą nustato ties 6–7 mm, 16,9 % – ties 8–9 mm. 7,5 % žmonių teigia, kad vulgariai atrodo 5 mm nagai. 26,4 % nesureikšmina šio dalyko ir nemano, kad tai kažkaip susiję su seksualumu ar vulgarumu. Kad ir kokio ilgio nagus pasirinksite, svarbiausia, kad jie būtų tvarkingi ir vienodo ilgio.

 

Seksualus žvilgsnis: kokios blakstienos jį kuria?

 

Gundantis žvilgsnis yra viena dažniausių flirtavimo priemonių. Tokį padeda kurti kerinčios blakstienos. Įprastai moterys jų trokšta kuo ilgesnių ir tankesnių – kaip vėduoklių. Jeigu ketinate prisiauginti ar prisiklijuoti blakstienas, persistengti nereikia – jos turi atrodyti pakankamai natūraliai. Kitu atveju kursite pigų ir vulgarų įvaizdį. Kuo natūralios blakstienos ilgesnės ir tankesnės, tuo ilgesnės dirbtinės blakstienos tinka. Geriausiai atrodysite tuomet, jeigu dirbtinės blakstienos už natūralias bus ilgesnės milimetru arba pora. Svarbu įsidėmėti, kad blyškių veido bruožų, mažų akių savininkėms tinkamesnės trumpesnės ir retesnės blakstienos, o stambių ir išraiškingų veido bruožų savininkės patraukliai atrodys ir su įspūdingesnėmis.  Norint natūralaus įvaizdžio, visos priauginamos blakstienos turėtų būti vienodo ilgio. Dramatišką žvilgsnį galima kurti išoriniuose akių kampučiuose priauginant ilgesnes blakstienas, bet taip rizikuojama peržengti ribą tarp seksualumo ir vulgarumo, todėl prieš renkantis tokį variantą, būtina pasikonsultuoti su patyrusiu specialistu.

 

Stilistės, drabužių dizainerės Islandos Brau komentaras

 

Islanda Brau

Pagrindinės klaidos, kurias daro moterys, siekdamos atrodyti seksualiai, bet iš tiesų pereinančios į vulgarumo ribą, yra pernelyg ryškus makiažas, per atvira, iššaukianti apranga, tarpusavyje nesuderinti drabužiai. Kartais nepriekaištingą išvaizdą pagadina netinkamas elgesys. Geram įvaizdžiui svarbu darni visuma.

 

Stilingai, gražiai ir seksualiai galima atrodyti pasirinkus subtilesnius, uždaresnius drabužius – nebūtina demonstruoti visų savo „privalumų“. Pvz., kai sijonas ar suknelė vos dengia užpakalį, manyčiau, tai jau dvelkia vulgarumu. Sijonas ar suknelė neprivalo siekti kelių, bet padorumo ribą reikėtų jausti. Kita sritis, kur tyko pavojai – iškirptės. Gražu, kai jos parinktos tinkamai, neperkrautos papuošalais. Tačiau labai gili iškirptė gali atrodyti neskoningai, pvz., kai krūtinė „virsta“ lauk. Persistengti galima net su apnuoginta nugara. Iškirptė nugaroje neturėtų bene siekti sėdmenų. Tai atrodo vulgariai, deja, teko matyti net tokių vestuvinių suknelių… Verta įsiminti taisyklę – kas per daug, tas nesveika.   Jeigu renkatės trumpą suknelę ar sijoną, vertėtų pamiršti apie didelę iškirptę ir atvirkščiai. Nerekomenduojama pernelyg apnuoginti kūno. Verčiau pasirinkti vieną akcentą, tuomet neatrodysite vulgariai. Dar viena sritis, kur galima apsirikti – aptempti drabužiai. Jie tinka lieknoms moterims, o apkūnioms gali padaryti „meškos paslaugą“ – išryškinti tai, ką norėtųsi paslėpti. Galiausiai reikia būti budriems renkantis ilgaaulius. Jeigu jie virš kelių, tuomet patarčiau juos dėvėti su džinsais ar uždaresniais rūbais, jokiu būdu ne su trumpu sijonu.

 

Nuotrauka: iš asmeninio pašnekovės archyvo