Norint sužinoti, ar jūsų domenas vertingas, nereikia daug pastangų. Svarbiau yra suprasti faktorius, kurie lemia jo vertę. Dažniausiai ji priklauso nuo to, koks populiarus, kitų norimas yra tas domeno vardas. Žemiau pateiktas veiksnių sąrašas gali padėti preliminariai išsiaiškinti, kiek vertingas jūsų domenas.

 

domeno_verte_iv

 

1. Susijęs aukščiausio lygio domenas

 

Turėdami domeno vardą su patikimu aukščiausio lygio domenu (TLD), nueisite ilgą kelią link to, kad jis būtų trokštamas. Pavyzdžiui, .com domenas žymiai vertingesnis nei, pavyzdžiui, .xyz. Tai reiškia, kad dažniausiai standartinis ir populiarus TLD visada yra geresnis pasirinkimas.

 

Keletas iš pačių populiariausių aukščiausio lygio domenų yra .com, .org., .net ir .co. Tačiau ir kiti jų variantai gali būti labai vertingi, jeigu jie turi prasmę. Šiuo atveju derėtų atsižvelgti tiek į specifinę verslo sritį, tiek į rinką.

 

2. Bet kokie esami raktiniai žodžiai

 

Jeigu jūsų domeno varde yra populiarus raktinis žodis, tai taip pat gali lemti didesnę jo vertę. Pavyzdžiui, bookflights.com domenas būtų labai vertingas kelionių rinkoje. Tiesa, šiuo metu tikslios atitikties vardai neturi tokios didelės vertės kaip anksčiau, tačiau, nepaisant to, jie vis dar gali būti labiau geidžiami.

 

Tinkamų raktinių žodžių įtraukimas į domeno vardą svarbus ir SEO atžvilgiu. Remiantis „Higher Visibility“ atliktu tyrimu, daugumoje pramonės šakų, daugelio svetainių pavadinimuose yra aukštos kokybės raktažodžių. Taigi juos apimančio domeno registravimas, be abejonės, yra labai sveikintinas.

 

3. Domeno ilgis

 

Paprastai, kuo trumpesnis domeno vardas, tuo jis vertingesnis. Žinoma, tuo pasikliauti galima ne visada. Pavyzdžiui, domenas r4dmf7.com tikriausiai niekada nebus labai populiarus ir trokštamas. Tačiau apskritai domenai, kuriuose yra nedaug žodžių arba trumpų frazių, laikomi vertingesniais. Juos kur kas lengviau atsiminti ir tiesiog paprasčiau naudoti, o tai aktualu kiekvienam verslui.

 

4. Domeno priskyrimas prekių ženklui

 

Šią savybę gali būti sunku apibrėžti. Tačiau ji vis dar svarbi renkantis domeno vardą. Iš esmės geri prekių ženklų pavadinimai yra įsimintini, unikalūs ir patrauklūs. Todėl, jeigu jūsų verslas yra gerai atpažįstamas ir pelnęs vartotojų pasitikėjimą, domenas su jo pavadinimu gali būti labai vertingas. Puikus pavyzdys šiuo atveju galėtų būti tokie domenai kaip instagram.com, amazon.com, ikea.com ir panašiai.

 

5. Esama svetainė ir srautas

 

Jeigu domeno vardas šiuo metu naudojamas konkrečiai svetainei, srautas, kurį ji gauna, gali tapti svarbiu veiksniu nustatant domeno vertę. To priežastis yra ganėtinai paprasta. Jei prie domeno pridedama esama auditorija, pirkėjas tą srautą gali iš karto panaudoti savo svetainėje.

 

Jei domenas kurį laiką buvo aktyvus, tai taip pat gali padėti optimizuoti paieškos sistemą. Tai reiškia, kad jis turi daugiau SEO galios. Verta pastebėti ir tai, kad senesni domenai paprastai yra vertingesni už visiškai naujus.

 

6. Rašyba

 

Tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau įsitikinti, kad jūsų domenas rašomas taisyklingai, yra labai svarbu. Daugelis tikriausiai sutiks su nuomone, kad svetainės pavadinimas, kuriame yra gramatinių klaidų, atrodo atsainiai ir neprofesionalai. Todėl jis gali atbaidyti kai kuriuos potencialius klientus.

 

Tačiau, kaip ir daugeliu kitų atvejų, taip ir šiuo pasitaiko išimčių. „Skoningos“ gramatinės klaidos domeną gali paversti įsimintinesniu. Keletas to pavyzdžių: fiverr.com ir tumblr.com.

 

Norint nustatyti savo domeno vertę, naudinga atsižvelgti į kiekvieną iš šių aspektų. Tačiau svarbu suprasti, jog tai nesuteikia jokių garantijų ir laikui bėgant domeno populiarumas gali kisti.