Koks žmogus bus lovoje priklauso nuo jo asmenybės tipo. Visiems žinomas faktas, kad ekstravertai labai skiriasi nuo introvertiškų asmenybių tipų. Ekstravertai mėgsta būti žmonių apsuptyje, kur jie garsiai galėtų išreikšti save ir visus sužavėti. Introvertams patinka šiek tiek atsiriboti, atsipalaiduoti, skirti daug laiko sau. Tikriausiai nenuostabu, kad jie skirtingai elgiasi ir miegamajame. Kokie jų didžiausi skirtumai ir seksualiniai įpročiai?

 

"seksas"

Vokiečių psichologas Hansas Eysenckas knygoje „Seksas ir asmenybė“ (1976 m.) rašo, kad ekstravertai dažniau užsiima seksu, išbando įvairesnes sekso pozas, turi daugiau sekso partnerių negu introvertai. Kitaip tariant, ekstravertai visko turi daugiau nei introvertai. Ekstravertai yra labiau linkę rizikuoti ir dažniausiai turi daugiau socialinių ryšių, todėl ir užmegzti artimus bei intymius santykius jiems būna lengviau.

 

Žinoma, tai nereiškia, kad visi ekstravertai dauginasi kaip triušiai ir yra nuolatos apsėsti minčių apie seksą. Taip pat tai nereiškia, kad introvertai yra nepatyrę meilužiai, kurie nedrįsta išbandyti kitos nei misionieriaus pozos. Tačiau pagal savo prigimtį ekstravertai yra labiau linkę ieškoti sekso nuotykių su skirtingais žmonėmis. Taip gali būti, nes ekstravertams reikia daugiau išorinės stimuliacijos, kad jie jaustųsi gerai, negu introvertams.

 

Kitas mokslininkas J. R. Garcia atliko tyrimą ir nustatė, kad ekstravertai turi didesnį genetinį polinkį būti neištikimu. Tačiau tai nereiškia, kad visi ekstravertai yra vienodi. Eiti į kairę gali tiek ekstravertai, tiek introvertai. Suprasti, ar žmogus bus ištikimas, ar ne, reikėtų, remiantis kitais faktoriais, ne vien jo asmenybės tipu.

 

Amerikiečių tyrėja Brenda Knowles atliko apklausą, po kurios paaiškėjo, kad tiek ekstravertai, tiek introvertai gali būti puikūs meilužiai. Į klausimą: „Geriausias seksas buvo su…“, 24,83 % apklaustųjų atsakė, kad su ekstravertais, 29,53 % – su introvertais, 28,19 % teigia, kad nepakartojamą seksą turėjo tiek su vienais, tiek su kitais, o 17,45 % prisipažino, kad niekada neturėjo tokio sekso, kurį galėtų pavadinti geriausiu.

 

Vokietijoje buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo studentai, per kurį nustatyta, kad vyrai ekstravertai per mėnesį turėjo 5,5 lytinių aktų, o vyrai introvertai – tik 3 lytinius aktus per mėnesį. Ekstravertės moterys užsiėmė seksu dažniau nei vyrai – vidutiniškai 7,5 kartų per mėnesį, o introvertės – 3,1 karto per mėnesį.

 

Ekstravertai, greičiau nei introvertai, pradeda bendrauti neformaliai. Jie greičiau susipažįsta ir pradeda kalbėti apie asmeniškus ir intymius dalykus. Jau per pirmąjį susitikimą, jie kreipiasi į savo pašnekovą neoficialiai, trumpina vardus. Introvertai laukia leidimo bendrauti neoficialiai. Ekstravertams reikia mažiau asmeninės erdvės, o introvertai gali jaustis nejaukiai, kai kažkas staigiai įsiveržia į jų asmeninę erdvę. Esktravertai bando užmegzti artimesnį ryšį su introvertais per akių kontaktą, švelnius prisilietimus lyg netyčia.

 

Ginčytis, kas yra geresni lovoje, galima būtų iki begalybės. Tarkime, 10 % statistinio vyro minčių yra apie tai, kaip pasimylėti su išsirinkta partnere ant galinės automobilio sėdynės. Ekstravertai galvoja apie seksą iki 3 valandų, o introvertai – apie 6 valandas, t. y. dvigubai daugiau. Introvertai praleidžia daugiau laiko svajodami apie erotinius nuotykius negu energingieji ekstravertai. Tobulumas ateina per praktiką, net jei tai tik aistrą kaitinantys scenarijai galvoje…