„Gyvenime niekur nesikišu ir neklausinėju, nieko panašaus nedarau. Ten kita mama ir kitas sūnus“, – purto galvą aktorė Aldona Janušauskaitė paklausta, ar daug kas sieja ją su motinos personažu TV3 situacijų komedijoje „Motina ir sūnus“, kuri televizijos eteryje karaliauja trečiadienio vakarais 20.30 val. Vaidmuo TV3 komedijoje aktorei jau spėjo pelnyti itin daug komplimentų. O pasirodo, kad A. Janušauskaitė jo vos… neatsisakė.

 

Komedijos „Motina ir sūnus“ aktoriai neslepia: pradžia buvo ne iš lengvųjų, o režisierius Sigitas Račkys – itin reiklus. Išimčių jis nedarė ir garbaus amžiaus pagrindinio vaidmens atlikėjai A. Janušauskaitei ir ilgai vertė ją ieškoti recepto į… herojės širdį.

 

„Filmuojame ir taip, ir kitaip, – vis jam negerai. Na, maniau, gal tiek to, galbūt vaidmuo – ne man“, – darbų pradžią su šypsena prisimena A. Janušauskaitė.

 

Laimei, vaidmens ji neišsižadėjo. Atvirkščiai – režisieriaus S. Račkio užsispyrimas moterį įkvėpė: „Aš labai patenkinta režisieriaus įdėtu darbu – kaip jis sugebėjo to pasiekti.“

 

Režisierius giria Aldoną: „Aldona – neprilygstama, ji puikios formos. Kad tokia aktorė nedirba teatre, tai yra tragedija“, – sako S. Račkys.

 

Jam pritaria „Motinos ir sūnaus“ filmavimo aikštelėje dirbusi aktorė Inga Šalkauskaitė. „Aldona yra tokia puiki aktorė, taip jautriai perteikianti vienišos moters tragediją, kad net suvokdamas, jog tai – juokinga situacija, tu gali apsipilti ašaromis.“

 

„Aš manau, kad tai tikrai vykusi situacijų komedija. Drąsiai galiu pranašauti, kad kitais metais garbingiausias kino apdovanojimas Lietuvoje – Sidabrinė gervė – atskris pas A. Janušauskaitę. O gal gervę pelnys net ir duetu su V. Martinaičiu. Tikrai tikiu jų sėkme“, – kalbėjo pastarojo herojaus žmoną Iloną seriale „Motina ir sūnus“ suvaidinusi Monika Bičiūnaitė.

 

V. Martinaitis patikino, kad dirbant su A. Janušauskaite nestigo ir pokštų. „Mamytė ne kartą ‚pavarė‘ taip, kad žandikauliai atvipo. Kai vyresnio amžiaus žmogus prabyla jaunimo žargonu, tai tas nelieka nepastebėta. Kartą ji atsisuko ir ramiai pasakė: ‚Nesiparink‘. Tai yra uuuauu! – juokiasi V. Martinaitis. – Bet iš tikrųjų Aldona yra ne tik talentinga, o ir labai jautri. Mūsų darbe buvo labai daug gražių akimirkų.“

 

Jautrios scenos ir linksmybės, kurias stebint neįmanoma nesijuokti, – australų kilmės lietuviškai adaptuotoje situacijų komedijoje „Motina ir sūnus“ trečiadieniais 20.30 val. tik per TV3!

 

„Motina ir sūnus“ – trečiadieniais 20.30 val. tik per TV3!