Šv. Kalėdos švenčiamos visame pasaulyje, tačiau kiekvienoje šalyje šiek tiek kitaip. Nyderlandai – ne išimtis. Svarbiausių žiemos švenčių maratonas prasideda nuo gruodžio 5 dienos, kada į Nyderlandus atkeliauja šv. Mykolas ir atneša vaikučiams dovanų. Galbūt ne visi žino, kad angliškas Kalėdų senelio pavadinimas „Santa Claus“ kilo iš olandų kalbos žodžio „Sinterklass“.

 

Gruodžio 5-osios vakarą vaikai palieka klumpes arba batus prie durų, kad Kalėdų senelis prikrautų juos dovanų. Vaikai taip pat tiki: jei batuose paliks morkų ir šieno, tai per naktį jie virs saldumynais. Kalėdų senelio pagalbininkas Juodasis Petras su savimi nešasi knygą, kurioje surašyti visi geri ir blogi vaikų darbai per praėjusius metus. Geri vaikai gaus dovanų, o blogus – Juodasis Petras nuvys lazda! Nyderlanduose tikima, kad Kalėdų senelis kasmet į skirtingą uostą atplaukia iš Ispanijos, kad jį galėtų pamatyti visi krašto vaikai. Kalėdų senelis kiekviename mieste turi begalę pagalbininkų, kurie apsirengę kaip tikrasis Kalėdų senelis – raudonai.

 

Šv. Kalėdos švenčiamos ramiai, su šeima. Net ir nelabai religingi gyventojai šventinę dieną lankosi mišiose. Namuose stikliniais žaisliukais, žvaigždėmis ir varpeliais puošiama Kalėdų eglė. Miesto aikštėse rengiamos kalėdinės mugės.

 

Nyderlanduose gyvuoja tradicija darbdaviams dovanoti darbuotojamas pintines su dangčiu. Pintinėje paprastai būna delikatesų ir dar kokia nors dovanėlė: knyga, papuošalas, vaza ar lėkštė, dažniausiai su įmonės logotipu. Kitos įmonės darbuotojams dovanoja dovanų kuponus arba darbuotojų vardu paaukoja labdarai.

 

Nyderlanduose daugelis žmonių valgo šventinius pusryčius ir pietus. Įprastas šv. Kalėdų valgis – Šiaurės jūros krevetės, rūkyta žuvis (ypač lašiša ir ungurys), kepta arba troškinta vištiena arba kita mėsa (antiena, kalakutiena, jautiena, šerniena ar elniena), sezoninės daržovės. Desertui iškilmingai, su fejerverkais patiekiama kas nors neįprasto, pavyzdžiui  kepti ledai. Dažnai ruošiamas švediškas stalas su įvairiais užkandžiais arba fondiu. Populiaru per šventes užsisakyti staliuką restorane.