Kaip pagerinti santykius? Galbūt atsakymas būtų: dažniau provokuoti? Ir visai nesvarbu, kad šie dalykai tradiciškai nelaikomi suderinamais su laimingos santuokos sąvoka. Jei kiekvienas sąžiningai prisipažintų, paaiškėtų, kad nėra tokių žmonių, kurie bent retkarčiais nesiginčija, neapgaudinėja ir neflirtuoja su kitais. Kartais visa tai net gali būti naudinga dviejų žmonių santykiams.

 

santykiai

Žinoma, nereikėtų per daug atleisti vadeles ir išlikti kūrybingiems bei labai išrankiems. Užsiėmimas kažkokia draudžiama veikla gali dar labiau sustiprinti santuoką.

 

Kilus menkiausiems konfliktams, šeimos nariai siekia juos užglaistyti, kad gyvenimas ir toliau tekėtų sena vaga. Manoma, kad gyvenimas be konfliktų – būtina laimingos šeimos sąlyga. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Anksčiau ar vėliau nutildytos emocijos prasiverš galinga jėga. Namuose kils šeimą griaunantis skandalas.

 

Tuo tarpu smulkūs ginčai ir interesų konfliktai tarp dviejų asmenų yra natūralus dalykas, kurie netgi turi naudos. Taip, jūs mylite ir gerbiate vienas kitą, tačiau požiūris į tam tikrus dalykus gali skirtis. Tai nereiškia, kad netinkate vienas kitam ir metas skirtis. Atvirkščiai tai vienas iš tvirtos santuokos veiksnių.

 

Tačiau ir ginčytis reikia mokėti. Konfliktai turi būti konstruktyvūs, negalima nukrypti nuo temos, negali kilti dėl nieko arba todėl, kad kažkuriam šiandien bloga nuotaika. Konfliktuose reikėtų vengti moralizavimo apie netinkamą partnerio elgesį dabar ar ateityje, durų trankymo. Psichologai pataria nesikivirčyti, kai yra trečiųjų asmenų, lovoje ir apsvaigus nuo alkoholio.

 

Idealūs santykiai yra tokie, kuriuose partneriai yra nuoširdūs ir sąžiningi. Realybėje žmonės kai kada pameluoja. Kartais šiek tiek pameluoti yra geriau nei suteikti skausmo mylimam žmogui. Dėl tokio melo labai nereikia išgyventi. Pavyzdžiui, moteris išvyko į verslo kelionę. Grįžus namo moteris iš savo vyro sulaukė klausimo apie tai, ar kartu vyko vyrų. Ji atsako teigiamai, todėl vyras užduoda dar vieną klausimą, ar buvo tarp jų įdomių. Žinodama, kad vyras nenori girdėti, kad kažkas galėjo patikti, moteris pasako, kad kelionėje buvo vienas vyras, tačiau jis buvo visiškai nesubrendęs ir nuobodus. Toks elgesys padės išsaugoti šeimos ramybę.

 

Flirtas su kitu vyru nėra išdavystė ir ne priežastis neištikimybei. Priešingai jis gali sustiprinti poros santykius. Ir štai kodėl. Bėgant laikui mes priprantame prie partnerio ir aistra pasitraukia į antrą planą. Trumpas flirtas gali vėl padėti pasijusti geidžiama moterimi, o ne tik žmona ir motina. Pajutusi, kad vis dar patinka kitiems vyrams, ji gali tapti meilesnė savajam. Vyras, taip pat pamatęs, kad jo žmona domisi ir kiti, vėl susidomės savo žmona ir jų meilės guolyje iš naujo įsižiebs aistros ugnis. Tada vyras pradės labiau gerbti, vertinti ir saugoti savo mylimą žmogų.