Vyrai stengiasi būti lovoje geriausi, todėl net menkiausios užuominos į kai kuriuos jų trūkumus sukelia pasipiktinimą. Tačiau tai ne priežastis nutylėti problemas ir pasitenkinti tuo, kas yra. Būdų, kaip teisingai kalbėti su savo partneriu pačiomis intymiausiomis temomis yra tikrai ne viena, o ir apsilankymas pas seksologą šiuo atveju galėtų padėti. Na, bet visada geriausia pabandyti pasikalbėti pirmiausiai patiems. Gali būti, kad to ir pakaks, kad jūsų slaptas lytinis gyvenimas pasikeistų į gerą.

 

seksas

Mes užaugome visuomenėje, kurioje nebuvo kalbama apie seksą. Ši tema buvo tabu. Viskas, ką mes žinome apie seksą yra tai, apie ką negalime kalbėti, o apie tai diskutuoti yra kažkas gėdinga. Jeigu toks požiūris į seksą būdingas ir jums, tuomet bus labai sudėtinga per jį perlipti.

 

Kalbėti apie savo norus – tai ne pretenzija. Žodžiai yra įrankis, kuriuo perteikiame savo mintis. Dėl netinkamai parinktų žodžių kyla konfliktai. Tačiau tuo pačiu metu, jei tylite, tada nepasitenkinimas kaupiasi viduje. Yra keli šios keblios situacijos sprendimo būdai: galite tylėti ir pykti, galite pradėti ieškoti partnerių, kuriais jums bus gera būti, nors ir besislapstant, tačiau teisingiausias būdas būtų tiesiog atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti.

 

Kaip tai galima padaryti? Visų pirma detaliai įsivaizduokite, kokio sekso norite. Vaizduotėje sukurtas paveiklas turėtų jus jaudinti ir kelti norą mylėtis. Tada parašyti sekso scenarijų apie popieriaus lapo. Labai svarbu rašyti atvirai. Tada parepetuoti skaityti šį intymių reikalų scenarijų priešais veidrodį. Skaityti jį jausmingai, su tinkama intonacija, aistra ir emocijomis. Skaitykite jį taip, tarsi kalbėtumėte pačios sau!

 

Kita problema, su kuria susiduria žmonės, niekada anksčiau nekalbėję apie savo intymų gyvenimą ir norą, yra tinkamo žodyno neturėjimas. Ypač kalbėti taisyklingai lietuviškai, o ne iš anglų kalbos pasiskolintais vadinamosios „dirty talk” terminais ir frazėmis. Dabartiniams suaugusiems tenka kurti savo sekso kalbą, atrasti žodžius, apibūdinti vienam ar kitam dalykui ar reiškiniui, kad juos ištarti būtų lengva ir nereikėtų savo kalboje naudoti angliškų ar kitos kalbos žodžių. Dėl šios priežasties ateinančios kartos atstovams apie seksą kalbėti greičiausiai jau bus lengviau. Plėsti erotinių žodžių ir posakių žodyną galima skaitant tokią literatūrą, žiūrint išverstus į lietuvių kalbą filmus arba televizijos laidas apie lytinį švietimą, taip pat galima skaityti straipsnius ir tokio pobūdžio tinklaraščius.

 

Tada pasakykite partneriui, ko jūs norėtumėte po lytinių santykių. Nesitikėkite, kad jis iš karto išpildys visus jūsų norus. Tiesiog po lytinio akto apkabinkite savo mylimą vyrą ir papasakokite jam, kaip jums patiktų tai daryti arba apie ką svajojate dabar. Pokalbio metu naudokitės sumuštinio taisykle: pagirkite, tada sakykite, ką norite pasakykite ir vėl pagirkite. Įterpkite ir net šiek tiek paslėpkite savo norą po tuo, kas jums jau dabar patinka. Užkrėskite partnerį savo noru, kad jis taip pat pradėtų norėti to paties kaip ir jūs.