Kaulams, sąnariams, raiščiams ir sausgyslėms tenka didžiulis krūvis. Net jei atrodo, kad kaulai ir sąnariai gali atlaikyti didelį krūvį, bėgant metams susidėvėjimas neišvengiamas. Kartais kaulų ir sąnarių skausmas tampa toks nepakenčiamas, kad tenka atsisakyti mėgstamos veiklos. Skausmo priežasčių, galinčių išprovokuoti infekciją, yra ne viena: traumos, žaizdos, sausgyslių uždegimas, osteoporozė ir kt.

 

Sąnariams gali padėti terapija, kai pakaitomis šaldomos ir šildomos skaudamos vietos. Vos pajutus skausmą sąnariuose, ant tos vietos uždėti ką nors šalto, ledinio ir nuimti po 15 minučių. Kitą dieną pakartoti procedūrą. Šaltas kompresas mažina tinimą, nes sulėtina kraujotaką. Ledo negalima dėti tiesiai ant odos. Prieš tai jį įvynioti į rankšluostį ir uždėti ant skaudamos vietos.

 

Šilta vonia sumažina kaulų, raumenų ir sąnarių įtampą. Šiltas vanduo slopina skausmą ir pagerina kraujotaką.

 

Bakterinės infekcijos dažna sąnarių skausmų priežastis. Kai kuriais atvejais skausmą kojų pirštuose, riešuose ir kulkšnyse gali sukelti netinkamai gydoma gonorėja. Jos simptomai gali būti panašūs kaip artrito, todėl skausmai gali būti netinkamai gydomi. Labai svarbu stebėti savo kūną ir savo gydytojui papasakoti apie visus simptomus.

 

Raumenų ir sausgyslių skausmą taip pat gali sukelti emocinės ir fizinės traumos (fibromialgija). Ilgai trunkanti liga gali būti ne tik skausminga, bet ir sukelti depresiją. Simptomų nevalia ignoruoti ir laiku apsilankyti pas gydytoją, kol liga dar nėra toli pažengusi ir ją nėra labai sudėtinga išgydyti.

 

Sąnarių skausmo atsikratyti gali padėti profesionaliai atliktas masažas. Specialistas žinos, kokias vietas ir kaip stipriai masažuoti, naudos raminančias, atpalaiduojančias, skausmą malšinančias priemones.

 

Sportuoti yra svarbu, tačiau sportas neturi būti skausmingas ar per daug varginantis. Nereikėtų atlikti tokių pratimų, kurių metu tenka itin didelis krūvis sąnariams. Svarbu įsiklausyti į savo kūną. Paprasti tempimo ir mankštos pratimai stiprina kojas ir rankas, gerina lankstumą, o tai padeda išvengti sąnarių skausmo.

 

Poilsis kūnui padeda greičiau atsigauti. Atlikus tam tikrus pratimus, svarbu pailsėti. Kūnui reikia laiko, kad atgautų prarastą energiją ir atpalaiduotų įsitempusius raumenis. Taigi sąnarių skausmo išvengti padės tinkamas sportas ir poilsis.