Užuolaidos yra neatsiejam, labai svarbi ir praktiška namų interjero dalis. Jos uždengia langus, taip sumažindamos matomumą ir suteikdamos daugiau privatumo. Negana to, jos sumažina ir šilumos, saulės spindulių pralaidumą, todėl, yra be galo naudingos karštomis vasaros dienomis. Žinoma, būtina pabrėžti ir tai, kad užuolaidos gali būti dieninės ir naktinės. Būtent naktinėms užuolaidoms norėtųsi skirti daugiau dėmesio. Tad, apie jas ir apie tai kaip pasirinkti tinkamas ir kokybiškas ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

 

uzuolaidos

Kuo naktinės užuolaidos skiriasi nuo dieninių? 

 

Naktinės užuolaidos yra populiarus ir plačiai naudojamas užuolaidų tipas. Jas, kaip jau ir nurodo pavadinimas, dažniausiai, naudojame vakarais, naktį, kai norisi daugiau privatumo ir jaukumo, namuose. Atvirkščiai nei dieninės, naktinės užuolaidos nėra visiškai permatomos. Dėl šios priežasties, juos efektyviau užblokuoja iš aplinkos, lauko sklindančią šviesą, pritemdo kambarį, užtikrina privatumą. Dieninės užuolaidos labai dažnai yra papildomos naktinėmis. Jei diena jos uždengia langus ir šiek tiek sumažina ryškius saulės spindulius, vakare jos efektyviai savo funkcijų neatlieka, tad, daugeliui vien jų neužtenka. Negana to, kad suteikia privatumo ir jaukumo, naktinės užuolaidos taip pat ir prisideda prie geresnio poilsio. Kadangi, jos nepraleidžia šviesos arba praleidžia tik minimalų jos kiekį, kambaryje vyrauja aklina tamsa. Na, o tai leidžia kūnui visiškai atsipalaiduoti ir miegas tampa gilesnis, saldesnis ir kokybiškesnis. Tad, mąstantiems, kad naktinės užuolaidos yra tik stilingas dieninių užuolaidų papildinys, savo nuomonę reikėtų pakeisti.

 

Naktinių užuolaidų tipai – kuris geresnis?

 

Norint išsirinkti geras, kokybiškas naktines užuolaidas, pirmiausia, reikėtų nuspręsti kokio tipo naktinės užuolaidos yra reikalingos. Iš esmės, naktinės užuolaidos gali būti skirstomos į du tipus: standartines ir „blackout” tipo. Standartinės naktinės užuolaidos yra tos užuolaidos, apie kurias, greičiausiai, pirmiausia pagalvojame išgirdę šį pavadinimą. Tai storesnės nei dieninės užuolaidos medžiagos gaminys, kuris efektyviai nepraleidžia šviesos ir užtikrina jaukumą bei privatumą erdvėje. Tiesa, naudinga atminti, kad standartinės naktinės užuolaidos nėra visiškai nepermatomos. Dalį šviesos, priklausomai nuo medžiagos, užuolaidų tankio, storio, jos vis tiek praleidžia, bet tai nesudaro didelės problemos. Tuo tarpu, „blackout” tipo užuolaidos yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori visiškos tamsos erdvėje. Šio tipo naktinės užuolaidos visiškai blokuoja šviesos patekimą į kambarį, yra nepermatomos ir garantuoja išskirtinį privatumą ir jaukumą. Teigiama, kad tokios užuolaidos, užtrauktos karštą vasaros dieną, neleis kambariui įkaisti. Jos puikiai izoliuoja ne tik šviesą, bet ir garsus, triukšmą. Tad, drąsiai galime teigti, kad šio tipo naktinės užuolaidos bus geriausias pasirinkimas norintiems kokybiško ir ramaus miego, maksimalaus privatumo ir ramybės kambaryje. Tiesa, tokios užuolaidos yra tikrai sunkios, todėl, būtina įsitikinti karnizu tvirtumu.

 

Medžiaga 

 

Renkantis naktines užuolaidas labai svarbų vaidmenį atlieka ir medžiaga, iš kurios jos yra pagamintos. Tam, kad naktinės užuolaidos puikiai atliktų savo funkciją, jos privalo būti pagamintos iš pakankamai tankios, storos medžiagos, kuri nepraleistų šviesos. Dažniausiai, tam naudojamos sintetinės medžiagos, pavyzdžiui, poliesteris. Tačiau, galima rasti ir iš kitų medžiagų gaminamų naktinių užuolaidų. Jos gali būti medvilninės, net drobinės. Tai natūrali ir gana lengva medžiaga. Tačiau, tokio tipo naktinės užuolaidos neblokuoja šviesos ir ją gana stipriai praleidžia. Kita vertus, jos yra pakankamai lengvos ir lengvai krenta. Plačiai naudojamos ir labai populiarios, šiomis dienomis, yra aksominės naktinės užuolaidos. Jos spinduliuoja prabanga, elegancija. Dažniausiai, iš tokios medžiagos būna gaminamos „blackout” tipo užuolaidos. Aksominės naktinės užuolaidos yra storos, sunkios ir tikrai blokuoja šviesą. Tiesa, jos pasižymi ir gana aukšta kaina.

 

Matmenys 

 

Be abejo, svarbu nepamiršti pasirinkti ir tinkamo dydžio naktinių užuolaidų. Naktinės užuolaidos turėtų efektyviai uždengti langus, kad pro juos kuo mažiau sklistų šviesa. Rinktis reikėtų pradėti nuo ilgio, kadangi, naktinės užuolaidos gali būti trumpos arba ilgos. Vis dėlto. rekomenduojama rinktis ilgas naktines užuolaidas, kadangi, jos savo funkciją atlieka efektyviausiai. Kalbant apie užuolaidų plotį, labai svarbu atminti, kad naktinės užuolaidos turi pilnai uždengti langą. Geriausia tam naudoti dvi siauresnes arba vieną plačią užuolaidą. Atminkite, kad užuolaidos turėtų būti nors keliais centimetrais platesnės už langą ir jo rėmą. Tokiu būdu, jos maksimaliai blokuos šviesą.

 

Užuolaidos internetu – Varlėje rasite be galo didelį ir įvairų jų pasirinkimą, draugiškas kainas ir šaunias akcijas! Apsilankykite, išsirinkite ir įsigykite tinkamiausias!