Nors atrodo, kad vasaros atostogos dar toli, tačiau išmintingi žmonės pataria jas pradėti planuoti anksčiau, kad paskui neliktumėte it musę kandę. Apie atostogas reikia ne tik svajoti, bet jas ir planuoti bei joms taupyti pinigus. Jau dabar pradėjus taupyti, nebereikės nerimauti dėl pinigų trūkumo, kai iš tikrųjų prasidės atostogos.

 

atostogos

Geri patarimai, kaip sutaupyti pinigų atostogoms

 
  • Grynieji pinigai ar kreditinė kortelė? Planuojant finansus atostogoms geriausia taupyti ir mokėti grynaisiais. Tačiau kreditinės kortelės taip pat gali prireikti, ypač jei planuojama išvyka į tolimus kraštus ir reikės rezervuoti lėktuvų bilietus, viešbučių kambarius ir pan.
 
  • Nusistatyti biudžetą. Pagrindinis dalykas, kurį reikia nuspręsti, planuojant atostogas – kiek pinigų galite joms skirti arba, kitaip tariant, kiek norite susitaupyti ir kiek galite lėšų atidėti į šalį kiekvieną mėnesį. Pirmiausia reikėtų susidaryti daiktų ir paslaugų sąrašą, kurių gali prireikti atostogaujant. Tai reiškia, kiek pinigų skirsite: nuvykimui iš taško A į tašką B (lėktuvų bilietams, kurui), kelionės draudimui, apgyvendinimui, kremui nuo saulės ir kitoms kosmetikos bei higienos priemonėms, kelionpinigių (kiek planuojama vidutiniškai išleisti pinigų kiekvieną atostogų dieną (atsižvelgti į tai, kad kainos bei valiutos skirtingose šalyse gali gerokai skirtis), atostogų aprangai ir maudymosi kostiumams, automobilių nuomai (+ papildomam automobilio draudimui). Reikėtų nepamiršti pagalvoti ir apie tai, kad pinigų reikės ir ekskursijoms, pasilepinimui, pramogoms, maistui ir gėrimams. Pasistengti numatyti kuo daugiau.
 
  • Pradėti taupyti. Ar žinojote, kad tyrimai rodo, jog žmonės, kurie kasdien taupo, turi didesnę tikimybę pasiekti savo tikslų, negu tie, kurie atsideda ateičiai likutį mėnesio pabaigoje?  Svarbiausia keisti požiūrį į taupymą. Tai turėtų tapti tokiu savaime suprantamu dalyku kaip mokesčių mokėjimas. Tačiau turėti realių lūkesčių – geriau atidėti nedideles pinigų sumas, kurios labai nenuskriaustų nei jūsų, nei jūsų šeimos. Manote, kad negalite taupyti? Pabandykite kiekvieną dieną grąžą už pirkinius parduotuvėje smulkiomis monetomis dėti į stiklainį. Jeigu pavyks tokią taupyklę išlaikyti ilgiau nei kelias dienas, vadinasi galite taupyti. Papildomai galima naudotis internetinėmis santaupų skaičiuoklėmis, kurios padės numatyti, kiek dar reikės taupyti, kol turėsite visą sumą. Be to, taupomiems pinigams reikėtų duoti pavadinimą. Pavyzdžiui, taupyklę ar taupomąją sąskaitą galima pavadinti „Tenerifė“, „Romantiškas savaitgalis Paryžiuje“, „Atostogos prie jūros“ ir pan. Tai padės neprarasti motyvacijos. Kaip priminimą taupyti atostogoms galima palikti lipduką ant šaldytuvo ar kitose matomose namų vietose.
 
  • Slėpti santaupas. Smulkius pinigus galima saugoti stiklainyje, tačiau, kai susidaro apvali sumelė, saugiau būtų ją padėti į banką. Banko paskyroje galima pasirinkti, kad santaupos būtų kaupiamos atskirose sąskaitose.
 
  • Stebėti, kaip auga jūsų santaupos. Reguliariai stebėti savo santaupas. Taupyti rekomenduojama mažais etapais. Siekti mažesnių tikslų yra daug maloniau, nes jie lengvai pasiekiami. Pavyzdžiui, nutarti, kiek sutaupysite per savaitę ar dvi, o ne iš karto, kiek sutaupysite per kelis mėnesius iki atostogų.