Sakoma, kad prieš einant miegoti plaukus šepečiu reikia perbraukti 100 kartų, kad jie augtų sveiki, stiprūs ir ilgi. Ne visus gamta apdovanojo vešlia plaukų kupeta ir ilgas šukavimas ne visiems yra veiksmingas. Nesvarbu, kokie jūsų plaukai, šukuotis vis tiek reikia. Todėl pasirinkti gerą šepetį, kuris iššukuotų net labiausiai susivėlusius plaukus ir su kuriuo būtų galima formuoti šukuosenas, yra gana sudėtinga užduotis.

 

plaukai

  • Natūralių šerno šerių šepetys tinka beveik visų tipų plaukams. Natūralių šerno šerių puikiai paskirsto natūralius galvos odos riebalus nuo šaknų iki galiukų, todėl plaukai atrodo žvilgantys ir sveiki. Šerno šeriai yra lankstūs, todėl nerauna ir nelaužo plaukų. Kai kurie natūralūs šepečiai yra labai tankiais šereliais, todėl plaukų šukavimasis gali užtrukti daugiau laiko. Be to, toks šepetys tinka kurti tiesių, glotnių plaukų šukuosenoms. Kai kuriuose šepečiuose yra ne tik šerno šerių, bet ir nailoninių spygliukų, kurie padeda dar geriau iššukuoti plaukus ir modeliuoti šukuosenas.

 

  • Klasikinis šepetys su guminiu pagrindu ir nailoniniais spygliukais gali būti įvairių dydžių: nuo mažo, vidutinio iki didelio. Geriausia šio šepečio savybė yra ta, kad jis ne tik gerai iššukuoja plaukus, bet ir tinka naudoti, džiovinant plaukus bei formuojant šukuosenas. Itin tinka garbanotiems plaukams: iššukuoja jų nepešdamas ir padeda suvaldyti nepaklusnius plaukus. Šis šepetys tinka suformuoti šukuoseną, kai plaukų šaknys pakeliamos, o patys plaukai krenta dailiomis bangomis.

 

  • Šepetys, kurio forma kiek primeta lopetėlę su gana retais spygliukais, labiausiai tinka iššukuoti plaukus. Rekomenduojamas tiesiems, tankiems ir storiems plaukams. Spygliukai gali būti natūralūs, nailoniniai arba mišrūs. Galima naudoti, džiovinant plaukus elektriniu džiovintuvu. Šepetys glotnina, apsaugo nuo plaukų šiaušimosi ir neigiamo elektros krūvio. Be to, kadangi šepetys yra gana platus, ant jų yra daugiau spygliukų, todėl plaukus iššukuoti pavyks greičiau.

 

  • Šukos plačiais dantukais. Tinka šukuoti šlapius plaukus. Kadangi dauguma plaukų tiesiog praslysta prie tarpus tarp šukų dantukų, jie yra mažiau pažeidžiami. Tokios šukos taip pat rekomenduojamos tankiems, garbanotiems plaukams, nes jos gana lengvai iššukuoja net labiausiai susivėlusios plaukus.

 

  • Apvalūs natūralių šerių šepečiai tinka džiovinimui elektriniu džiovintuvu. Su tokiu šepečiu galima išlyginti arba dailiai subanguoti plaukus. Tai nėra lengviausias būdas šukuoti plaukus, bet, be abejo, vertas pastangų. Nerekomenduojama per daug apsukti plaukų aplink šepetį, nes gali būti sudėtinga juos paleisti. Kuo didesnis apvalus šepetys, tuo tiesesni plaukai po šukavimo. Su mažesniais formuojamos garbanos ir bangos.