Vaikystėje, paauglystėje ar kitame laikotarpyje susiformavę randai neretai tampa viso likusio gyvenimo problema. Jeigu randas susiformuoja į akis nekrentančioje, efektyviai drabužiais užmaskuojamoje kūno dalyje, tuomet, žinoma, tokia problema nekelia didelio diskomforto ar papildomų rūpesčių. Visgi, jeigu randas susiformuoja ant veido ar kitoje, tikrai akivaizdžiai matomoje kūno vietoje, tuomet toks defektas slopina pasitikėjimo savimi jausmą, mažina savivertę ir sukelia įvairių psichologinių kompleksų. Randų šalinimas lazeriu – greitai atliekama, saugi ir tikrai efektyvi procedūra, kuri veiksmingai pašalina neestetiškai atrodančius randus ir sugrąžina pasitikėjimo savimi jausmą. Kaip atliekama ši procedūra, kada tikslinga ją atlikti, ir, kokį rezultatą ji suteikia?

 

Woman with a scar on her shoulderKokiais atvejais rekomenduojamas randų šalinimas lazeriu?

 

Visų pirma, reikėtų žinoti, kad randai gali būti skirtingo dydžio, gylio ir rūšių. Be to, randai gali būti šalinami ne tik lazeriu, bet ir kitais būdais. Kai kuriuos randus galima efektyviai pašalinti specialių pleistrų, kompresinių drabužių ar silikono gelių pagalba. Kartais randus pašalinti pavyksta steroidų injekcijomis. Visgi, randų šalinimas lazeriu – bene greičiausias ir veiksmingiausias randų šalinimo metodas, kuris tinka beveik visų rūšių randams. Tokią procedūrą rekomenduojama atlikti visiems žmonėms, kurie turi neestetiškus, akivaizdžiai į akis krentančius randus. Visgi, teisingumo dėlei, reikėtų paminėti, kad gydymas lazeriu yra labai veiksmingas, tačiau jis randų neišnaikina, o tik padaro juos mažiau pastebimus. Atlikus reikiamą procedūrų kursą, randas tampa lygesniu, minkštesniu ir vos matomu.

 

Kaip atliekama randų šalinimo lazeriu procedūra?

 

Taikant tokį randų šalinimo metodą, pagrindinį vaidmenį atlieka modernus lazeris. Lazerio spindulys stimuliuoja odoje esantį kolageną ir skatina didesnę jo gamyba. Tokiu būdu randas praturtinamas nauju kolagenu, kuris padeda sumažinti jo gylį, dydį ir pan. Visgi, dažniausiai viena procedūra apsiriboti nepavyksta. Įprastai prireikia bent 3 – 5 procedūrų. Nusprendus atlikti rando šalinimą lazeriu, reikėtų nusiteikti ne tik kelioms procedūroms, bet ir laikytis tam tikrų taisyklių, prieš ir po jų. Kelias savaites iki procedūros nereikėtų vartoti jokių antibiotikų ar kitų, kraują skystinančių vaistų. Maždaug savaitę prieš procedūrą reikėtų pasaugoti ir vietą, kurioje yra susiformavęs randas, jos nedirginti, nešveisti ir pan. Taip pat, tiek prieš procedūrą, tiek po jos, derėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumų.

 

Kokio rezultato galima tikėtis po lazerinės randų šalinimo procedūros?

 

Tikslų rezultatą, kokio galima tikėtis, po atlikto randų šalinimo lazerio, iš anksto numatyti yra sunku, nes visi randai yra skirtingi, unikalūs. Visgi, geriausių rezultatų pavyksta pasiekti tuomet, kai randas dar nėra įsisenėjęs. Tačiau teigiamų rezultatų tikrai galima tikėtis ir tada, kai randai yra labai seni. Lazerio pagalba efektyviai pakoreguojama ir seno rando spalva bei dydis, todėl galutinis rezultatas, bet kuriuo atveju, tikrai bus teigiamas ir akivaizdžiai pastebimas. Sėkmės atveju, randas tampa vos įžvelgiamas, labai sunkiai matomas. Žinoma, norint išvengti įvairių netikėtumų ar dar blogiau, komplikacijų, šią procedūrą visada reikėtų atlikti tik patikimose klinikose, kurios naudoja ne bet kokius, o sertifikuotus, paciento sveikatai jokios žalos nekeliančius lazerius.

 

Ir Jūs turite neestetiškai atrodančių randų, kurie kenkia ne tik Jūsų išvaizdai, bet ir bendrai gyvenimo kokybei? Lazerinis randų šalinimas profesionaliai ir tikrai saugiai atliekamas Pošiūno klinikoje. Čia dirba kvalifikuoti, ilgametę patirtį turintys gydytojai, kurie ne tik visada nuoširdžiai stengiasi pasiekti geriausią randų šalinimo rezultatą, bet ir daro viską, kad kiekvienas pacientas procedūros metu jaustųsi saugiai ir komfortabiliai.