Plaukų spalva – tai tarsi vizitinė kortelė, skiriamasis bruožas, todėl tikrai nesinori, kad ji išbluktų, prarastų žvilgesį ar pakeistų atspalvį. Kartais atrodo, kad išlaikyti tokią pačią plaukų spalvą, kokia buvo iškart po dažymo, neįmanoma. Tačiau, laikantis keleto patarimų, gražia plaukų spalva galima džiaugtis ilgiau.

 

plaukai

Visų pirma po plaukų dažymo netrinkti plaukų bent dieną, paskui  2 – 3 kartus per savaitę. Jeigu tiek kartų atrodo per mažai, kitus kartus plaukus galima perskalauti vien tik su plaukų kondicionieriumi ir vandeniu.

 

Pasirinkti tinkamą šampūną ir kondicionierių, skirtą dažytiems plaukams. Atkreipti dėmesį, kad jame nebūtų sulfatų, kurie gali blukinti spalvą ir suteikti matiškumo.

 

Karštas vanduo taip pat blukina spalvą, todėl geriausia trinkti plaukus vėsiu vandeniu. Be to, vengti chloro, kuris naudojamas baseinuose. Chloras gali pakeisti plaukų spalvą ir dar labiau pakenkti jų struktūrai, kuriai jau buvo pakenkta dažymo metu. Prieš einant į baseiną, plaukus sušlapinti, sudrėkinti kondicionieriumi bei užsidėti maudymosi kepuraitę, kuri apgobtų visus plaukus.

 

Dažytiems plaukams reikia daugiau dėmesio. Juos reikia dažnai lepinti kaukėmis, kurios padeda išlaikyti plaukus sveikus. Galima pasidaryti naminių, maitinamųjų kaukių. Pavyzdžiui, lygiomis dalimis sumaišyti avokado minkštimą, migdolų aliejų su skystu vitaminu E. Kaukę užtepti ant drėgnų plaukų ir palikti bent 10 minučių. Tada ištrinkti plaukus kaip įprastai. Taip pat gali būti veiksmingos plaukus drėkinančios ir atstatančios procedūros įvairiuose grožio salonuose.

 

Saulėtą dieną smagu būti lauke, tačiau spinduliai neigiamai veikia plaukų būklę. Jie atrodo negyvi ir išblukę. Lauke reikėtų naudoti plaukų priežiūros priemonę, kuri apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių, dėvėti kepurę, skrybėlę ar ryšėti skarelę visada, kai išeinama iš namų.

 

Plaukus namuose dažyti lengva, kai nėra žilų. Tačiau, kai jų atsiranda, tolygią ir gražią plaukų spalva dažniausiai gali išgauti tik profesionalas.

 

Kad plaukai atrodytų gražiai ir spalva būtų tolygi, reikia dažnai dažyti. Galima prailginti laiką tarp dažymų, formuojant plaukus, pakeliant juos nuo šaknų ir suteikiant daugiau apimties. Džiovinant plaukus, juos šukuoti apvaliu šepečiu ir formuoti dalimis (po vieną sruogą). Tada šukuoseną sutvirtinti plaukų neapsunkinančia formavimo priemone.

 

Plaukų spalva blunka nuo vandens ir ne tik nuo karšto. Plaukai gali ilgiau atrodyti lyg ką tik iš grožio salono, jei dušas būtų su vandens filtru, nepraleidžiančių geležies, kalkių ir kitų priemaišų.

 

Jeigu šviesi plaukų spalva įgavo žalsvą atspalvį, padėti gali pomidorų padažas ar sultys. Jomis ištepti plaukus kaip kaukę. Palaikyti 15 – 30 minučių ir išplauti kaip paprastai. Šiuose produktuose yra medžiagų, kurios neutralizuoja žalią spalvą.

 

Dažyti plaukai yra trapesni negu natūralūs, nes dažymo metu neteko drėgmės. Jeigu plaukai yra dažomi, reikėtų vengti plaukų tiesinimo, ilgalaikio garbanojimo procedūrų, kurios dar labiau žaloja kūną. Jeigu plaukai per dažnai dažomi ar veikiami kitų cheminių medžiagų, gali pradėti slinkti ir lūžinėti.