Neįprasti dalykai, kurie padės turėti švytinčią odą
2018-04-24 11:18Kokia yra sveikos ir švytinčios odos paslaptis? Atsakymas priklauso nuo daugybės faktorių. Tačiau gali būti, kad odos grožį padeda išsaugoti šie keisti ingredientai!
Neįprasti dalykai, kurie padės turėti švytinčią odą:
- Bakterijos. Probiotikų papildai naudingi ne tik žarnynui, bet ir odos grožiui bei sveikatai. Gerosios bakterijos padeda sumažinti blogųjų bakterijų kiekį organizme ir sumažinti uždegimą. Probiotikai gali padėti, jei vargina aknė, labai sausa, sudirgusi, paraudusi oda. Galima naudoti kosmetikos priemones, praturtintas probiotikais arba valgyti daugiau raugintų maisto produktų: jogurto, raugintų daržovių.
- Bičių nuodai. Bičių nuodai gali pagerinti odos būklę. Šie nuodai pasižymi stipriu antibakteriniu, priešuždegiminiu ir raukšles naikinančiu poveikiu. Bičių nuodai net vadinami natūraliu botoksu, nes atpalaiduoja veido raumenis ir suaktyvina kraujotaką odos paviršiuje. Tai stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, todėl oda atrodo putlesnė, lygesnė ir labiau švytinti. Pastaba: kosmetikos priemonių su bičių nuodais rekomenduojama vengti bičių produktams alergiškiems asmenims.
- Gilės. Ąžuolo gilės nėra vien tik voverėms. Grūstos gilės, sumaišytos su kokosų aliejumi, gali būti puikus šveitiklis rankoms ir pėdoms. Šis šveitiklis stimuliuoja kraujotaką ir pašalina šiurkščią odą (nuospaudas, padų sukietėjimus), atgaivina ir suteikia švytėjimo. Gilėse yra daug taninų, kurie suteikia joms kartų skonį, todėl vienų valgyti nerekomenduojama. Tačiau gali pasiruošti skanią ir sveiką gilių kavą.
- Seksas. Seksas – tai kūno mankšta, kuri suaktyvina kraujotaką į odą, todėl po sekso ji pradeda taip nuostabiai švytėti. Be to, patyrus orgazmą, išsiskiria oksitocinas, kitaip žinomas kaip meilės hormonas. Oksitocinas sumažina kortizolio lygį, kuris gali sukelti uždegiminius procesus organizme, įskaitant ir odą.
- Prakaitas. Bėrimų neretai atsiranda dėl gausaus prakaitavimo. Tačiau yra ir kita medalio pusė: prakaitas drėkina, valo ir apsaugo odą, skatina nešvarumų pasišalinimą iš odos. Tyrimai rodo, kad prakaitas ne tik šalina odos nešvarumus, bet ir padeda apsisaugoti nuo E. coli ir auksinio stafilokoko bakterijų, nes išskiria specifinę, antibiotinių savybių turinčią medžiagą – dermcidiną. Tačiau jeigu prakaitas per ilgai lieka ant veido, jis gali užkimšti poras. Todėl rekomenduojama nusiprausti prakaitą po 30 – 60 min. po sporto.
- Šlapimas. Norite tikėkite, norite ne, bet yra tikimybė, kad jūs naudojate odos priežiūros priemones, kuriose yra šlapimo rūgšties sintetine forma. Sudėtyje ji būna įvardyta kaip „urea“ arba šlapalas. Šlapalas yra stiprus emolientas, pasižymintis keratolitiniu poveikiu, tinkantis sausai, pleiskanojančiai odai gydyti ir prižiūrėti.
- Moliūgai. Moliūgai tinka ne tik sriuboms ir pyragams gaminti. Moliūgai turtingi B grupės, C, E vitaminų ir beta karoteno. Niacinas ir folio rūgštis, randami moliūguose, gerina kraujotaką ir taip skatina ląstelių kaitą ir atsinaujinimą. Įtraukus moliūgus į dienos valgiaraštį, galima netrukus džiaugtis labiau švytinčia oda. Moliūgai naudingi ir naudojami išoriškai kaip ingredientas šveitikliuose, veido kaukėse, kremuose.
- Aspirinas. Acetilsalicilo rūgštis yra aktyvi sudedamoji aspirino medžiaga, bet salicilo rūgšties dedama ir į kai kurias odos priežiūros priemones. Ji padeda pašalinti riebalų perteklių ir negyvas ląsteles odos paviršiuje. Veiksmingai gydo aknę. Galima pasidaryti aspirino kaukę: sutrinti kelias tabletes ir sumaišyti su distiliuotu vandeniu, kad gautųsi tiršta košelė. Kaukę tepti veido odą ir po 10 min. nuplauti su šiltu vandeniu.
- Asiūklių ekstraktas. Asiūkliai garsėja priešuždegiminėmis savybėmis, todėl gali padėti sumažinti aknę, nuraminti odos sudirginimą. Kaip ir alavijai, asiūkliai gydo nudegimus, odos žaizdas ir bėrimus. Taip pat asiūklių ekstrakte yra silicio – kolageno pirmtako. Asiūklių ekstraktas padeda atkurti jaunatvišką odos tonusą ir gyvybingumą.
- Ožkų pienas. Šią grožio paslaptį žinojo žmonės jau prieš daug šimtmečių. Dauguma žmonių yra girdėję, kad garsioji senovės Egipto karalienė Kleopatra maudydavosi ožkų pieno voniose. Ožkų piene yra kaprilo ir alfahidroksi (AHA) rūgščių, kurios švelniai šveičia odą, šalina negyvas odos ląsteles ne ką prasčiau nei šiuolaikinės spa procedūros.