Užsikimšusios veido poros trukdo ir erzina. Gerai, kad šią problemą galima gana nesunkiai įveikti, pasitelkiant improvizuotas priemones. Inkštirai yra didelė problema kelyje į gražią ir sveiką odą. Ir būkime atviri: geros nuotaikos jie niekada neprideda. Todėl pirmiausiai išsiaiškinkime, kas tai yra ir kaip su jais elgtis.

 

inkštirai

Juodi taškeliai yra komedonai, susidarantys visiškai užsikimšus odos poroms. Su šia problema dažniausiai susiduria riebios ir mišrios odos savininkai vadinamojoje T zonoje (kakta, nosis, smakras). Juoda spalva atsiranda dėl to, kad susidaręs kamštis reaguoja su deguonimi. Galbūt nustebsite sužinoję, kad šiuos problemos priežasčių gali būti daug: genetinis polinkis, sutrikusi riebalinių liaukų veikla, žalingi įpročiai, hormonų disbalansas, netinkamai parinkta kosmetika ir piežiūra, stresas ir prastas miegas. Tačiau nesijaudinkite, nes išeitis yra! Štai keletas veiksmingų veido kaukių receptų, kurie padės atsikratyti šios bėdos.

 

Želatinos ir anglies kaukė

 

Reikės aktyvintos anglies, želatinos ir vandens. Prieš naudojant kaukę, nepamirškite pagarinti veido. Po to sutrinti vieną aktyvintos anglies tabletę iki miltelių. 20 ml šilto vandens ar pieno ištirpinti šaukštą želatinos ir sumaišyti su anglies milteliais. Užtepti kaukę ant veido šepetėliu. Po 20 – 30 min. kaukė pavirs į plėvelę, kurią bus galima nulupti. Paskui veidą nuplauti su šiltu vandeniu.

 

Sodos kaukė su druska

 

Jos paruošimui reikės šaukšto druskos, šaukšto sodos, šaukštelio skysto muilo ir 60 ml vandens. Sumaišyti nurodytus ingredientus iki purios masės. Tepti tokiais pačiais judesiais kaip tada, kai tepate įprastą veido šveitiklį. Problemines vietas patepti gausiau. Tada nuplauti su šiltu vandeniu.

 

Kiaušinio baltymo kaukė

 

Pirmiausia atskirti kiaušinio baltymą nuo trynio. Tada suvilgyti vatos diskelį baltyme ir užtepti ant probleminės veido vietos, veidą uždengti sauso audinio gabalėliu. Po 15 min. kaukė sukietės ir ją vienu staigiu judesiu reikės pašalinti. Jeigu nulupamosios kaukės nepatinka, galite tiesiog užtepti ir palaukti, kol kaukė suputos.

 

Obuolių ir medaus kaukė

 

Pusę obuolio sutarkuoti arba susmulkinti elektriniu trintuvu, įdėti šaukštelį medaus ir išmaišyti košelę. Tada įpilti šaukštą citrinos sulčių ir vėl išmaišyti. Tepti ant švaraus veido, palaikyti 10 – 15 min., tada nuplauti su šiltu vandeniu.

 

Molio kaukė

 

Pagal savo odos tipą išsirinkti molį – baltą, mėlyną, juodą. Tada molį atskiesti vandeniu ir išmaišyti iki kreminės konsistencijos. Tepti ant švaraus veido, palaikyti 10 min., tada nuplauti su šiltu vandeniu.

 

Kefyro kaukė

 

Daug vargo, norint pagaminti tokią kaukę, neprireiks. Tiesiog ištepti veidą kefyru ir taip pabūti 20 min. Poveikis pastebimas dėl specialių rūgščių, kurios tirpdo riebalus.

 

Braškių kaukė

 

Keletą prinokusių braškių sutrinti šakute. Galima įdėti šiek tiek miltų, kad gautųsi tiršta pasta. Tepti ant veido ir laikyti 20 – 25 min. Paskui nuplauti šiltu vandeniu.

 

Cinamono kaukė

 

Reikės sumaišyti 3 šaukštų medaus ir šaukšto malto cinamono. Smulkiai sumaltas prieskonis švelniai šveičia odą. Keletą minučių masažuoti veidą, tada nuplauti šiltu vandeniu.