Tai, kad idealios moteris įvaizdis skirtingais amžiais kito, žino visi. Senovės Graikijoje ir Romoje gražiomis laikytos atletiško sudėjimo moterys, galinčios pasigirti putliomis krūtimis ir idealiomis veido bei kūno proporcijomis. Viduramžiais gražuolėmis vadintos paliegusios, išbalusios, itin lieknos mergelės ilgais plaukais. Renesanso laikotarpiu patraukli moteris turėjo būti putli rausvaskruostė, trykštanti sveikata ir gyvenimo džiaugsmu. Tai tiek apie istoriją. Tačiau kokia moteris gali būti vadinama šiais laikais? Nors kino pramonė ir internetas iš pirmo žvilgsnio suvienodino grožio standartus, tačiau net ir šiais laikais skirtingose šalyse gražiausios moters titulas ir karūna atitektų visai kitokio tipo dailiosios lyties atstovėms. Žvelgiant į gražuolių nuotraukas iš viso pasaulio neįmanoma nesutikti, kad grožis yra labai sąlyginis ir individualus dalykas.

 

"skirtingos gražuolės"

  • Šiaurės Amerika pasidalinusi į dvi priešingas stovyklas. Gali pasirodyti, kad šioje šalyje nėra aukso vidurio. Čia apstu gana didelį antsvorį turinčių dailiosios lyties atstovių, kurios net neketina atsisakyti didžiulių maisto porcijų ir šiek tiek daugiau pajudėti. Tačiau taip pat daug tokių, kurios kiekvieną laisvą minutę bėgioja, sportuoja kone iki išsekimo, o per dieną suvalgo kelis lapinių kopūstų (madingiausia daržovė JAV) lapus, pamirkytus į balzaminį actą. Aišku viena, nei vienos, nei kitos moterys nėra sektinas pavyzdys.
 
  • Ispanai garbina kriaušės figūros moteris. Prieš keletą metų ispanų vyriausybė išleido įstatymą, liepiantį išmatuoti 10000 moterų kūno matmenis ir nustatyti naujus drabužių dydžių standartus. Manoma, kad dabartinių dydžių sistema yra pasenusi, nes remiasi 1975 modelių statistika. Taip vyriausybė propaguoja sveiko kūno įvaizdį. Ispanių figūros skirstomos į tris tipus: kriaušės, smėlio laikrodžio ir obuolio. Esą pagal tai ir turėtų būti siuvami drabužiai moterims. Tik konkrečiai figūrai pritaikyti drabužiai gali atrodyti it nulieti.
 
  • Prancūzai gražia moterimi vadina itin liekną, berniukiško sudėjimo dailiosios lyties atstovę. Nors Prancūzijos parlamentas grasina nuobaudomis tiems, kurie propaguoja ekstremaliai liekno kūno įvaizdį, tačiau pačioms prancūzėms, tai, regis, nė motais. Aukštosios mados savaitėse vis dar galima pamatyti pavojingai lieknų manekenių.
 
  • Tongos karalystėje grožio standartai skatina dailiosios lyties atstoves priaugti svorio, kad tilptų į XXL dydžio drabužius. Statistika skelbia, kad šioje salų valstybėje Ramiajame vandenyne 90 % žmonių turi antsvorio arba yra nutukę. Valstybė net pradėjo reklamuotis turizmo kataloguose kaip šalis, kurioje „plius“ dydžio turistai gali pasijusti liekni lyg gazelės.
 
  • Nigerijoje yra įrengiami specialūs kambariai, kuriuose moterys gausiai maitinamos, kad būtų minkštos ir putlios kaip pyragaičiai. Storumas seniausiame pasaulio žemyne laikomas aukšto statuso simboliu. Turtingi nigeriečiai kartais net moka, kad galėtų pagyventų specialiuose kambariuose, kuriuose priaugtų papildomų kilogramų. Kalabaro mieste nuomojami kambariai, kuriuose nuolatiniai klientai gali valgyti, miegoti ir vėl valgyti, kol tampa tiek svorio, kiek jie pageidauja.
 
  • Mauritanijoje moterys prievarta verčiamos daug valgyti, kad atitiktų vietinių grožio standartą ir būtų labai nutukusios. Likęs pasaulis baisisi ten steigiamomis būsimų žmonų penėjimo fermomis. Pernelyg liekna moteris neturi jokių šansų rasti vyrą ir ištekėti. „Būdamos mažos jos dar nesupranta, tačiau, kai užauga, būna storos ir gražios. Jos didžiuojasi galėdamos parodyti įspūdingą dydį, o vyrai varvina seiles, žiūrėdami į jas. Negi tai negerai?“, – teiraujasi vienos tokios moterų penėjimo fermų valdytojas.
 
  • Italija dar visai neseniai garsėjo tuo, kad čia buvo itin vertinamos anoreksiškos manekenės, tačiau dabar išsekusios moterys praranda populiarumą. Aukštosios mados namai vis dažniau atsigręžia į sultingų formų dailiosios lyties atstoves. Galima džiaugtis, bet itin liekno kūno kultas pamažu traukiasi į užribį.
 
  • Naujoji Zelandija – imigrantai, turintys antsvorio, nepageidaujami. Naujosios Zelandijos spaudos leidėjų asociacija išplatino pareiškimą, kuriame skelbiama, kad į šią valstybę imigracijos pareigūnai neįsileido anglo, kurio kūno masės indeksas (KMI) viršijo 44 matavimo vienetus.
 
  • Holivude taip pat populiarėja išraiškingos, smėlio laikrodžio, moterų figūros. XS dydis jau nebėra siekiamybė. Kai Holivudo aktorę Jennifer Love – Hewitt paparacai nufotografavo poilsiaujančią paplūdimyje ir vilkinčią tik bikiniu, vieni žavėjosi moteriškais kūno linkiais, kiti komentavo, kad jai reikėtų pradėti laikyti dietos. Komentatoriams aktorė atrėžė: „2 dydį (M) nešiojanti moteris nėra stora! Ir niekada nebus. 0 (XS) dydis nepadaro tavęs gražesne. Myliu savo kūną. Visoms merginoms, kurios turi užpakaliuką, krūtinę, klubus ir liemenį, galiu pasakyti: nebijokite apsivilkti bikinio ir būkite stiprios“. Ką čia ir pridursi…