Pavasaris – metas atsinaujinti. Ne vienam šis metų laikas asocijuojasi su plaukų šukuosenos keitimu. Labai dažnai tenka išgirsti, kad po apsilankymo pas kirpėją žmonės lieka nusivylę. Nereikia iš karto kaltinti grožio specialisto. Gali būti, kad nevykęs rezultatas yra dėlto, kad pas kirpėją atvykote nepasiruošę namų darbų. Kad kirpėjos nenuviltų, pravartu laikytis taisyklių.

 

  • Tikimybė, kad gerą kirpėją rasite, užsukę į pirmą kelyje pasitaikiusį grožio saloną, yra lygi laimėjimui loterijoje. Gali pasisekti, o gali ir tekti nusivilti. Visų pirma reikėtų pasiskaityti atsiliepimus internete, paklausinėti draugų, kolegų nuomonės.
  • Atsinešti nuotrauką, kurioje pavaizduotas modelis su norima šukuosena. Šiuo atžvilgiu reikia nepamiršti, kad modelio plaukų struktūra ir veido forma gali būti kitokia, todėl galutinis rezultatas niekada nebus identiškas. Geriausia, kad kartu su kirpėju aptartumėte, kaip galima modelio kirpimą pritaikyti jums.
  • Išklausyti kirpėjo patarimus, kokia šukuosena tiktų labiausiai. Profesionalai dažniausiai žino, koks kirpimas labiausiai tinka konkrečiai veido formai ir plaukų tipui. Kita vertus, aklai nepasitikėti, nes iš grožio salono galite išeiti ekstravagantiškai išskutinėtais plaukais, nors tenorėjote pasitrumpinti galiukus.
  • Papasakoti kirpėjui, kiek laiko skiriate plaukų priežiūrai, kokias priemones naudojate. Nuo to priklauso, ar šukuosenai suformuoti vėliau užteks poros minučių, ar pusvalandžio.
  • Pasakyti, kiek tiksliai galima nukirpti plaukus, kokioje vietoje šukuoti sklastymą ir panašiai.
  • Kirpėjo kėdėje sėdėti tiesiai, nesisukioti ir nesimuistyti. Nerekomenduojama skaityti ir kalbėti telefonu, nes tada specialistui sunkiau prieiti ir gražiai pakirpti plaukus.
  • Prie naujos ir neįprastos šukuosenos gali būti sunku priprasti, tačiau nereikia iš karto skubėti pas kirpėją, kad pataisytų. Kai keletą kartų išsitrinksite plaukus, išbandysite skirtingus plaukų šukavimo būdus, ir vis tiek būsite nepatenkinti, po kelių savaičių galite apsilankyti dar kartą pas kirpėją.
  • Jei kirpimas nuvylė, pasakyti kirpėjui. Galbūt galima lengvai pataisyti?