Ne visada lengva rasti knygą, kurią būtų verta skaityti ir kuri paliktų didelį įspūdį. Ieškodami naujos knygos dauguma kliaujasi intuicija, draugų ir pažįstamų rekomendacijomis, skaito atsiliepimus ir recenzijas internete, seka knygų leidyklų naujienas. Tačiau ar kada nors bandėte rinktis knygą pagal Zodiako ženklą? Pasirodo, kad kiekviena knyga kažkuo atitinka tam tikrą Zodiako ženklą.

 

knygos

Geri patarimai, ką skaityti kiekvienam Zodiako ženklui:

 
 • Avinams, kurie yra lyderiai iš prigimtiems, rekomenduojama perskaityti Homero „Iliadą“.
 
 • Jaučiams, kurie mėgsta materialius daiktus, vertina grožį ir estetiką, tiktų knyga Oskaro Vaildo „Doriano Grėjaus portretas“.
 
 • Dualiam Dvynių ženklui, kuris pasižymi smalsumu ir nuotykių troškimu, reikėtų rasti laiko prisėsti prie Čarlzo Dikenso „Pasakojimas apie du miestus“.
 
 • Vėžiams, kurie yra labai globėjiški ir kuriems svarbiausia yra šeima ir tarpusavio santykiai, patinka paslaptingi romanai, kurių yra intrigų ir mistikos. Pavyzdžiui, šio ženklo atstovai galėtų paskaityti amerikiečių klasiko, Henrio Džeimso, romaną „Moters portretas“ arba to paties autoriaus romanas apie vaiduoklius „Sraigto pasisukumas” (angl. „The Turn of The Screw”), tačiau pastarąją knygą tektų skaityti originalo kalba, nes vertimo į lietuvių kalbą nėra.
 
 • Liūto ženklo atstovams šeima yra didelė vertybė, jie yra labai globėjiški ir vertina santykius. Turėtų patikti Marko Tveno „Jankis karaliaus Artūro dvare“.
 
 • Mergelės tikrai įvertintų satyrą Voltero apsakyme „Kandidas“. Tai istorija apie jauną ir pernelyg optimistišką vyrą, kuris keliauja po pasaulį ir galiausiai įgyja šiek tiek proto ir praktiškumo.
 
 • Svarstyklės yra harmonijos ir teisingumo nešėjos. Jie sugeba suderinti priešingus dalykus ir nuraminti net labiausiai stresą keliančiose situacijose. Todėl jiems turėtų patikti Edvardo Morgarno Forsterio romanas „Kelias į Indiją“.
 
 • Skorpionai garsėja tuo, kad labai mėgsta seksą. Todėl jiems būtų neblogai daugiau sužinoti net tik apie šviesiąją, bet ir apie tamsiąją mylėjimosi pusę. O tam kuo puikiausiai tinka Vladimiro Nobokovo romanas „Lolita“.
 
 • Linksmi, mėgstantys nuotykius ir jaunatviški Šauliai patirs skaitymo malonumą, atsivertę knygos apie piratus (Roberto Liuiso Stivensono „Lobių sala“) puslapius.
 
 • Ožiaragis – pats rimčiausias ir stoiškiausias Zodiako ženklas. Todėl jų labai nesužavės komiška arba fantastikos knyga. Jiems patinka sėkmės istorijos, kaip iš valkatos tampama turtuoliu ir pan. Jeigu svarstote, kokią knygą padovanoti Ožiaragiui – griebkite Č. Dikenso „Didžiuosius lūkesčius“. Tikrai neliks nusivylęs!
 
 • Vandeniai yra labai intelektualūs ir originalūs. Todėl jiems tikriausiai patiktų vienas naujesnių eksperimentinio pobūdžio kūrinių – Marko Z. Danielewskio romanas „Lapų namai“ (angl. „House of Leaves“), kuri, deja, kol kas dar nėra išversta į lietuvių kalbą.
 
 • Idealistės, kūrybingosios Žuvys mėgsta, kai jų vaizduotė gali laisvai klajoti. Dėlto viena iš būtinų Žuvims perskaityti per gyvenimą knygų – G. G. Markeso „Šimtas metų vienatvės“.