Pagal veido formą moterys renkasi šukuoseną, makiažą ir akinių modelį, kad pabrėžtų gražiausius bruožus. Vyrams galioja tos pačios taisyklės. Bandymas kopijuoti garsenybių stilių gali baigtis fiasko, nežinant savo individualių savybių.

 

vyrai

Nėra idealo

 

Abiejų lyčių kūdikiai gimsta panašia galvos forma, tačiau lytiškai bręstant hormonai (estrogenas bei testosteronas) lemia kaulų ir minkštųjų audinių vystymąsi, galiausiai nulemia veido bruožus ir unikalią išvaizdą. Tradiciškai vienos savybės priskiriamos prie vyriškų, kitos – prie moteriškų. Šis skirstymas gali iškreipti savęs vertinimą, net lemti kompleksus.

 

Stipriosios lyties atstovai, turintys ovalo ar širdelės formos veidą, laikomi labiau moteriškais, švelnesnių bruožų, o asmenys, apdovanoti plačiu kvadratiniu žandikauliu, – vyriškais, grubesniais, atšiauresniais. Šį vertinimą lemia kaktos ir apatinės veido linijos proporcijos. Kuo jos labiau subalansuotos (veidas artėja prie kvadrato, stačiakampio silueto), tuo išvaizda atrodo vyriškesnė. Kuo bruožai smailėja nuo kaktos smakro link, tuo veidas moteriškesnis. Reikia atminti, kad vyrų kakta paprastai būna aukštesnė, platesnė, palinkusi į priekį ir ties antakiais turi būdingą įdubą. Tipiški vyriški skuostai yra plokštesni ir platesni, palyginti su moterų veidais. Nepamirškime ir nosies. Vyriška laikoma tiesi, plati ir gana ilga, moteriška – trumpa, siaura ir riestu galiuku.

 

Ne kiekvienas vyras apdovanotas abiejų lyčių bruožais. Jie lyg mozaika sukuria unikalią išvaizdą, atsižvelgiant į genetiką ir dominuojančius hormonus. Labai sunku išskirti idealą. Iš esmės nėra tokio dalyko kaip tobula veido forma.

 

Svarbiausios proporcijos

 

Veido formą lemia ryškiausių bruožų derinys, o didžiausią įtaką turi kakta, skruostai, žandikaulio linija ir smakras. Norint įvertinti savo išvaizdą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į keturias zonas. Pasiimkite liniuotę, atsistokite prieš veidrodį, paklekite plaukus nuo kaktos ir įsižiūrėkite į atvaizdą.

 
  • Išmatuokite jos ilgį plačiausioje vietoje, pvz., nuo vieno išorinio antakio krašto iki kito.
  • Išmatuokite sritį šiek tiek žemiau išorinio akies kampo, nuo vieno labiausiai atsikišusio skruostikaulio taško iki kito.
 

Žandikaulis. Išmatuokite plačiausią apatinio žandikaulio vietą arba atstumą tarp žandikaulio kampų. Paprastai tai yra sritis, kurioje sukandus dantis įsitempia raumenys, todėl ji papilnėja.

 

Veido ilgis. Išmatuokite vertikalią liniją nuo plaukų augimo linijos kaktos centre iki smakro apačios.

 

Matavimų rezultatus užrašykite ant lapelio ir nustatykite, kuriam iš 8 galimų variantų priklausote. Žinant savo veido formą lengviau parinkti tinkamą šukuoseną, barzdos modelį ir aksesuarus, pvz., akinius nuo saulės.

 

Apvalus veidas

 

Ypatybės. Vienodo ilgio ir pločio, simetriškas veidas užapvalintais (minkštais) kampais, tarp jų smakro, žandikaulio, plaukų augimo linijos. Neišsiskiria nei skruostai, nei žandikaulis. Veidas subtilus, glotnus, pilnas.

 

Atstovai: Leonardas Dikaprijus, Zacas Efronas, Edas Sheeranas, Jackas Blackas.

 

Kas tinka? Apvaliaveidžiams puikiai dera trumpai kirpti šonai, nuo kaktos pakelti plaukai ir aukštos šukuosenos, kurios sukuria daugiau aštrių kampų ir kompensuoja pilnumą. Rekomenduojamas ryškus šoninis sklastymas, asimetriškai iškarpyti plaukai. Formuojant barzdą svarbu išlaikyti simetriją ir griežtą kampuotą formą.

 

Širdelės forma

 

Ypatybės. Būdinga plati kakta, kuri vizualiai ryškiausia veido sritis. Siluetas siaurėja nuo skruostikaulių smakro link, kuris paprastai būna itin aštrus. Akys išsidėsčiusios veido centre. Plaukų augimo linija virš kaktos gali būti horizontali arba su dvigubu išlenkimu, kas dar labiau sustiprina asociacijas su širdelės forma.

 

Atstovai: Ryanas Goslingas, Justinas Timberlake’as, Bradley Cooperis.

 

Kas tinka? Gera idėja – išlaikyti ilgesnius plaukus, kurie užkrenta ant kaktos ir maskuoja plačiausią sritį. Taip pat rekomenduojamos šukuosenos, kurios suteikia viršugalviui kvadratiškumo. Pirmenybę teikti minkštoms bangoms, suformuotoms džiovintuvu, o ne aštriai geometrijai. Veidą subalansuoja žema barzda, akcentuojanti apatinio žandikaulio liniją. Šereliai vizualiai išplatina smakrą ir harmonizuoja veido proporcijas.

 

Kvadratas

 

Ypatybės. Forma panaši į apvalų veidą, kuris yra vienodo ilgio ir pločio, tačiau šių vyrų bruožai yra kampuoti, tarsi išskaptuoti skulptoriaus, ypač ryški apatinio žandikaulio linija. Plačiausia apatinio žandikaulio dalis stipriai išreikšta ir raumeninga.

 

Atstovai: Bradas Pittas, Davidas Beckhamas, Danielis Craigas.

 

Kas tinka? Gražiausius bruožus pabrėžia šukuosenos, kurios atkartoja veido kampus. Labiau dera ilgesni plaukai, nei trumpas kirpimas. Galima asimetrija, pvz., ant šono užmestos sruogos, dengiančios vieną ausį. Barzdai ir ūsams taip pat rekomenduojama suteikti griežtas linijas ir vengti netvarkos įspūdžio.

 

Ovalas

 

Ypatybės. Šiam tipui priklauso vyrai, kurių veide dominuoja minkštos, užapvalintos linijos, subalansuotos proporcijos. Veido ilgis nežymiai didesnis nei plotis, todėl bruožai laikomi harmoningais. Plačiausia sritis – skruostikauliai. Ovalo forma panaši į apvalų veidą, tačiau jai būdingi ryškesni, kampuotesni skruostikauliai.

 

Atstovai: Geoge’as Clooney, Justinas Bieberis, Adamas Levine’as, Jake’as Gyllenhaalas.

 

Kas tinka? Ovalo forma neretai vadinama tobula. Tinka daug skirtingų stilių. Vyrai gali eksperimentuoti nebijodami pakenkti įvaizdžiui. Dera tiek ilgesni, nuo šaknų pakelti plaukai, tiek surišta kasytė ar netvarkingas, chaotiškai iškarpytas hipiškas modelis. Barzdai taip pat galima suteikti griežtą formą arba palikti natūralias augimo linijas.

 

Išilgintas ovalas

 

Ypatybės. Veido forma panaši į ovalą, tačiau bruožai išilginti, tarsi ištempti. Veidas labiau siauras, nei platus. Kakta, skruostikauliai ir apatinio žandikaulio kampai viename lygmenyje. Dažnai būdinga ryški nosis ir smailas smakras.

 

Atstovai: Benas Affleckas, Keanu Reevesas, Ryanas Reynoldsas, Matthew McConaughey.

 

Kas tinka? Būtina subalansuoti proporcijas, kad veidas neatrodytų dar ilgesnis. Tinka klasikinės šukuosenos, kurios suteikia viršugalviui kvadrato formą ir atidengia kaktą. Taip pat dera žele sutepti, prie skalpo suguldyti plaukai. Ilgų šukuosenų savininkams rekomenduojama rišti kaselę ar palikti palaidus plaukus, bet atmesti juos nuo veido. Puošia įvairių formų ir ilgių barzda.

 

Trikampis

 

Ypatybės. Veido proporcijos priešingos širdelės formai, t. y. plačiausia sritis – apatinio žandikaulio linija, siauriausia – kakta. Kuo žemesnė plaukų augimo linija, tuo labiau viršutinė galvos dalis atrodo suspausta, o apatinė – masyvi.

 

Atstovai: Keithas Urbanas, Ericas Bana, Tayloras Lautneris.

 

Kas tinka? Rekomenduojamos trumpų plaukų, purios šukuosenos, kurios suteikia apimties ir vizualiai kompensuoja siaurą kaktą. Puošia ilga barzda, dengianti visą apatinį žandikaulį.

 

Stačiakampis

 

Ypatybės. Forma unikali tuo, kad apjungia kelis skirtingus tipus. Veidui būdingi ovalo, išilginto ovalo ar kvadrato formos. Bruožus labiausiai lemia testosteronas, todėl atstovai dažnai vadinami vyriškumo etalonais.

 

Atstovai: Henry Cavillas, Chrisas Hemsworthas, Arnoldas Schwarzeneggeris.

 

Kas tinka? Kaip ir kvadrato formos atveju, stačiakampiui veidui dera ilgesni plaukai, tinkamai priderinti prie kampuotų linijų, asimetriški kirpimai. Verta išbandyti sušukavimą atgal be sklastymo. Rekomenduojama natūralios formos barzda.

 

Deimanto forma

 

Ypatybės. Tai viena rečiausių veido formų. Būdinga siaura kakta ir smailas smakras, tačiau labai platūs ir aštrūs skruostikauliai. Deimanto formos atstovams būdinga žema plaukų augimo linija, kas vizualiai siaurina viršutinę galvos dalį.

 

Atstovai: Johnny Deppas, Ricky Martinas, Robertas Pattisonas.

 

Kas tinka? Rekomenduojama išbandyti ilgesnius, palei veidą iškarpytus plaukus, kurie sušvelnina kampuotas linijas. Tinka netvarkos įspūdis, tačiau derėtų suteikti apimties viršutinei galvos daliai. Kontūrai ir sluoksniai turėtų būti minkšti, vengiant pernelyg geometrinio rezultato. Stiprią veido kaulų struktūrą pabrėžia aptaki barzda arti žandikaulio linijos.

 

Įdomu

 
  • Kaip dažnai lankytis kirpykloje, priklauso nuo kirpimo, bendro stiliaus ir biudžeto. Trumpų plaukų šukuosenas reikia atnaujinti kas 1 mėn., vidutinio ilgio – 1–2 mėn., ilgų plaukų – 3–6 mėn.
  • Trumpų plaukų moteriški kirpimai kainuoja brangiau, palyginti su panašiais vyriškais modeliais.
  • 75 % vyrų kas dieną prižiūri savo barzdą – skuta šerelius arba atnaujina formą.
  • JAV atliktos apklausos rodo, kad karantinas pakeitė daugelio (67 %) vyrų įpročius. Uždarius salonus ir kirpyklas atsirado daugiau galimybių improvizuoti su plaukų ir barzdos išvaizda namuose, nepatiriant finansinių išlaidų.
  • Apklausus per 1700 britų paaiškėjo, kad 20 % vyrų apie psichologines problemas mieliau kalba su savo barberiu, nei su draugais ar šeimos nariais.
  • Trumpas kirpimas suteikia vyrui sportiškumo, disciplinuotumo. Fiksuotos šukuosenos rodo, kad žmogus rūpinasi įvaizdžiu, kas labai svarbu versle. Ilgų plaukų savininkai yra seksualiausi (moterų akimis), nes atrodo nerūpestingi.
  • Lygių plaukų savininkai turi daugiau galimybių kopti karjeros laiptais, palyginti su garbaniais.