Sakoma, kad muzika nuo sielos nuplauna visas kasdienybės dulkes, o kartu ją ir apnuogina. Intelektualieji klasikos mėgėjai, drąsieji repo mylėtojai, linksmieji populiariosios muzikos klausytojai – visi labai skirtingi. Jūsų mėgstamiausias muzikos stilius gali atskleisti, koks esate žmogus.

 

muzika

Ekstravertų mėgstama populiarioji muzika

 

Jeigu jūsų kūną judėti priverčia paprasti populiariosios muzikos ritmai, greičiausiai esate savimi pasitikintys ekstravertai, mėgstantys būti apsupti būrio puikių bičiulių. Tokie žmonės yra paprasti, draugiški, nuoširdūs. Gyvenime jiems daug kas lengvai sekasi, nė neįdedant ypatingų pastangų. Dažniausiai populiariosios muzikos klausytojai renkasi tradicinį gyvenimo būdą, nemėgsta išsiskirti iš minios. Jiems rūpi aplinkinių nuomonė. Pastebėta, kad šie žmonės yra darbštūs, bet jiems dažnai trūksta kūrybiškumo bei originalumo.

 

Pasitikinčiųjų savimi pasirinkimas: repas ir hiphopas

 

Visuomenėje vyrauja stereotipas, kad repo ir hiphopo klausytojai yra agresyvūs maištautojai. Šiuo stereotipu susidomėjo ir mokslininkai, tačiau jų atlikti tyrimai rodo, kad tai tėra mitas. Iš tiesų tokios muzikos klausytojai tiesiog labai pasitiki savimi, bet yra taikūs ir draugiški. Taip pat pastebėta, kad repo ir hiphopo klausytojai labai mėgsta įvairias linksmybes, vakarėlius ir masinius žmonių susibūrimus.

 

Praktiškųjų ausis džiuginanti kantri muzika

 

Tipiški kantri muzikos klausytojai yra labai paprasti, praktiški ir gana konservatyvūs žmonės. Jie nebijo sunkaus darbo, uoliai vykdo patikėtas pareigas. Tačiau nepamiršta skirti laiko ir pramogoms. Linksmintis tokios asmenybės tikrai moka. Gera nuotaika užkrečia ir aplinkinius. Jiems nesunku susirasti draugų, nes yra nuoširdūs ir komunikabilūs. Kantri muzikos mėgėjai būna puikūs mylimieji, nes yra pastovūs, neabejojantys savo jausmais, dėmesingi ir ištikimi.

 

Introvertų klausomas rokas ir metalas

 

 

Kaip ir apie repo bei hiphopo klausytojus, apie šiuos žmones kuriamos legendos, kad yra neįprastai agresyvūs, žiaurūs ir šalti. Tai tik dar vienas mitas. Šiuos muzikos stilius besirenkantys žmonės yra gana švelnūs, ramūs. Jie nelinki niekam pikto, nesistengia niekam pakenkti. Introvertiškos prigimties roko ir metalo gerbėjai tetrokšta ramiai ir nepastebimai gyventi. Jie nemėgsta atsidurti dėmesio centre, nors dažnai to neišvengia. Tuomet jaučiasi nemaloniai, nes labai nepasitiki savimi, yra gana drovūs. Nepaisant to, turi kūrybos talentą, tik ne visuomet išdrįsta jį atskleisti.

 

Sumanumo ženklas – klasikinė muzika

 

Klasikos mylėtojai dažniausiai būna intravertai. Tačiau jiems netrūksta pasitikėjimo savimi. Tai – kūrybingi, sumanūs žmonės, puikiai tą žinantys ir sugebantys panaudoti savo stiprybes, siekdami užsibrėžtų tikslų. Be to, tai labai smalsios asmenybės. Tai padeda jiems atrasti naujų galimybių, siekti karjeros aukštumų. Tačiau klasikinės muzikos mylėtojai niekada to nedaro „lipdami per kitų galvas“. Apskritai jie labai liberalių pažiūrų ir tiki, kad kiekvienas turi teisę į laisvę.

 

Azartiškųjų muzika: džiazas, soulas ir bliuzas

 

Tokią muziką dažniausiai renkasi ekstravertai. Šie žmonės yra labai pasitikintys savimi, nebijo būti originalūs ir išsiskirti iš minios. Aplinkinių nuomonė jiems mažai rūpi. Patys taip pat priima žmones, kokie jie bebūtų. Džiazo, soulo ir bliuzo mėgėjai labai liberalūs žmonės. Taip pat tai smalsios ir azartiškos asmenybės, nebijančios veltis į jokias avantiūras. Nuotykiai yra būtinas gyvenimo prieskonis. Nors aplinkiniai dažnai tokias asmenybes laiko nerūpestingais nutrūktgalviais, iš tiesų tai labai intelektualūs žmonės.

 

Bohemiškų sielų mylimas regis

 

Šio muzikos stiliaus gerbėjai yra savimi pasitikintys žmonėms. Jie nebijo išsiskirti iš minios, yra originalūs ir labai kūrybingi. Jiems priimtinas bohemiškas gyvenimo stilius. Yra labai tolerantiški, randa bendrą kalbą su visais žmonėmis. Mėgsta lankytis vakarėliuose, kur gali užmegzti naujų pažinčių. Aplinkiniai juos mėgsta, nes yra atsipalaidavę, malonūs ir užkrečia gera nuotaika. Tačiau regio klausytojai turi vieną rimtą problemą – jie yra tikri tinginiai, nemėgstantys dirbti ir svajojantys, kad visą laiką galėtų skirti savo pomėgiams ir linksmybėms.

 

Tiesmukiems – elektroninė muzika

 

Drąsūs, veiklūs žmonės. Jie nemėgsta sėdėti vienoje vietoje, laisvu laiku renkasi aktyvią veiklą. Dažnai lankosi vakarėliuose, susipažįsta su vis naujais žmonėmis. Tačiau tikrų draugų turi nedaug. Taip yra, kad elektroninės muzikos klausytojai yra gana tiesmuki, kartais net šiurkštūs. Gerai jų nepažinus, gali pasirodyti, kad tai nedraugiškos ir išpuikusios asmenybės. Iš tikrųjų jie tiesiog nelinkę prisitaikyti prie aplinkinių ir visuomet sako tai, ką galvoja.

 

Dvasingųjų grotuvuose – meditacinė muzika

 

Išskirtinis pasirinkimas išskirtinėms asmenybėms. Meditacinės muzikos gerbėjai nevertina šiuolaikinio pasaulio vertybių. Už pinigus ir šlovę jiems kur kas svarbiau vidinis tobulėjimas, dvasingumas ir harmonija su gamta. Šie žmonės trokšta nuveikti kažką gero ir prasmingo, kas padarytų pasaulį jaukesne vieta gyventi. Neretai tokie žmonės pasirenka vienišiaus lemtį ir blaškosi po margą pasaulį, siekdami suvokti gyvenimo prasmę. Į būtį jie žvelgia filosofiškai, todėl aplinkinių yra vadinami nepritapėliais arba tiesiog keistuoliais.

 

Įdomu

 

  • Tyrimų duomenimis, labiausiai atpalaiduoja klasikinė muzika. Ji netgi gali sumažinti kraujospūdį. Taip pat ji gali padėti susikaupti ir palengvinti protinę veiklą.
  • Agresyvi muzika didina ryžtą ir skatina siekti savo tikslų.
  • Moksliniai tyrimai rodo, kad mėgstama muzika gali sumažinti skausmą.
  • Klausantis mėgstamos muzikos treniruotės būna daug veiksmingesnės negu sportuojant tyloje arba nemėgstamos muzikos fone.
  • Mokslinių eksperimentų duomenimis, paklausius meilės dainų, padidėja tikimybė užmegzti naują romantišką pažintį.
  • Originali dainos versija dažniausiai patinka labiau negu perdirbta jos versija ne todėl, kad pirmoji yra geresnė, o todėl, kad yra išgirsta pirmiau.
  • Patalpoje, kur dažnai groja muzika, gėlės auga greičiau.
  • Klausantis mėgstamos muzikos, organizme išskiriamas dopaminas, suteikiantis organizmui energijos ir pakeliantis nuotaiką.
  • Grojimas muzikos instrumentu suaktyvina smegenų veiklą, todėl gali padidinti IQ apie penkiais balais.
  • Pastebėta, kad, jeigu operacinėje groja muzika, operacija pavyksta daug sėkmingiau. Taip yra todėl, kad muzika mažina stresą ir chirurgai gali darbą atlikti tiksliau bei ramiau.

 

Jūratė Šeškevičiūtė