Kai atvėsta orai, dažnai šąla kojos? Žvarbiais vakarais kojas šildykite vonelėje su prieskoniais. Aitrieji kajeno pipirai, cinamonas ir imbieras skatina kraujo cirkuliaciją ir švelniai stimuliuoja. Kojų vonelė su prieskoniais – pirmoji pagalba sušalusioms kojoms.

 

Tolimųjų tautų liaudies išmintis byloja, kad norint išlaikyti kojas šiltai šaltomis dienomis, į kojines reikia įsiberti žiupsnelį maltų aitriųjų kajeno pipirų. Ne prasčiau veikia ir kojų kaukė, kurios receptą pateikiame žemiau. Prieskoniai – šildo ir gerina kraujo apykaitą, medus ir avižiniai dribsniai ramina ir drėkina odą, o apelsino eterinis aliejus pakelia nuotaiką, rašo wholeliving.com.

 

Receptas:

 

½ puodelio avižų;

 

½ arbatinio šaukštelio cinamono;

 

½ arbatinio šaukštelio aitriųjų kajeno pipirų;

 

4 valgomieji šaukštai šilto vandens;

 

1 valgomasis šaukštas alyvuogių aliejaus;

 

1 valgomasis šaukštas medaus;

 

1 valgomasis šaukštas šviežio tarkuoto imbiero;

 

4 lašai saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus.

 

Sumalkite avižas. Į avižų miltus sudėkite kitas išvardintas sudedamąsias dalis ir sumaišykite iki tirštos masės.

 

Pasiruoškite du šiltus, drėgnus rankšluosčius. Rankšluosčius sušlapinkite ir pašildykite 1 ar 2 minutes mikrobangų krosnelėje arba pamirkykite karštame, bet ne verdančiame vandenyje. Nugręžkite vandens perteklių ir kol kas padėkite į šalį.

 

Kojas pamirkykite karšto vandens vonelėje, tada storu sluoksniu ištepkite paruoštą masę ant kojų iki kulkšnių. Nusišluostykite rankas ir suvyniokite pėdas į drėgnus ir šiltus rankšluosčius, kad kojų kaukė geriau įsigertų. Atsipalaiduokite. Pasėdėkite 10 – 15 minučių.

 

Atsargiai nuvyniokite rankšluočius. Nuplaukite kojas šiltame vandenyje. Nusausinkite sausu rankšluosčiu.