Daugiau nei 60% žmonių dirba ne pagal specialybę – tokia statistika kelia klausimą, kodėl žmonės nepasirenka tinkamos specialybės ar kodėl nusprendžia keisti karjeros kryptį. Todėl šį šeštadienį LNK laidoje „Mes pačios“ Nijolė Pareigytė-Rukaitienė kalbins kūno kalbos ir žmonių tipologijų mentorę Laurą Šukienę, kuri be visų savo veiklų taip pat padeda jauniems žmonėms atrasti savo kelią ir teisingai pasirinkti, kur stoti. 

   

3

 

Pati „ne savo rogėse“ ilgai sėdėjusi Laura pasidalino, kad taip nutiko dėl paprastos priežasties – stojo kažkur, kad tik įstotų. Todėl nuo pat pabaigimo nei dienos nedirbo pagal savo specialybę. Nusprendusi išeiti iš samdomo darbo moteris ėmėsi pagelbėti jaunimui nedaryti tos pačios klaidos bei susidėlioti savo stiprybes, prioritetus bei norus, tik tada rinktis profesiją. Ji taip pat yra įsitikinusi, kad stiprybes ir talentus reikia stengtis pastebėti nuo mažens, taip palengvinsime apsisprendimą vėliau. Supratusi neformalaus švietimo svarbą Laura MUST‘er akademijoje vaikus nuo aštuonerių metų moko savęs pažinimo, kaip atskleisti savo talentus tam tikroje srityje ir juos puoselėti.

 

4

 

Kalbėdama apie tėvų indėlį jaunuolio pasirinkimuose specialistė neslepia, kad neretai įtakingi tėvai, užimantys tam tikrą statusą ar pareigas, daro labai didelį spaudimą vaikams rinktis konkrečią karjeros kryptį, nepriklausomai nuo to, ko nori patys vaikai. „Aš visada klausiu tų tėvų, koks jų tikslas: ar paversti savo vaikus robotais, kurie darytų tą darbą, ar kad jie būtų laimingi“ – priduria moteris. Anot Lauros, dabar tėvai pradeda vis moderniau žiūrėti ir leisti vaikui pačiam nuspręsti, kuo jis nori būti, bet to neužtenka, nes paaugliai dažnai užsiveria, būna nelinkę kalbėtis, o su tuo tvarkytis padeda kuriamas ir puoselėjamas ryšys. „Reikia kurti savo ritualus ir tradicijas, užsiimti kokiomis nors veiklomis, kurios malonios ir pačiam vaikui“, – priduria ji.

 

Laidoje taip pat sužinosite, kaip valyti dėmes ir prižiūrėti drabužius, sužinosite naujausius būdus, kaip atgaivinti pavargusį žvilgsnį bei ką mums sako kūno kalba? Apie visa tai – jau šį šeštadienį 9 val. per LNK.