Pirmadienio vakarą įžymūs Lietuvos žmonės ir ryškiausi šalies aktoriai rinkosi į  prodiuserių kompanijos „Videometra“ naujo istorinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ pristatymą. Visų šventųjų dienos išvakarėse istorinio filmo kūrėjai garsenybes sukvietė į išskirtinį renginį, kuriame vakaro svečiai leidosi į kelionę laiku.

 

Savanoriai01

 

Tarp gausaus būrio susirinkusiųjų buvo galima pastebėti seriale vaidinančius aktorius Tomą Vaškevičiūtę, Mykolą Vildžiūną, Jokūbą Bareikį, Marių Repšį, Ramūną Šimukauską, Marcelę Zikaraitę, Vytautą Anužį, Dainių Jankauską, Šarūną Puidoką, etiketo žinovą Giedrių Drukteinį, atlikėją Urtę Šilagalytę, Darių Užkuraitį, stilistą Joringį Šatą, Rolandą ir Vaidą Skaisgirius, Viktoriją Šaulytę ir Julių Mocką bei daugelį kitų.

 

Savanoriai02

 

Visų šventųjų dienosišvakarėse vykęs net šimtmečiu atgal nukelsiančio istorinio filmo pristatymas svečius įkvėpė atitinkamai pasipuošti – daugelis rinkosi kvietime nurodytą aprangos kodą: XX amžiaus pradžios drabužių stilių ir jo detales.

 

Savanoriai45

 

Vakarėlio rengėjai pasirūpino išskirtine programa – serialo aktorius, virtusius jų atliekamais istoriniais personažais, įspūdingais magiškais triukais pristatė iliuzionistas ir mentalistas, Baltijos šalių rekordininkas ir televizijos projekto „Didysis magijos šou“ finalistas Nicholas Kin.

 

Savanoriai48

 

Apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir po jo sekusių istorinių įvykių inspiruotą filmą pasakojo vienas iš daugiaserijinio filmo scenaristų Aidas Žiliukas ir kūrybinę komandą konsultavęs istorikas Algimantas Kasparavičius. Vakaro metu svečiai pirmieji išvydo pirmąją „Laisvės kaina. Savanoriai“ seriją, kurios premjera yra būtent šiandien, 21.30 val. per LRT.

 

Savanoriai65

 

Autentiškais praėjusio šimtmečio pradžios patiekalais susirinkusius svečius vaišino kulinarinės studijos „Čiop Čiop“ šefai, kurie visus pakvietė į kulinarinę odisėją laiku. Virtuvės šefė Anna Baranova svečius vaišino antiena su kastiniu, uogomis ir riešutais, S. Czernieckio prancūzišku žvėrienos šaltu paštetu, silkės užtepėlė su duonele, žydiška gėlavandenė žuvimi su razinomis, lietuvišku Capreze variantu su varškės sūriu bei ridikėliais ir obuolių pyragėliais su skrebučiais.

 

Savanoriai71

 

Istorinis karinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakos apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus. Visu šimtmečiu atgal nukelsiantis serialas atskleis ne tik didingą mūsų šalies istoriją, bet ir draugystės bei meilės dramą, nuožmią laisvės ir tikslo siekimo kovą. Filmo kūrėjai pasakoja, kad „Laisvės kaina. Savanoriai“ kuriamas norint pažymėti ypatingą progą ir yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms.

 

Pagrindinius vaidmenis istoriniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vitas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

 

Įspūdingo istorinio kostiuminio filmo, režisuojamo Sauliaus Balandžio, „Laisvės kaina. Savanoriai“ premjera jau šiandien, spalio 31 d. 21.30 val. per LRT.

 

Organizarorių nuotraukos