Žmogaus ausis visų pasaulio garsų, jei jie yra žemesni nei 16 – 20 hercų, negirdi. Šios vibracijos vadinamos infragarsais. Tačiau jie vis tiek daro poveikį žmogui. Šis žemo dažnio garsas jautresniems žmonėms gali sukelti nepaaiškinamą baimę, išgąstį ar net depresiją, priversti matyti vaiduoklius.

 

Infragarsus sukelia žemės drebėjimai, krentantys meteorai, jūrų ir vandenynų bangos, branduoliniai sprogimai, net ventiliatoriai bei seni vamzdžiai. Infragarsus skleidžia net kai kurie gyvūnai, bendraudami vieni su kitais (banginiai, drambliai).

 

Pavyzdžiui, drambliai skleidžia infragarso bangas, eidami per kietą žemę. Šiuos garsus gali pajusti kitos dramblių bandos, esančios net už kelių šimtų kilometrų.

 

Ir kiti gyvūnai reaguoja į infragarsą, ypač artėjant stichinėms nelaimėms, pavyzdžiui, žemės drebėjimui.

 

Žmonėms infragaras sukelia keistą, iš pirmo žvilgsnio nepaaiškinamą poveikį: galvos skausmus, pykinimą, naktinį išgąstį ir miego sutrikimus. Žemo dažnio garsas gali dar labiau paveikti žmogaus sąmonę.

 

Tam tikro dažnio ir stiprumo infragarsas gali rezonuoti su žmogaus akimis ir sukelti jose vibracijas. Taip nutikus, matymas gali tapti iškreiptas. Tokioje būsenoje žmogus gali pradėti regėti vaiduoklius ar kitus antgamtinius reiškinius. Dėl negirdimo garso žmogus gali pasijusti, kad kambaryje yra ir dar kažkas, aplankyti nepaaiškinama baimė.

 

Nemažai žmonių visame pasaulyje yra patyrę šį keistą fenomeną. D. Britanijos Koventrio universiteto laboratorijoje dirbdamas Vikas Tendis staiga pajuto nerimą, regėjimas pasidarė neaiškus. Oda pašiurpo, plaukeliai ant kūno pasišiaušė. Pajuto, kad kažkas dar yra laboratorijoje, tačiau kai atsisuko nieko nepastebėjo. Vienu metu net buvo manoma, kad universiteto laboratorija yra užkeikta.

 

Kitą dieną jis vėl pastebėjo tamsų siluetą. Taip pat atkreipė dėmesį, kad spaustukais sutvirtinta folija vibruoja. Mokslininkas nutarė išsiaiškinti, kas vyksta ir rado… tyliai veikiantį ventiliatorių. Prietaisas skleidė žemo dažnio vibracijas (18,98 Hz). Be to, jis sukūrė stovinčią bangą, kuri privertė vibruoti foliją. „Kai galiausiai jį išjungiau, pasijaučiau lyg nusimetęs didžiulį svorį“, – sakė V. Tendis.

 

Neįprastos vibracijos sukelia optines iliuzijas, depresines mintis. Žinoma, infragarsas negali paaiškinti visų paranormalių reiškinių ir antgamtinių būtybių regėjimo…