Rytų praktikos nuo seno padėjo žmogui atrasti harmoniją ir sveikatą. Ypatingas dėmesys visada buvo skiriamas kvėpavimui. Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo kvėpavimo pratimus, kurie paskirsto energiją po visą kūną, atgaivina ir įkrauna gyvybingumo. Tai prana – saulės spinduoliuojama energija. Kad į plaučius prasiskverbtų didžiausias pranos kiekis, šiuos pratimus reikia atlikti kasdien griežtai nustatytu laiku.

 

prana

Avinas. Pratimų laikas: nuo 9 iki 11 val. Vieta: saulėtą dieną lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje. Trukmė: 5 min.

 

Atsistoti tiesiai. Atsipalaiduokite ir pasistenkite išvyti blogas mintis. Lėtai įkvėpkite, skaičiuodami iki 7. Sulaikykite kvėpavimą 2 sekundes. Lėtai iškvėpkite, skaičiuodami iki 7. Pakartokite 8 kartus. Tada reikia lūpas dėti taip, tarsi ketintumėte švilpti. Prie lūpų priglausti liežuvį. Užsikimšę šnerves dešiniuoju nykščiu ir smiliumi, lėtai įkvėpkite per burną per 7 sekundes. Sulaikykite kvėpavimą 2 sekundes, tada lėtai iškvėpkite per šnerves 7 sekundes. Pakartokite 16 kartų. Pratimai sutvarko nervų sistemą.

 

Jautis. Pratimų laikas: nuo 9 iki 11 val. Vieta: sodas, parkas. Trukmė: nuo 15 iki 30 min.

 

Pirmiausia reikia lėtai pasivaikščioti po parką ar sodą. Tada pradėti kvėpuoti. Giliai įkvė[ti per 7 sekundes, 2 sekundes sulaikyti kvėpavimą ir vėl iškvėpti per 7 sekundes. Pakartokite 16 kartų. Išmokite atlikti pratimą be įtampos ir pastangų. Įkvėpkite tiek oro, kad užpildytumėte plaučius be diskomforto. Po savaitės pagerės kraujotaka ir judesių koordinacija, padidės raumenų tonusas, sustiprės imunitetas.

 

Dvyniai. Pratimų laikas: nuo 10 iki 12 val. Vieta: gerai vėdinama patalpa (jei įmanoma kalvos viršūnė, kalnai ir pan.) Trukmė: 6 min.

 

Sėdėkite tiesia nugara. Užmerkite akis ir visiškai atsipalaiduokite. Giliai įkvėpkite ir suskaičiuokite iki 7. Sulaikykite kvėpavimą 2 sekundes, iškvėpkite skaičiuodami iki 7. Kartokite 12 kartų. Tada pakaitomis smiliumi užspauskite dešinę ir kairę šnerves ir lėtai įkvėpkite per vieną šnervę, o iškvėpkite per kitą. Taip daryti 3 minutes. Galite tai daryti ilgiau, kol pajusite galvos svaigimą. Pratimai normalizuoja nervų sistemos būklę.

 

Vėžys. Pratimų laikas: ryte arba vakare (saulė turi būti už horizonto linijos). Vieta: visur, kur grynas oras ir privatumas.Trukmė: 5 min.

 

Atsistokite veidu į saulę. Užmerkite akis, lėtai įkvėpkite ir iškvėpkite. Po 3 minučių padėkite rankas ant šonų, o delnus dėkite nykščiais į priekį. Kvėpuokite per nosį greitu tempu. Iškvėpdami įtempkite pilvo raumenis, tarsi priversdami išeiti orą, o įkvėpdami atsipalaiduokite. Pradėkite nuo 1 minutės,  2 – 3 mėnesius pridėti dar po minutę. Greitas kvėpavimas stimuliuoja virškinamąjį traktą.

 

Liūtas. Pratimų laikas: nuo 12 iki 13 ir nuo 14 iki 15 val. Vieta: nuošali. Trukmė: 10 min.

 

Atsisėskite ir atsistokite tiesiai. Pečiai ištiesinti. Kairiuoju riešu suimkite dešinės rankos pirštus, suraskite pulsą. Lėtai įkvėpkite, skaičiuodami 7 pulso dūžius. Tas pats – iškvepiant. Kelias savaites pratimą kartokite 6 – 7 kartus, tada palaipsniui didinkite iki 200 kartų. Plaučių veikimą papildo pilvo raumenų susitraukimas ir atsipalaidavimas. Pratimai gerina širdies veiklą.

 

Mergelė. Pratimų laikas: nuo 14 iki 16 val. Vieta: sodas, gerai vėdinama patalpa. Trukmė: 3 – 5 min.

 

Atsistokite arba sėdėkite tiesia nugara. Atsipalaiduokite ir pasistenkite atsikratyti visų blogų minčių ir visko, kas sukelia nerimą ir įtampą. Dešinę ranką padėkite delnu žemyn ant saulės rezginio, geriausia ant nuogo kūno. Uždenkite jį kairiosios rankos delnu. Užsimerkite. Lėtai ir giliai įkvėpkite per nosį, skaičiuodami iki 7 ir palaipsniui užpildydami plaučius. Pakartokite 16 kartų. Gilus kvėpavimas Mergelei turi dvejopą tikslą – nuraminti nervų sistemą ir sukurti gyvybingumo pilve.

 

Svarstyklės. Pratimų laikas: nuo 9 iki 17 val. Vieta: vėdinama patalpa arba nuošali lauko erdvė. Trukmė: 3 – 5 min.

 

Atsisėskite, sukryžiuokite kojas. Visiškai atsipalaiduokite. Pakreipkite galvą atgal ir pakelkite akis į dangų. Rankas ištieskite į šonus pečių lygyje. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pakelkite rankas aukštyn ir uždarykite rankas virš galvos. Giliai įkvėpkite, sulaikykite kvėpavimą ir keletą kartų lėtai pasilenkite į kairę ir dešinę. Staigiai nuleiskite rankas ir tuo pačiu metu iškvėpkite, sutraukdami pilvo raumenis. Pakartokite 10 kartų. Šis pratimas padeda suaktyvinti kraujotaką ir stimuliuoja virškinamąjį traktą.

 

Skorpionas. Pratimų laikas: nuo 8 iki 16 val. Vieta: gerai vėdinama patalpa. Trukmė: 5 min.

 

Sėdėkite tiesiai, užmerkite akis ir lėtai, ritmingai kvėpuokite. Sulaikykite kvėpavimą ir suskaičiuokite iki 8, su kiekvienu skaičiumi įtempdami ir atlaisvindami analinį sfinkterį (įsivaizduokite, kaip eterinis srautas kyla iš apatinės nugaros dalies į galvą). Lėtai iškvėpkite. Pakartokite 10 kartų. Apčiuopiamus rezultatus pajausite po 7 savaičių praktikos. Pratimai padeda kontroliuoti Skorpiono seksualinę energiją.

 

Šaulys. Pratimų laikas: nuo 8 iki 9 arba nuo 17 iki 18 val. Vieta: nuošali gamta arba gerai vėdinama patalpa.Trukmė: 5 min.

 

Sėdėkite tiesiai. Užsimerkite. Lėtai ir giliai įkvėpkite, mintyse skaičiuodami iki 7. Sulaikykite kvėpavimą 2 sekundes. Tada iškvėpkite. Pakartokite 10 kartų, dešinės rankos delną uždėkite ant kepenų srities. Tęskite įkvėpimą ir iškvėpimą, kartodami žodį khromm (mantra) iškvėpdami. Psichiškai įsivaizduokite, kaip energijos srautas per ranką patenka į kepenis. Pratimai normalizuoja kepenų veiklą.

 

Ožiaragis. Pratimų laikas: nuo 7 iki 8 arba nuo 23 iki 24 val. Vieta: rami, gerai vėdinama patalpa.Trukmė: 10 min.

 

Sėdėkite tiesiai ant kėdės. Nusiraminkite ritmingu kvėpavimu: įkvėpkite per 7 sekundes, sulaikykite kvėpavimą per 2 sekundes, iškvėpkite per 7 sekundes. Pakartokite 10 kartų. Dvasinis paslaptingo Ožiaragio pasaulis dažniausiai būna užrakintas. Tačiau net toks įkyrus materialistas gali išmokti įsiskverbti į savo sielos būvį. Mankšta padeda išvengti depresijos, visų Ožiaragio ligų šaknų, ir duoda efektyvių rezultatų vos per tris savaites.

 

Vandenis. Pratimų laikas: nuo 7 iki 9 val. Vieta: pavėsyje lauke. Trukmė: 8 min.

 

Sėdėkite tiesiai. Pasistenkite atsikratyti pašalinių minčių. Giliai įkvėpkite, suskaičiuokite iki 4, įsivaizduodami, kaip oras nusileidžia iki bambos. Sulaikykite kvėpavimą, suskaičiuokite iki 8 (palaipsniui, per dvi savaites, didinkite iki 16). Lėtai iškvėpkite iki 8. Kartokite 10 kartų per dieną pirmąjį praktikos mėnesį, 15 – antrąjį ir 20 – trečią. Pratimai stimuliuoja kraujotaką ir ramina nervus.

 

Žuvys. Pratimų laikas: nuo 8 iki 10 val. Vieta: vėdinama patalpa, nuošali vieta pavėsyje. Trukmė: 6 min.

 

Sėdėkite tiesiai. Užsimerkite. Atsipalaiduokite. Pamažu įkvėpkite oro per nosį, kad kvėpavimas skambėtų kaip lengvas knarkimas. Sulaikykite kvėpavimą, suskaičiuokite iki 5. Tada rodomuoju pirštu uždarykite dešinę šnervę ir iškvėpkite per kairę. Atlikite bent 12 kartų per mėnesį. Mankštintis galima net ligos ir nuovargio laikotarpiu. Tai pripildys jus jėgų, paskatins jus veikti.