Sakoma, kad atostogų planavimas gali būti net smagesnė veikla negu pačios atostogos. Taip yra dėlto, kad žmonėms natūraliai patinka kažko laukti, tikėtis, kad netrukus nutiks šis tas gero. Todėl kitas atostogas galima pradėti planuoti, net jei atrodo, kad iki jų toli kaip iki Mėnulio.

 

Bankokas

Jeigu kišenė leidžia, nereikėtų apsiriboti tipiniais kelionių maršrutais – į Paryžių, į Londoną. Žinoma, šie miestai turi savotiško žavesio. Europiečiams visada daugiau įspūdžių kelionėse į egzotiškas šalis. Pavyzdžiui, į Tailando sostinę – Bankoką. „Mastercard“ statistika skelbia, kad Tailando sostinė yra populiariausias miestas pasaulyje, pritraukiantis tarptautinius keliautojus, jau antrus metus iš eilės.

 

2017 metais Bankoke apsilankė ir nakvojo 20,2 milijonų turistų iš viso pasaulio. Iki tol pirmoje vietoje laikėsi D. Britanijos sostinė Londonas, bet štai jau antrus metus ji laikosi antrojoje vietoje. Londone per metus tikimasi apie 20 milijonų turistų.

 

Paryžius yra trečioje vietoje – šiame mieste per metus apsilanko 16,1 milijono tarptautinių keliautojų. Dubajus ir Singapūras – ketvirtoje ir penktoje vietoje. Didysis Obuolys arba Niujorkas – šeštoje (jame apsilanko 12,7 milijonai turistų kasmet) ir, manoma, kad miesto svečių skaičius, šiais metais dar labiau sumažės.

 

Aštuntoje vietoje šiuo metu yra Tokijas, tačiau prognozuojama, kad norinčių pamatyti šį miestą skaičius, išaugs. Kadangi Tokijuje turistų srautai kasmet didėja, manoma, kad netolimoje ateityje, jis pagal lankomumą pralenks kitus miestus.

 

Nereikėtų išsigąsti, kad Bankokas yra pirmoje lankomiausių pasaulio miestų sąraše – tai nėra pats brangiausias miestas. Paties brangiausio miesto pozicijos priklauso Dubajui. Čia tarptautiniai miesto lankytojai per metus palieka apie 28,5 milijonus dolerių (24, 2 mln. eurų). Bankokas pagal išlaidų dydį atsiduria penktoje vietoje.

 

Įdomūs faktai apie Tailando sostinę – Bankoką:

 
  • Pilnas Bankoko pavadinimas – Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit – tai yra ilgiausias miestas pasaulyje.
 
  • Bankokas yra didžiausias ir tankiausias gyvenamas miestas Tailande (čia gyvena 1 iš 10 tajų).
 
  • Bankokas turi keistų įstatymų. Išeiti iš namų be apatinių Bankoke yra nelegalu, dėlto net galima patekti į kalėjimą. Taip pat draudžiama vairuoti transporto priemonę nuoga krūtine. Nelegalu užminti ant vietinės valiutos monetų.
 
  • Visame pasaulyje populiarus energetinis gėrimas „Red Bull“ buvo sukurtas Bankoke. Verslininkas Chaleo Yoovidhya tonizuojančio gėrimo receptą sukūrė 1976 m. Iki mirties 2012 metais šis vyras buvo trečias pagal turtingumą žmogus Tailande.
 
  • Tailandas – milijonierių šalis. Čia nuolat gyvena apie 200 tūkst. milijonierių. 94 % iš jų gyvena Bankoke.
 
  • Bankoke gyveno ilgiausiai pasaulyje valdantis monarchas. Tailando valdovas Bhumibolas Adulyadejis karaliumi tapo 1946 metais ir valdė iki 2016 metų. Valdovas turėjo inžinerijos mokslų laipsnį ir turėjo „Cloud seeding“ (metodas keisti orus) patentą.
 
  • Bankokas, kaip ir Venecija, yra skęstantis miestas. Jis kasmet pažemėja 2 – 2,5 cm iki jūros lygio dėl spartaus miesto augimo ir kylančio jūros lygio. Prognozuojama, kad po 15 metų kai kurios Bankoko dalys bus užlietos vandeniu.
 
  • Bankokas – karščiausias miestas pasaulyje. Vidutinė oro temperatūra čia yra aukščiausia visus metus.