Balkanuose įsikūrusi nedidelė valstybė Slovėnija dažniausiai nepakliūva į rekomenduojamų kelionių sąrašus, o be reikalo. Ši šalis nykštukė turėtų patikti tiems, kurie dievina miškus, ežerus, kalnus, mažus miestelius ir nemėgsta Europos didmiesčių šurmulio.

 

Slovėnija

Gali būti, kad kelionių į Slovėniją padaugės po to, kai 2016 metais JAV pirmąja ponia tapo iš Slovėnijos kilusi garsi manekenė Melania Trump. Praėjusiais metais vien amerikiečių turistų šalyje, turinčioje apie 2 milijonus gyventojų, padaugėjo net 10 %. Štai kelios priežastys, kodėl verta bent kartą apsilankyti Slovėnijoje.

 

10 priežasčių apslankyti Slovėnijoje:

 
  • Slovėnija primena pasakų šalį. Bledo ežero viduryje plūduriuojančioje saloje stūkso gotikinė bažnyčią, į kurią veda 99 laipteliai. Kerinti aplinka ypač mėgstama įsimylėjėlių, kurie trokšta susituokti šiame pasakų kampelį primenančioje saloje. Saloje galima pasivaikščioti vaizdinga pakrante, pasigrožėti atsiveriančia panorama ir keletu paplūdimių.
 
  • Slovėnijoje galima apsilankyti kvapą gniaužiančiuose urvuose. Požeminiu geležinkeliu galima nusileisti į giliai po žeme slypinčius Postoinos urvus. Karstinių urvų sistema šakojasi po Postoinos miestu. Čia galima pamatyti begalę stalaktitų ir stalagmitų bei keistų požeminių gyvūnų (pavyzdžiui, varliagyvį europinį protėjų). Karstiniuose Slovėnijos urvuose gyvena virš 150 rūšių gyvūnų. Minėtieji protėjai yra vieninteliai stuburiniai gyvūnai, kurie gali išgyventi iki 100 metų nuolat negaudami maisto.
 
  • Slovėnijoje gausu nuostabių pilių. Verta aplankyti Predjamos pilį – didžiausią pilį urve. Viduramžiais, apgulties metu, šioje pilyje glaudėsi kilmingi gyventojai. Čia galima apžiūrėti ir požeminį urvą, tačiau tik tuomet, kai šikšnosparnių kolonijos nėra užmigusios žiemos miegu.
 
  • Slovėnijos sostinė yra įsikūrusi šalia Liublianicos upės. Vaikščioti upės pakrante mėgsta svajokliai ir romantikai. Liublianos krantinė savo grožiu gali konkuruoti su kitais pasaulio didmiesčiais. Gali būti, kad net juos nurungtų. Turistai gali pasiplaukioti laiveliu, tiesiog pasivaikščioti vaizdinga pakrante ar išgerti kavos vienoje iš jaukių kavinučių.
 
  • Verta pasigrožėti kalnų upėmis. Sočos upe siūloma plaukti (pripučiamaisiais) plaustais, kanojomis, kajakais. Upėje galima išsimaudyti arba „perskristi“ į kitą krantą, prisirišus prie lyno. Tokia pramoga patiks visiems, mėgstantiems azartiškas pramogas.
 
  • Tikriausiai tik nedaugelis žino, kad Slovėnijos vynuogynai niekuo nenusileidžia Italijai. Rekomenduojama apsilankyti šeimos vynuogynuose kalvotose šalies vietovėse ir paskanauti prisirpusių uogų bei namų gamybos vyno.
 
  • Pasivaikščioti nuostabiomis, akmenimis grįstomis gatvelėmis. Liublianos senamiestis išsiskiria Baroko ir Viduramžių architektūra. Tačiau istorinio paveldo gausu ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose miesteliuose bei kaimuose.
 
  • Slovėnija – žygeivių rojus. Atvykus į šią Balkanų šalį rekomenduojama netinginiauti ir išsiruošti į ilgą žygį pėsčiomis po įspūdingiausias viršukalnes, slėnius ir istorinius mūšio laukus. Galima žygiuoti vienam arba prisijungti prie turistinės grupės.
 
  • Pradedantiems slidininkams rekomenduojama vykti į Slovėniją. Slovėnijoje gausu slidinėjimo kurortų ir trasų tiek pažengusiems, tiek pradedantiems, tiek pirmą kartą ant slidžių atsistojusiems slidininkams. Slidinėjimo kurortuose be slidinėjimo siūloma ir kitokių įdomių pramogų.
 
  • Slovėniją verta aplankyti vien dėl nuostabaus gamtovaizdžio. Nors Slovėnija ir gana nedidelė (trigubai mažesnė nei Lietuva), tačiau lankytojus ji pakeri nuostabiu vaizdu. Nuo miestų šurmulio pavargusius keliautojus be galo žavi miškai, kalnai, ūkiai ir ežerai.