Antisanitarinės sąlygos, purvas ir skurdas – žodžiai, dažniausiai ateinantys į galvą, kalbant apie Indiją. Todėl daugelis ją išbraukia iš lankytinų šalių sąrašo. Tačiau nereikėtų taip elgtis, nes Indija – tai šalis, turinti nepakartojamą istoriją, išminčių, senovinių miestų, rytietiškų prieskonių ir nuostabią gamtą. Ši šalis pasauliui padovanojo didingą civilizaciją, skaičius, šachmatus, ajurvedą ir badmintoną. Indija – tai šalis, kuri nustebina net labiausiai patyrusį keliautoją!

 

indija

Įdomūs faktai apie Indiją, kurie sužadins norą keliauti:

 
 • Daug spalvų. Indija yra daugiatautė valstybė, kurioje gyvena net 400 etninių grupių atstovų. Daug jaunų žmonių. Pusę populiacijos sudaro vyrai ir moterys iki 25 metų, o du trečdaliai žmonių yra iki 35 metų. Valstybės konstitucijoje rašoma, kad Indijoje yra 21 oficialios kalbos ir 16000 dialektų. Moterys dėvi sarius, o vyrai – visame pasaulyje įprastus marškinėlius. Vyresni žmonės dėvi lungi – medžiagos gabalas, apvyniotas aplink kūną. Vietiniai žmonės yra labai malonūs, atviri, dosnūs ir mėgsta turistus.
 
 • Unikali flora ir fauna. Dramblių turi tik turtingi indai, nes jie labai brangūs, o štai kupranugarių kainos yra gana priimtinos daugeliui. Karvės labai gerbiamos, jos laisvai vaikšto Delio gatvėmis. Indijoje yra retų augalų ir gyvūnų. Trečdalis floros yra unikali. Tokių augalų nepatysite niekur kitus pasaulyje.
 
 • Žemos viešojo transporto kainos. Keliuose nėra jokių taisyklių, todėl reikia būti labai atsargiems. Jeigu norite būti pastebėtas, spauskite automobilio signalą. Garsinis signalas suteikia teisę bet kur sukti, todėl tuo nereikėtų čia stebėtis. Traukiniuose žmonės sėdi ne tik ant kėdžių, bet ir ant grindų ir bagažo lentynų. Jeigu sumokėsite daugiau, galite tikėtis gauti kupė su oro kondicionieriumi. Indijoje yra ir 5 žvaigždučių traukinių ekspresų.
 
 • Miestų ir priemiesčių kontrastai. Mumbajus vienu metu yra ir turtingiausias, ir vargingiausias miestas Indijoje – čia galima pamatyti iš lūšnynų ir dangoraižių. Džaipure galima pamatyti didžiausią pasaulyje saulės laikrodį. Galima aplankyti žymiausias šventyklas: Tirumala Venkateswarą, Eloros uolas, Somnato, Kashi Vishwanath, Jagannath, Meenakshi, Nelumbo ir kitas šventyklas. Taip pat čia daug mečečių – daugiau nei 300 tūkst. Pagrindinis turistų traukos taškas – Tadžmahalas, kuriam pastatyti prireikė 30 metų ir 20 tūkst. darbininkų.
 
 • Maistas. Maistas Indijoje gausiai gardinamas prieskoniais: kuminais, kvapiosiomis ferulomis (Asafetida), „Garam masala“. Dauguma gyventojų yra vegetarai, todėl yra daug vietų, kur galima nusipirkti vaisių ir daržovių. Naujajame Delyje vyksta net festivalis, skirtas mango vaisiui. Indijos šiaurėje maistui gaminti naudojami dubenys iš molio iš lapų. Pietuose – bananų lapai.
 
 • Gėrimai. Visur galima įsigyti vandens, supilstyto į butelius. Alkoholio sunku rasti. Kai kuriose vietose oficialiai draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, bet šis draudimas paprastai negalioja kai kurių viešbučių baruose.
 
 • Ajurveda. Ajurveda atsirado Indijoje. Tai ne tik gydymo būdas, bet ir filosofija. Daug turistų vyksta į Indiją, kai tradicinė medicina nepadeda. Gydymui naudojami aliejai, žolelės, sultys, masažai ir žolinės piliulės. Net jeigu jūsų sveikata yra gera, vis tiek galite išbandyti profilaktiškai šias procedūras.
 
 • Šokiai. Judesiai vaizduoja viską: žmones, gyvūnus, augalus, gamtą ir emocijas. Kiekvienas gestas turi simbolinę prasmę. Seniausias šokis – Bharatanatyam yra maždaug 5000 metų senumo. Kathali yra vyrų šokis. Kostiumai ir makiažas labai prašmatnūs: veidai atrodo kaip išdažytos kaukės, o galvas puošia didžiuliai galvos dangalai. Manipuri – šokis populiarus Šiaurės Indijoje.
 
 • Indija – tai vieta, kur žmonės vyksta, norėdami atrasti gyvenimo prasmę. Ieškantiems dvasinio nušvitimo rekomenduojama apsilankyti Indijos ašramuose – dvasinių praktikų vietos su guru. Ašramų Indijoje yra keli tūkstančiai. Į programą įtrauktos meditacijos, paskaitos, susitikimai su mokytojais ir kiti dalykai.
 
 • Salos ir nuskendę laivai. Netoli Goa pakrantė yra 8 salos, kurios traukia nardytojus iš viso pasaulio. Per visą ilgą Indijos istoriją šiuose vandenyje susikaupė daug laivų nuolaužų. Vandenyno dugne yra šimtai nuskendusių arabų ir portugalų laivų. Kai kurie laivai vis dar nėra gerai ištirti. Vandens temperatūra laikosi apie 27° ištisus metus. Smėlis baltas, skaidrus vanduo ir puikus oras lemia, kad šios vietos yra labai mėgstamos turistų.
 
 • Senovės civilizacijų liekanos. Hampyje galima rasti senovinių miestų, rūmų, šventyklų ir kitų skirtingų architektūros stilių pastatų – beveik visą žmonijos istoriją. Tai viena seniausių gyvenviečių Indijoje.
 
 • Kinas. Indai yra labai talentingi žmonės. Jie sukuria apie 1600 naujų filmų kasmet. Indijoje pagaminama daugiau filmų negu bet kurioje kitoje šalyje, o indiški filmai rodomi daugiau nei 90 šalių.
 
 • Pigiau negu kitur. Telefono ir interneto ryšys Indijoje yra pigesnis nei kitur. Papietauti kai kuriuose vietose galima ir tik šiek tiek daugiau negu už dolerį. Be to, jeigu mokate anglų kalba, galite būti tikri, kad susikalbėsite beveik bet kur.