Shirley Temple gimė 1928 m. balandžio 23 d. Širlė Templ – JAV televizijos aktorė, šokėja, dainininkė, buvusi JAV ambasadorė Ganoje ir Čekoslovakijoje. Ji šlovės skonio paragavo be galo anksti – dar būdama maža mergaite užvaldė milijonų gerbėjų širdis. Širlė, išgarsėjusi be galo sunkiu šaliai metu, paliko labai ryškų pėdsaką kino pasaulyje.

 

Iš lopšio – į žvaigždes

Širlė gimė paprastoje namų šeimininkės ir banko darbuotojo šeimoje. Be mergaitės šeimoje augo du berniukai. Tėvai Širlę nuo mažų dienų skatino išreikšti save – šokti ir dainuoti. Įkvėpta mažųjų nebyliojo kino žvaigždžių, Širlės motina sukūrė dukrai garbanoto angelo įvaizdį. Būsima žvaigždė karjerą pradėjo ketverių metukų. Dar po dvejų metų ji išgarsėjo suvaidinusi filme „Šviesios akys“. Garbanotos, nuolat besišypsančios angeliško veido savininkės atvaizdai buvo naudojami masinių produktų reklamoje, mergaitės talentą pripažino kritikai, o gerbėjai tiesiog ėjo dėl jos iš proto.

 

Šlovė Didžiosios depresijos metais

ŠirlėsTempl fenomenas vis dar domina ne vieną. Keisčiausia, kad ši maža, be galo miela ir talentinga mergaitė išgarsėjo pramogų pasauliui visiškai nedėkingu metu –Didžiosios depresijos metais, kai šalyje klestėjo nedarbas ir skurdas. Tačiau net ir neturtas nesustabdė minios, plūstančios pasižiūrėti Širlės filmų į kino teatrus – žmonės buvo pasirengę atiduoti paskutinį centą, kad pamatytų mažąją Amerikos žvaigždutę. Prezidentas Franklinas D. Ruzveltas apie Širlę Templ yra pasakęs: „Neįtikėtina, kad vos už penkiolika centų amerikietis gali nueiti į filmą, pažvelgti į besišypsantį kūdikišką veidą ir pamiršti visus savo rūpesčius.“

 

Atsibudus iš sapno…

Minios dėl mergaitės pakvaišusių gerbėjų, didžiulis kino filmų, kuriuose mergaitė vaidino, populiarumas ir šlovė baigėsi gana greitai – vos angeliškos išvaizdos mažylė ėmė bręsti. Gerbėjai ekrane troško matyti besišypsantį mažos mergytės, o ne jaunos damos veidą, tad Širlė vis rečiau buvo kviečiama filmuotis. „Kai buvau keturiolikos, jaučiausi pati seniausia“, – yra pasakiusi žvaigždė. Būtent dėl savo amžiaus Širlė tapo nebepaklausia aktore, nors kurį laiką dar filmavosi vaidindama jaunas merginas, bet jos vaidmenys jau nebebuvo tokie ryškūs kaip vaikystėje.

 

Laimė suaugusiųjų pasaulyje

Nors nenoromis, bet į suaugusiųjų pasaulį Širlė atėjo gana anksti: vos septyniolikos ji susituokė su savo vyresniojo brolio bendraklasiu Džonu Agaru. Tačiau šeiminė idilė truko gana trumpai – vyrui nepatiko būti garsios žmonos šešėlyje, todėl pradėjo smarkiai gerti. Tuo metu Širlė filmuose vis dar atliko suaugusių moterų vaidmenis. Jauna šeima išsiskyrė, kai moteriai buvo dvidešimt vieni metai. Neilgai trukus (vos po kelių mėnesių) Širlė vėl pamilo. Naujuoju meilės objektu tapo Čarlzas Blekas. Netrukus Širlė tapo ponia Blek. Antrasis bandymas sukurti šeimą buvo laimingas – santuokoje pora išgyveno 50 metų, iki pat Čarlzo mirties.

 

Žingsnis į politiką

Iš aktorės tapusi politike, Širlė Templ nustebino ne vieną. Nors pirmieji žingsniai politikoje buvo sudėtingi, tačiau ji sulaukė žmonių palaikymo. Tapusi Ganos, o vėliau ir Čekoslovakijos ambasadore, Širlė tapo mylima ne tik kaip visų laikų garsiausia vaikiškų vaidmenų atlikėja, bet ir kaip sumani politikė. Tačiau ji niekada neneigė, kad ankstesnė karjera labai padėjo – žmonės mažąją žvaigždutę prisiminė su meile ir priėmė ją kaip seną draugę, kokia moteris ir norėjo būti. Nors politikos pasaulyje Š. Templ-Blek buvo puikiai žinoma, vertinama ir gerbiama, tačiau daugelio širdyse ji išliko maža garbanota mergyte, padėjusia šaliai ištverti sunkius laikus bei įkvėpti vilties ir tikėjimo.

 

Įdomūs faktai

 • Širlės filmai prikėlė merdinčią kino kompaniją „Fox“.
 • Būsimasis vyras Čarlzas Širlę sužavėjo nuoširdžiu prisipažinimu, kad nėra matęs jos vaidinančios.
 • Moteris yra išleidusi autobiografinę knygą, kurioje aprašytas visas jos, kaip mažosios šlovės sulaukusios aktorės, gyvenimas. Moteris joje ne tik pasidalijo ankstesnio gyvenimo įspūdžiais, bet ir papasakojo apie skaudžias šlovės puses.
 • Paauglystės metais Š. Templ teko iškęsti sunkų išbandymą – prie gerbėjų minių ir šlovės pripratusiai mergaitei teko prisitaikyti prie paprastesnio gyvenimo bei suvokti skaudžią tiesą – dėl jos išpopuliarėjusios kino kompanijos negailestingai atleido ją iš darbo.
 • Š. Templ šlovės metais buvo daugiausia uždirbanti šalies aktorė.
 • Širlė teigia, jog Kalėdų Seneliu ji nustojo tikėti būdama šešerių. Mama mergaitę atsivedė į prekybos centrą susitikti su Seneliu, tačiau jis taip nudžiugo pamatęs mažąją žvaigždutę, kad nesusilaikė nepaprašęs jos autografo.
 

Kokteilis „Širlė Templ“

 • 40 ml vyšnių sulčių
 • 20 ml citrinų sulčių
 • Imbierinio alaus
 • Kelių ledo gabalėlių

Papuošimui

 • Keletas vyšnių
 • Citrinos griežinėlis

Gaminimas

Didelėje ir plačioje stiklinėje sumaišyti sultis su ledo gabalėliais. Įpilti imbierinio alaus. Viską dar kartą išmaišyti. Kokteilį papuošti vyšniomis ir citrinos griežinėliu. Skanaus.