Scenoje jis jau beveik pusę amžiaus. Ir vis dar yra populiarus, kasmet apvažiuoja Lietuvos miestus ir miestelius su savo koncertine programa, o dainų užliūliuotos gerbėjos jam ploja atsistojusios. Edmundas Kučinskas daugelį metų augino savo scenos kapitalą ir šiandien jam nebereikia dėl nieko teisintis ar siekti pripažinimo.

 

LR_TV_AO_Kucinskas (Small)

 

Šio penktadienio „Adomo obuolio“ žiūrovai, drauge su laidos vedėja Inga Valinskiene jausis lyg keliaudami laiko mašina atgal. Ingos pokalbis su E. Kučinsku grąžins į tuos laikus, kai mūsų estrada išgyveno auksinius laikus – septintąjį ir aštuntąjį dešimtmečius, kai gausi publika rinkdavosi į restoranuose vykdavusias beprotiškai populiarias varjetė programas, o po koncertų prie išėjimo dainininkų laukdavo minios gerbėjų. Tuo metu geriausius laikus išgyveno estrados legenda Nelė Paltinienė, ansamblis „Nerija“, kurios nariu vienu metu buvo ir E. Kučinskas.

 

LR_TV_AO_Valinskiene ir Kucinskas (Small)

 

„Scenos moterys yra kaprizingos, ypač tos, kurios būdamos joje, sulaukia pasisekimo. Galiu tai patvirtinti iš savo patirties – teko dainuoti su N. Paltiniene, Violeta Tarasoviene, Mia, Inga Valinskiene. Tiesa, Inga, tu turbūt iš jų mažiausiai kaprizinga“, – juokėsi E. Kučinskas.

 

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, šalis sprendė egzistencinius, ekonominius klausimus, tad daugeliui dainininkų atėjo sunkūs laikai. Ne vienas restoranas buvo uždarytas, jau nekalbant apie ištuštėjusias koncertų sales. Likęs be darbo, E. Kučinskas rusų mokykloje dėstė lietuvių kalbą. Tačiau tvėrė tik pusmetį. O tuomet su kolega išvažiavo uždarbio ieškoti Švedijoje. Jis neslepia – teko groti gatvėse ir sutikti čia atvykusių ir jį atpažinusių tautiečių žvilgsnių. Tačiau ir šis epizodas šiandien jau tik spalvingos biografijos dalis.

 

LR_TV_AO_Valinskiene ir Kucinskas2 (Small)

 

„Didžiausia mano baimė – kad dainuojant scenoje nepradėtų skirstytis žiūrovai. Tokius košmarus kartais sapnuoju ir labai tikiuosi, kad jie niekada neišsipildys“, – teigė garsus dainininkas.

 

Apie išvaizdą ir kodėl savosios nekeistų į šiandieninių dailių jaunuolių veidus, apie karjeros pradžią ir priežastį, kodėl netapo smuikininku, apie dvi jam gražiausias moteris pasaulyje – I. Valinskienės pokalbis su E. Kučinsku jau šį penktadienį, 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Pokalbių laida su Inga Valinskiene – jau šį penktadienį 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Adomo obuolys“ – penktadienį, 21.00 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.