Aktorius Giedrius Savickas žino išradingų būdų, kaip žiemą užvesti automobilį arba kaip elgtis, jei užšąla langų skystis. Jis nešvaisto laiko socialiniams tinklams ir kasdien stengiasi nueiti į baseiną. Dar jis negali gyventi be knygų. Paskutinį pusmetį yra „sėdęs ant“ dokumentinių filmų, nes meniniais kažkodėl nebe patiki. „Bet gal tiesiog dabar toks laikas?“ – pirmadienį 18.30 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Viskas bus gerai“ klaus žinomas aktorius.

 

Niekas jam negalėtų pripaišyti pasipūtėlio etiketės – juokaudamas G. Savickas sakys žvaigždžių liga persirgęs būdamas trejų: „Reikia nepatikėti tuo ir žinoti, kad tai baigsis. Ne tu tapai žvaigžde, o kiti taip sugalvojo. Ir tie patys žmonės tave gali labai greitai paslėpti“.

 

Pernai lankantis Afrikoje jam atėjo suvokimas, kad pasaulis – tai vienas didelis daržas. Išvykdamas iš Tanzanijos, kurioje viešėjo kaip UNICEF geros valios ambasadorius, aktorius vos sulaikė ašaras. „Šokom ir dainavom su 50 vaikų. Įsidėmėjau plačias jų šypsenas. O mums iškeliaujant jie bėgo paskui automobilį ir dainavo „Čiuku čiuku traukinys“…“ – prisiminimais laidoje dalinsis svečias.

 

Šiandien jis turi svajonę – ten pastatyti mokyklą. „Švietimas yra pagrindinis išsigelbėjimas. Kai vaikas turi 24 flomasterius, jis nebežino kurios spalvos flomasteriu spalvinti. Sykį Tanzanijoje einu ir matau – stovi du vaikai. Ištraukiu jiems iš kuprinės spalvotus pieštukus, o jie nesupranta, ką su jais daryti. Nueidamas dar atsigręžiu ir regiu: vaikai bėga pas tėvą ir džiaugiasi taip, lyg būtų gavę nežemišką dovaną iš ateivio. Čia pieštukas tiek laimės nesuteikia. Net planšetė nesuteikia“, – pastebėjimais dalinsis G. Savickas.

 

Lietuvoje vaikų jis gailisi dėl pertekliaus, o senjorų – dėl nepritekliaus: „Man labai skauda, kad tie senukai, kurie kitose šalyse eina susikibę, pas mus galvoja ne kaip gyventi, o kaip išgyventi“.

 

Žmogaus gyvenimas, pasak aktoriaus, yra labai sudėtingas: gimsti, eini į mokyklą, baigi ją, kažkur įstoji mokytis. Kiek žmonių dirba tai, ką mėgsta? „Aš noriu būti jūreiviu, dabar lankau buriavimo kursus. Svajoju nuplaukti iki Antarktidos, o gal net vienas su jachta apiplaukti pasaulį…“ – asmeninių užmojų neslėps teatro ir kino aktorius.

 

Nuo klajonių iki svajonių. Giedrius Savickas sakys dar turintis jų, o viena didžiausių – šeima: „Baisu, kai svajonės neišsipildo, bet baisu ir tada, kai išsipildo. Moteris yra nuostabus dalykas, pats nuostabiausias pasaulio dalykas. Be jų vienas į pasaulį neišplauksi. Turiu suprasti moterį, noriu ją suprasti. Pagarba – santykių esmių esmė. Dar labai svarbu juoktis, – romantiškąją savo pusę atskleis G. Savickas. – Kiekvieno žmogaus istorija įdomesnė nei Hamleto. Kiekvieno žmogaus gyvenimas yra menas“.

 

Įdomių pašnekesių ir naudingų patarimų laida „Viskas bus gerai“ – pirmadienį ir antradienį 18.30 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.