Viena gražiausių ir puikiai visiems pažįstamų šeimų Lietuvoje – Merūnas ir Erika Vitulskiai kartu jau skaičiuoja vienuoliktus santuokos metus. Du itin aktyvius ir energingus berniukus auginanti pora neslepia, jog kiekvieną dieną yra kaip naujas iššūkis, su baime laukiant kuo tai pasibaigs, tačiau abu nepaprastai daug laiko skiria vaikams, siekdami nesukelti jiems nuoskaudų, kurias patys patyrė savo vaikystėje.

 

fotomiracle.com-1071_800x533

Šį šeštadienį Lietuvos ryto TV žiūrovus žadins gyvenimo būdo laida „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“, kurioje kaskart širdis ir sielas atviram pašnekesiui atveria žinomi šalies pramogų, mados ir verslo pasaulio žmonės.  Laidos vedėja, aktorė, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą“ įkūrėja Justė Zinkevičiūtė žada, jog šią vasarą atostogų ritmo akiračiui praplėsti vien kurortais prie jūros nebus neapsiribota, aplankant ir kitas Lietuvos vietas, todėl jau antrojoje naujojo sezono laidoje kelsis į Trakus, kur nuo miesto šurmulio mėgsta pabėgti Erika ir Merūnas Vitulskiai su vaikais.

 

Prieš vienuolika metų davę įžadus tiek meilėje, tiek gyvenimo negandose būti vienas kito ramsčiu, Erika ir Merūnas Vitulskiai tarsi šeima iš atviruko. Sutuoktiniai ne tik gyvena santarvėje bei augina du vietoje nenustygstančius berniukus, bet ir sugeba drauge dirbti.

 

„Namuose turiu tris koncertuojančias žvaigždes: Ajus ir Herkus lanko skirtingas „Ąžuoliuko“ choro grupes, o Merūnui vasara yra koncertų metas, tad turiu viską sudiriguoti, sužiūrėti, tad darbo iki kaklo“, – laidoje prisipažins Erika.

 

Erika ir Merūnas yra išties užimti žmonės, todėl surasti laiko ilgesnėms atostogoms jiems sudėtinga. Merūnas aktyviai koncertuoja, o Erika valdo savo vardo mados namų verslą ir yra vyro vadybininkė, bet šeima tikina, kad laikas, praleidžiamas kartu, yra pats svarbiausias, todėl  negalėdami išvykti tolimesnių atostogų, jie mėgsta aplankyti gražiausias vietas aplink Vilnių.

 

„Lietuva yra nuostabus kraštas, kur galima nesunkiai rasti neaplankytų kampelių, o nakvynė su palapinėmis prie ežero yra tiesiog nuostabu. Mes mėgstam pašerti uodus, sūnūs dievina laiką praleisti gamtoje, jiems reikia kuo daugiau veiksmo, pažinimo. Kartais mus labai erzina toks jų aktyvumas, bet jie maži vaikai, trokšta to pažinties su kažkuo nauju jausmo: su varlyte, su vabaliuku, su ežeru, su bet kuo“, – pasakos Erika.

 

Pora neslepia, kad namuose augančios dvi nenuoramos įneša didžiulio šurmulio, pagal kurį tenka rinktis ir laisvalaikį, ne visuomet atitinkantį ramybės trokštančių tėvų norus. Tačiau naujiems pojūčiams atrasti „Gera dovana“ Vitulskių šeimai padovanos galimybę nugalėti aukščio baimę ir į užburiantį Trakų kraštovaizdį pažvelgti iš paukščio skrydžio, pakylant oro balionu.

 

„Mūsų visas ekstremalumas yra vaikai, su baime, kuo čia baigsis diena ir ką naujo atneš. Buvo laikas, kada ir pačiam to labai reikėjo, norėjau daug visko patirti: nuo lenktynių, iki šuolių su parašiutu ar nardymo, tačiau ateina laikas, kai įsijungia saugumo rėžimas. O gal dar nepatyriau 40-ies metų krizės, gal neužilgo eisiu plikai nusiskutęs, ant galvos vorą išsitatuiravęs ir teisinsiuosi, kad atėjo mano jaunystė.“, -  juokaus Merūnas.

 

Susėdę ant Galvės ežero kranto įsikūrusiame restorane „Argo Trakai“, gruziniškų bei kaukazietiškų skonių fiestos vedini, Vitulskiai laidoje dar plačiau atvers duris į asmeninio šeimos gyvenimo užkulisius. Merūnas pasakoja, jog vaikai yra tikri jo su Erikos atspindžiai, smalsūs ir žingeidūs, todėl pora jų neslepia nuo viešumos, o taip pratindami prie tėvams įprasto gyvenimo ritmo.

 

„Esam sulaukę ir komentarų, kam mes tuos vaikus rodome. Bet jie mūsų gyvenimo dalis, nuo jos nepabėgsi, todėl nuo mažumės pradedam juos tam ruošti, įvedinėti į tą gyvenimo būdą, negu staiga jie gautų šoką, kas čia namuose per dėdės su kameromis“, – pasakos Merūnas.

 

Vis tik, mažųjų Vitulskių tėvai kaip niekad atvirai pripažįsta, jog auginant vaikus ir susiduriant su tėvystės iššūkiais, klaidų išvengti sunku. Tačiau juodu teigia atradę receptą, kuriuo vadovaujantis pavyksta suderinti darbus su šeimos poreikiais ir neišprotėti nuo įtemptos ir streso kupinos kasdienybės.

 

„Viską gelbėja grafikai, jeigu pamesčiau užrašų knygutę, būtų katastrofa. Net laiką su šeima planuojame: vakarus skiriame vaikams, o juos užmigdžius – tęsiasi darbai. Mes su Merūnu esame ta karta, kuri užaugo, kai tėvai labai daug dirbo. Dėl to yra nemažai nuoskaudų, patirtų traumų, todėl mes norime tos klaidos nekartoti, daug laiko atiduoti vaikams ir saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme. Tačiau, kad mes esame žinomi žmonės, dar nereiškia, jog esame tobuli tėvai. Darome klaidų, mūsų ritmas yra daug didesnis ir supainiotas, todėl mes priversti priimti daugiau iššūkių ir su jais tvarkytis streso akivaizdoje. Tai reikalauja labai daug savitvardos“, – prisipažins Erika.

 

Nesuvaidintos Vitulskių šeimos emocijos, atviri pasisakymai apie tėvystės ir darbų sankirtos sukeliamus iššūkius bei nuoširdūs vaikų atsiprašymai tėvams dėl prikrečiamų išdaigų – visa tai jau šį šeštadienį, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV!

 

„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ – tai gyvenimo būdo laida, pulsuojanti žinomų Lietuvos žmonių atostogų ritmu. Prodiuserės Gintarės Kreipavičiūtės kuriamoje kiekvienoje laidoje – vis naujas pašnekovas su dar negirdėtomis atostogų ir gyvenimo istorijomis, atgimstančiomis vaikštant prie jūros, mėgaujantis saulės spinduliais paplūdimyje, ragaujant gardžiausius pajūrio restoranų patiekalus, važinėjant dviračiais, uoste skaičiuojant bures, plaukiojant jachtoje ar kur kitur, kur nuves pats pokalbis!

 

„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ – šeštadieniais, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV.

Nuotraukų galerija:
Autorystė: Justinas Pūkys, fotomiracle.com nuotr.