Pirmadienį „TV pagalboje“ – širdį verianti drama. Dvi moterys kovoja dėl vieno vaiko. Rūtai Filejevai paskambinusi moteris skundėsi, kad netrukus ji gali prarasti vaiką.

 

1 (Small)

 

 

„Mergytė nėra biologinis mano vaikas. Mažylę, kuriai dabar ketveri, pagimdė mano vyro sesuo Vesta. Pagimdė, tačiau auginti buvo per sunku“, – pasakojo Rasa.

 

2 (Small)

 

Moteris prisiminė, kad tuo metu, kai buvo sprendžiamas mergaitės likimas, Vestai buvo sunkus laikas. „Ji norėjo geresnio gyvenimo, todėl išvyko laimės ieškoti į užsienį. Tada mažylei buvo vos aštuoni mėnesiai“, – sakė Rasa.

 

3 (Small)

 

Palikusi dukrą, Vesta išvyko į Angliją. Moterys susitarė, kad mama finansiškai išlaikys dukrą, o Rasa rūpinsis mažyle tarsi savo dukra. „Nuolatos mergaitę auginau nuo 2015 metų. Per tą laiką su Vesta susisiekti būdavo sunku – tai ji dirbdavo, tai neturėdavo interneto, tai vėl kas nors. O dabar grįžo ir reikalauja savo teisių“, – ašarų netramdydama pasakojo Rasa.

 

Šiuo metu mergytei – ketveri. Didžiąją savo gyvenimo dalį mažylė praleido su Rasa, ne su biologine motina. Pusantrų metų moteris buvo dingusi iš vaiko gyvenimo. Kol vieną dieną atėjo žinia – Vesta vaiką nori išsivežti į Angliją. Rasa bijo, kad mažylės niekada nebepamatys.

 

„Aš norėčiau būti mergaitės globėja. Bet dabar turiu jaustis tarsi nusikaltėlė, kuri nori atimti vaiką iš tikros mamos“, – skundėsi moteris.

 

Ne tik Rasa su vyru prisirišo prie mažylės. Mergytė taip pat. Rasą ir jos vyrą – savo tikros motinos brolį, ji vadina mama ir tėte. Kitų artimiausių žmonių vaikas nepažįsta.

 

Rūta Filejeva ir Rasa nuvyko pas mergaitės biologinę mamą.

 

„Visa ši istorija prasidėjo tada, kai aš, norėdama užsidirbti ir suteikti vaikui geresnes gyvenimo sąlygas išvykau į užsienį. Bet lengva nebuvo. Po kelių mėnesių aš grįžau ir mergaitę pasiėmiau pusmečiui, Rasa padėdavo ją tada auginti. Gavau pasiūlymą išvykti į Angliją ir apsisprendžiau. Metas buvo labai sunkus – neturėjau pinigų, net valgyt nebuvo ką, bet pamažu atsistojau ant kojų“, – pasakojo Vesta.

 

Moteris Anglijoje susirado gyvenimo draugą, su juo susilaukė vaikelio. Pagerėjus finansinei situacijai, įsigijo naujus namus. „Kai tik sužinojau, kad namas mūsų, pranešiau Rasai, kad norėsiu pasiimti dukrą. Tai buvo prieš pusmetį“, – ašarų netramdė Vesta.

 

Tarp dviejų kadaise artimai bendravusių moterų tvyro didžiulė įtampa. „Ji man neleidžia vienai su dukra pasilikti. Stovi pati, pasikviečia liudininkų. Man plyšta širdis, kad negaliu savo vaikui būti tikra mama“, – skundėsi Vesta.

 

„Kad širdis plyšta tiek vienai mamai, tiek kitai – yra normalu. Tačiau kaip jaučiasi vaikas? Ar kaip jausis vaikas, kai staiga bus paimtas iš namų, kur praleido svarbiausius savo gyvenimo metus?“ – svarstė „TV pagalbos“ narė Rūta Filejeva.

 

Kuo baigsis istorija ir ar pavyks moterims priimti vaikui palankiausią sprendimą? Žiūrėkite šiandien 16.30 val. laidoje „TV pagalba“ per TV3.