Vilniuje šiandien statybų kaip niekad daug. Analitikai teigia, kad Lietuvos sostinėje yra apie 50 tūkst. naujos statybos butų. Net 10 proc. iš jų nuomojami. Įrengti butą nuomai nėra toks paprastas uždavinys, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kaip sukurti erdvę, kuri būtų ne tik graži, bet ir ištvertų besikeičiančius šeimininkus?

 

Still1124_00000 (Small)

 

Paprastai nuomai investuoti norintys žmonės renkasi nedidelės kvadratūros butą. „Tuomet to, kas kuria interjerą ar planuoja erdves, laukia gana didelis iššūkis buto erdvę išnaudoti tikslingai ir racionaliai“, – sako „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „4 kampai“ kūrėjus konsultuojanti interjero dizainerė Rasa Merkytė.

 

Rasa sako, kad nuomojamas butas turi būti gražus ir stilingai įrengtas. Būtent tokių namų šiandien ieško nuomininkai. „Jie juk irgi žmonės, taigi nori gyventi kaip tikruose namuose, jaukiai ir gražiai“, – paaiškina interjero dizainerė.

 

Still1124_00002 (Small)

 

Ji neabejoja, kad nuomojamame bute svarbu rasti daug vietų daiktams. Geriausia, kad nedidelėje erdvėje jų išvis nesimatytų, taigi Rasa baldus tokiame bute mėgsta projektuoti pati.

 

Dizainerė teigia, kad nuomojamas butas turėtų būti funkcionalus – niekada nežinai, kiek žmonių jame gyvens. Tad pataria jį suplanuoti keliems nuomininkų scenarijams: vienišiui, porai, šeimai su vaikais. Nuo to priklauso galimybė būstą greičiau ir brangiau išnuomoti.

 

Kadangi nuomininkai keisis, Rasa siūlo pagalvoti apie kokybiškas medžiagas: grindys turi būti atsparios, sienų dažai lengvai valomi, plytelės tvirtos. „Nepagailėsite pinigų kokybei – nereikės daryti remonto, kai pasikeis nuomininkai“, – patikina.

 

„Nepaverskite nuomojamo buto jums nereikalingų daiktų sandėliu, – įspėja dizainerė. – Jei norite butą išnuomoti už padorią kainą, tai ir įrengti jį reikia padoriai. Nuomininkai irgi turi skonį, už nemažus pinigus jie nori gauti gražius namus, o ne daiktų sandėliuką.“

 

Kokį butą nuomai dizainerė Rasa Merkytė įrengė žaviame Vilniaus senamiesčio rajone? Kokie mažųjų namų architektūros stebuklai priverčia aikčioti pasaulį? Kas laimėjo architektūros ir interjero konkursą „Mano erdvė“? Daugybė naujienų iš namų pasaulio – jau šį šeštadienį 8.30 val. laidoje „4 kampai“ tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.