Dažniausiai peržengusi 30 metų slenkstį moteris turi pakankamai patirties ir žinių, kurios padeda suderinti motinystę, karjerą ir buities darbus. Joms vis rečiau kyla klausimas, kaip viską suspėti ir planuoti laiką. Vienintelė išimtis – kūno linijos. Puiku, jei ji yra iš prigimties liekna. Kita vertus, daugeliui šiuo metu tenka pradėti domėtis, kaip atgauti prarastas arba išlaikyti tokias formas kaip dvidešimties.

 

Naujausio britų tyrimo rezultatai skelbia, kad trisdešimtmečiai neturėtų nusiminti. Tai – geriausias laikas pradėti laikytis dietos. Britų tyrėjai nurodė konkretų amžių moterims – 32 metus. Tai tiek metų, kiek šiais, 2014 metais sukako Kembridžo hercogienei Kate Middleton ir amerikiečių populiariosios muzikos atlikėjai Beyonce.

 

Kodėl šis amžius, anot mokslininkų, yra tinkamiausias pradėti laikytis dietos? Sakoma, kad tai optimalus amžius ir tam yra keletas priežasčių. Į ketvirtą dešimtį įžengusios moterys labiau susirūpina sveikata ir kūno formomis.

 

Vyrams geriausias metas susirūpinti figūra – metais anksčiau nei moterims, 31 metų. Šiuo metu labiausiai vyrams pradeda augti riebalai pilvo srityje. Įdomu tai, kad tiek metų yra D. Britanijos princui Viljamui. Taigi karališkoji pora patenka į rizikos grupę.

 

82 procentai apklausoje dalyvavusių asmenų pažymėjo, kad būtų labiausiai linkę laikytis dietos, kai sukaks 30 metų, 54 procentai – kai įpusės ketvirtąją dešimtį.

 

59 procentai respondentų teigė, kad laikytis dietos iki trisdešimties metų yra sunkiau, nes paprastai tokio amžiaus žmonės yra vieniši, dažniau lankosi vakarėliuose, valgo ne namuose.

 

37 procentai apklaustų moterų įsitikinusios, kad amžius nuo 30 iki 35 metų yra geriausias metas sulieknėti. D. Britanijoje pirmą kartą gimdyti moterys ketina, sulaukusios maždaug 30 metų. Taigi po dvejų metų yra geriausias metas pradėti keisti mitybos įpročius. Tačiau gali būti, kad Lietuvoje būtų tinkamesnis kitas amžius, nes mūsų šalyje moterys dažniausiai gimdo pirmąjį vaiką sulaukusios vidutiniškai 26 – 27 metų. Pagal šią teoriją Lietuvoje moterims geriausia dietos pradėti laikytis 28 – 29 metų.

 

Kita vertus, 30 metų yra svarbus amžius abiejų lyčių atstovams. Nuo trisdešimties pagreitėja organizmo senėjimo procesai, todėl tiek vyrai, tiek moterys desperatiškai bando sustabdyti negailestingą metų tėkmę. Sulaukus tokio amžiaus labiausiai norisi pokyčių, todėl jie pradeda laikytis dietos ir dažniausiai numeta svorio.

 

Iš tiesų nesvarbu, kiek metų sulaukė žmogus. Jeigu yra noro ir valios sveikai maitintis galima pradėti bet kada. Vienas svarbiausių dalykų yra rasti tokią dietą, kuri labiausiai tiktų konkrečiam žmogui ir jo gyvenimo stiliui.

 

Sulaukus 30, medžiagų apykaita pradeda lėtėti. Kas dešimtmetį metabolizmas sulėtėja maždaug vienu, dviem procentais. Organizmas pradeda gaminti daugiau riebalų ir mažiau raumenų. Taip pat pradeda mažėti kaulų tankumas, todėl šiuo metu mityboje turėtų atsirasti daugiau produktų, turinčių kalcio ir stiprinančių kaulus: sūris, pienas, jogurtas, sardinės, tamsiai žalios spalvos daržovės (špinatai, lapiniai kopūstai), sojų pupelės, sojų pienas . Šio amžiaus moterys patenka į geležies trūkumo rizikos kategoriją. Moterims kartu su maistu rekomenduojama suvartoti 18 mg geležies per dieną. Jos gausu liesoje jautienoje, moliūgų sėklose ir kituose produktuose. Kita vertus, geležies papildų, nepaskyrus gydytojui, vartoti negalima, nes šio mineralo perteklius yra dar pavojingesnis sveikatai nei trūkumas.Trisdešimtmetei moteriai rekomenduojama suvartoti 2000 kalorijų, nuo 31 iki 39, jei jos gyvenimo būdas sėslus, kalorijų kiekį sumažinti iki 1800 per dieną. Tam, kad virškinimo procesai pagreitėtų tarp pagrindinių valgymų galima suvalgyti nedidelį kiekį baltymų produktų.