Nepaisant sinoptikų grėsmingų prognozių, 9-oji DAROM akcija įvyko su saule ir gera nuotaika veiduose. Preliminariais duomenimis akcijoje dalyvavo apie 260 tūkst. dalyvių. Tikėtina, kad surinktų atliekų kiekis bus panašus kaip pastaraisiais metais – apie 2 tūkst. t atliekų. Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisidėjo Lietuvos savivaldybės, LR aplinkos ministerija, regioniniai atliekų tvarkymo centrai ir kiti.

 

RADINIAI

 

Darom

 

Pagrindiniai akcijos radiniai naujausiais duomenimis yra Klaipėdoje Danės upėje rastas automobilis, pasak Klaipėdos regiono koordinatorių automobilis yra ieškomas policijos. Žalios spalvos Wosvagem GLM 788. Organizatorių manymu,  automobilis vandenyje prabuvo ne ilgiau nei metus, nes lygiai prieš metus akcija DAROM vyko toje pačioje vietoje ir automobilio nebuvo.

 

Alytuje rasta bomba, kuri šiuo metu yra išminuotojų žinioje, paaiškėjo, kad tai sovietinė reaktyvinė granata PG2.

 

Kaip ir kas met visoje Lietuvoje buvo rasta padangų, šaldytuvų ir kitų stambiagabaričių atliekų. Taip pat buvo aptikti asmeniniai dokumentai, pasai, apie kuriuos buvo paskelbta socialiniame tinkle facebooke.

 

Primename, kad ankstesniais metais DAROM akcijų metu buvo rasti ir lavonai (iš žinomesnių D. Kedys), vogti daiktai ir kt. Tokia informacija perduodama atitinkamoms institucijoms tirti.

 

PIRMĄ KARTĄ PASODINTAS DAROM MEDIS

 

Darom

 

Vilniuje, DAROM komanda kartu su meru Remigijumi Šimašiumi Olimpiečių galtvėje prie Sporto rūmų pasodino įspūdingą ąžuolą, kuris nuo šiol simbolizuos DAROM akcijų svarbą Lietuvoje, savanorystę, pilitiškumą bei benruomeniškumą. Medį padovanojo UAB “Medeinės parkai”. Tikimasi kitais metais tokių medžių pasodinti ir daugiau.

 

AKCIJOS DALYVIAI

 

Darom

 

Akcijoje aktyviai dalyvavo politikai LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su žmona, LR aplinkos ministras Kęstuis Trečiokas, aktyvūs buvo miestų merai ir kt. Iš žinomų žmonių aktyviai akcijoje patruliavo Gintarė Gurevičiūtė, Linas Jonauskas, Eglė Daugėlaitė, taip pat tarp dalyvių buvo ir Monika Šalčiūtė bei kitos Lietuvos žvaigždės.

 

DALYVAVO VISOS SAVIVALDYBĖS

 

Darom

   

Šiais metais savo unikalumu ir aktyvumu išsiskyrė daugiau miestų nei įprastai, ir tai labia džiugina, visi nori kažkuo išsiskirti, kažką naujo padaryti DAROM akcijų metu. Įvairiuose miestuose ir miesteliuose vyko ne tik atliekų rinkimas bet ir medelių sodinimas, eko skulptūrų gaminimas, edukaciniai užsiėmimai ir pan. Aktyvumu taip pat išsiskyrė Kaunas, Marijampolė, Panevėžys, Klaipėda, Šiauliai, Alytus, Palanga bei kiti miestal” – teigia organizacijos vadovė Roberta Ažukaitė.

 

 

UKRAINOJE TAIP PAT VYKO DAROM

 

Darom

 

Ukrainoje vyko antroji DAROM akcija. Po pietų Lietuvos komanda susisiekė su Ukraina, buvo pasidalinta akcijos įspūdžiais. Ukrainoje akcija vyksta pilną dieną, tad duomenys bus aikškūs tik vėlyvą vakarą.

 

GAUK DAROM SAVANORIO PAŽYMĖJIMĄ

 

Darom

 

Jeigu buvai aktyvus akcijos DAROM dalyvis šiais metais, tu turi galimybę gauti DAROM savanorio pažymėjimą. Tau tereikia suvesti savo duomenis ir pažymėjimas bus tavo. Nuoroda: http://mesdarom.lt/darom-2016/gauk-savanorio-pazymejima.html.

 

FIKSUOKIM PAŽEIDIMUS

 

Pastebėję pažeidimus piliečiai kviečiami apie juos informuoti tiesiogiai organizatorius: rašyti bei siųsti nuotraukas bendruoju elektroniniu paštu info@mesdarom.lt arba patruliai@mesdarom.lt, arba kreiptis trumpuoju numeriu 112.

 

DAROM – tai pirmasis masinis renginys Lietuvoje, po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Nuo 2008 m. kas met Lietuvoje organizuoja aplinkos tvarkymo akciją DAROM ir kitas socialines iniciatyvas. Siekia apjungti kuo daugiau aplinkosaugos ekspertų Lietuvoje. Per aštuonerius veiklos metus akcijose dalyvavo daugiau, kaip 1 mln. Žmonių, ir bendromis jėgomis surinkta apie 35 000 t. atliekų. Valstybei šis judėjimas padėjo sutaupyti daugiau kaip 10 mln eurų. Pasaulinis judėjimas „Let‘s Do It World“ (DAROM), 2013 metais, buvo pripažintas Jungtinių Tautų organizacijos

 

Organizatorių informacija