Modelių studijos „Mažoji mis“ vadovė Danutė Elzbergienė nuolat trykšta optimizmu. Tačiau nedaugelis žino, kad prieš 22 metus po tragiškos avarijos, nusinešusios jos vyro gyvybę, ji liko su dviem mažamečiais vaikais… Nors širdį spaudė netekties skausmas, reikėjo gyventi toliau ir rūpintis atžalomis.

 

„Po vyro mirties aš iš Vokietijos mašinas varinėjau. Pirmą kartą, atsimenu, nuvykau praėjus metams po netekties: verkdama visa, galvodama, kaip man išgyvent – juk 1991 metai, viskas pasikeitė, vyro nėra. O ką man daryt, kaip du vaikus išlaikyt? Ir verkiu kiekvieną dieną, ir mirt noriu“, – skaudžiausiomis gyvenimo akimirkomis pasidalins Danutė su BTV „Sekmadienio ryto“ žiūrovais. „Sekmadienio rytą“ žiūrėkite 10 val. ryto per BTV.

 

„Aš išvažiavau, nusipirkau mašiną – grįžau į Lietuvą, ją pardaviau, uždirbau tūkstantį dolerių – o tada tai buvo nemaži pinigai“, – pasakos Danutė. Laidos vedėjai Astai Stašaitytei-Masalskienei pasiteiravus, ar moteris nebijojo – juk galėjo kas nors nutikti – pagaliau pinigus iš jos galėjo atimti,  Danutė atsakė: „Pirmiausia, turėjo mane pasivyti – labai greitai važinėjau. Per Lenkiją 200 – 220 km per valandą greičiu. Taip, tai beprotiška, bet galvojau, jei lemta mirti, tai mirsiu“, – toliau savo ryžtu stebino „Sekmadienio ryto“ laidos viešnia.

 

Sutikite, lengviausia būtų laiko dulkėms nusėdus ant skausmingos prisiminimų knygos, vėl susirasti antrąją pusę, ir gyvenimo džiaugsmais bei rūpesčiais dalintis per pusę, tačiau Danutės lengvi keliai neviliojo. Ir tik dabar, sulaukusi brandaus amžiaus, ji, po metų pažinties ištekėjo už išeivio iš Lietuvos, milijonieriaus verslininko Raimundo Petrausko. Dabar Danutė gyvena lyg tarp dangaus ir žemės: ne tik emocijų prasme, bet ir ta tiesiogine: nuolat skraido į Ameriką pas sutuoktinį ir atgal.

 

Geriausiai jos dabartinę būseną apibūdina spaudoje nuskambėjusi Danutės  frazė: „Mano gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis. Bet gal aš visą laiką kabėjau žemyn galva ir  tik dabar atsistoju ant kojų?”