Laida „Švarūs miestai – švari Lietuva“ kiekvieną šeštadienį leidžiasi į kelionę po Lietuvą, ieškodama vis naujų tvarių ir draugiškų aplinkai sprendimų. Šį kartą kelias atvedė į Birštoną. Kurortas garsėja ne tik puikiomis sanatorijomis, svetingais viešbučiais, mineraliniu vandeniu, turtinga infrastruktūra, istorija ir kultūra, bet ir inovatyviais pokyčiais, leidžiančiais miestui tvirtai eiti tvarumo keliu.

 

Laidos fimavimo akimirkos Birstono centriniame parke

 

Tam, kad miestas taptų saugus ir tuo pačiu metu draugiškas gamtai, reikia visai nedaug. Tai įrodė Birštono miesto savivaldybės atstovai, kelyje link Nemajūnų kaimo įrengę inovatyvų apšvietimą pėstiesiems bei važinėjantiems dviračiais. Lietuvoje tai vienintelė tokio ilgio atkarpa, kuri yra apšviesta aplinkai draugiškais, saulės energija įkraunamais šviestuvais.

 

„Artimiausiuose savivaldybės planuose – dviračių infrastruktūros plėtimas, elektrinių automobilių įkrovimo stotelių skaičiaus didinimas, darnaus judumo plano, pritaikyto žmonėms su negalia, patvirtinimas“, – būsimais planais dalinasi  Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė.

 

Laidos filmavimo akimirkos_1

 

Tačiau ir nuveikti darbai ne ką mažiau traukia akį: centriniame miesto parke įrengtos sporto zonos, treniruokliai, parkūro aikštelė, miesto centre Kneipo sveikatingumo takas ir net išmanūs suoliukai.

 

Jau šį šeštadienį televizijos laidos vedėja Justė Zinkevičiūtė papasakos ne tik apie klestintį Birštono miestą, bet ir apie šio kurorto sveikatinimosi subtilybes. „Vytautas Mineral SPA“ generalinė direktorė Aistė Pranckuvienė supažindins su  išskirtiniais „Sofijos“ šaltinio mineralais, kurie gelbstipatiriantiems stresą. O savo kelionę Justė pabaigs Kaune, kur pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ klientė „Dextera“ pristatys aplinkai draugiškus gaminius: „Eco Essence“ roletus, kurie yra gaminami iš perdirbto plastiko ir markizes, kurių audinys valo orą. Įsijunkite šeštadienį 11 val. laidą „Švarūs miestai – švari Lietuva“ per „Lietuvos ryto“ televiją – bus tikrai įdomu.

 

Laidos rengėjų nuotr.