Betė Kroker – niekada neegzistavo, tačiau populiarumo jai pavydėtų ne viena ne itin ryškiai spindinti pramogų pasaulio žvaigždutė. Ne vieną dešimtmetį šis personažas buvo konditerinių gaminių reklamos veidas. Kas būtų galėję patikėti, kad 1936 – 1986 metais populiarumo viršūnėje buvusi moteris iš tiesų nė neegzistavo?

 

Ji buvo ne tik pyragų mišinių ir glaistų reklamos veidas. Betė Kroker tapo tarsi amerikiečių namų šeimininkių geriausia drauge ir patarėja. Tik Betė žinojo, ką daryti, kad pyragų tešla iškiltų, kad blynai iškeptų purūs ir tirpstantys burnoje, koks skaniausio mėlynių pyrago receptas ir t. t.

 

Betės Kroker personažas „gimė“ 1921 metais. Tada jos atvaizdas pirmą kartą pasirodė šeštadieninio laikraščio reklamoje. Nuo to laiko jos įvaizdis šiek tiek kito, tačiau moteris visada išliko jaunatviška. Atrodė lyg jai amžinai būtų 32 metai.

 

Laikraštyje buvo išspausdinta dėlionė, vaizduojanti kompanijos personažą, kurią skaitytojai turėjo sudėlioti ir išsiųsti. Laimėtojams buvo siunčiami prizai. Gamintojai nesitikėjo, kad kartu su dėlione žmonės siųs laiškus, kuriuose klaus patarimų apie maisto gaminimą. Į konkurso dalyvių laiškus atsakydavo neva pati Betė Kroker…

 

Vienoje tuometinėje apklausoje Betė Kroker buvo laikoma antra pagal populiarumą po pirmosios šalies ponios – Eleonoros Ruzvelt. Per septyniasdešimt penkerius metus garsiosios namų šeimininkės portretas keitėsi net 7 kartus. 1955 B. Kroker šiek tiek atjaunėjo, 1980 metais jos įvaizdis tapo šiek tiek dalykiškesnis, o 1995 metais vaizduojama šiek tiek tamsesne oda. Reklamose visada buvo naudojami piešti Betės Kroker portretai.

 

1949 – 1964 metais  Betę Kroker pradėjo vaidinti aktorė Adelaidė Houlei Kaming. Ji pasirodydavo reklamose, televizijos laiduose. Šlovės laikais ji net turėjo asmeninę televizijos laidą.

 

1950 metais buvo išleista Betės Kroker receptų knyga. Iš tiesų ją parašė dietologė Agnesė Vait Tizard. 2005 metais išleistas 10 B. Kroker receptų knygos leidimas.

 

2006 metais buvo išleistas pranešimas, kad Betė Kroker baigė karjerą, tačiau jos atvaizdas ir toliau bus naudojamas.

 

PASPAUDĘ ČIA, pamatysite Betę Kroker, tokią kokią ją įsivaizdavo produkcijos pirkėjai…